Czym są kryptowaluty?

Luźne rozmowy na różne tematy.
ODPOWIEDZ
popleosademms
Posty: 12
Rejestracja: 23 gru 2021, 9:03

Czym są kryptowaluty?

Post autor: popleosademms » 05 sie 2022, 23:34

Kryptowaluty to wirtualne pieniądze. Opierają się na technice szyfrowania danych (kryptografii), która służy do weryfikacji transakcji oraz tworzenia nowych jednostek, zwanych monetami.
Jak można kupić kryptowaluty?
Kryptowaluty można kupować za tradycyjne pieniądze. Niektóre z nich można także wydobywać (tzw. mining). Drugi sposób wymaga specjalistycznego sprzętu, umiejętności i czasu. Wydobywanie polega w tym przypadku na sprzętowym rozwiązywaniu złożonych problemów matematycznych.

Jak przechowywane są kryptowaluty?
Zaawansowane technologie, na których bazują kryptowaluty sprawiają, że kradzież środków czy ataki hakerskie na prywatne portfele są bardzo trudne do przeprowadzenia. Kupioną lub wydobytą kryptowalutę przechowuje się w cyberportfelach zabezpieczonych kluczami - losowo generowanymi ciągami znaków i cyfr.

Inne metody przechowywania.
Istnieją także firmy, które zajmują się przechowywaniem prywatnych zbiorów kryptowalut, kluczy czy też portfeli offline - drukowanych w wersji papierowej. Z dwóch rodzajów kluczy jeden służy do zabezpieczania kapitału, drugi udostępnia się podczas transakcji.

likiadeflosa
Posty: 9
Rejestracja: 23 gru 2021, 11:44

Re: Czym są kryptowaluty?

Post autor: likiadeflosa » 07 sie 2022, 16:06

Kryptowaluty to wirtualne pieniądze, które w ostatnim czasie stały się dość popularne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tradingu, wejdź na stronę https://profitmaximizer.pl/, a dowiesz się wielu przydatnych informacji, które pomogą Ci zarabiać pieniądze.

donso90
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2022, 22:51

Re: Czym są kryptowaluty?

Post autor: donso90 » 14 wrz 2022, 19:39

Jeżeli chodzi o kryptowaluty jako inwestycje to się zgadzam, jednak bardzo ciężko o wiedze na ten temat - ja ostatnio trafiłem na stronę właśnie dla takich osób jak ja, które dopiero zaczynają w tym świecie - https://www.zarobic-online.pl/kryptowal ... owalutach/ dzięki niej zdobyłem wiecej wiedzy na ten temat

ODPOWIEDZ