John Lennon - Imagine - Instrumental Guitar Cover

Tutaj możesz zaprezentować własne nagrania.

Derayes

Re: John Lennon - Imagine - Instrumental Guitar Cover

Post autor: Derayes » 09 lis 2019, 17:02

Nie lubie tej lewackiej piosenki.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 09 lis 2019, 17:30

Jaka tam ,,lewacka'' raczej ,,utopijna''. A już raczej wizja świata wg. idei kościoła chrystusowego . Lewactwo to określenie polityczne a polityka to władza . A tu nie ma nic władzy . O przemocy czy przymusie . Bo tak władza się zaczyna i kończy .

Tadzio

Post autor: Tadzio » 09 lis 2019, 17:53

Nie lubie łączenia muzyki z polityką. Muza to muza. Nie mam czasu odsłuchać porządnie ani Rafała ani Derayesa. Teraz mogę jedynie napisać... Rafał ładna bluza, tak trzymać :rotfl:.
Muzyka moja miłość... druga :lol:

RaFF444

Post autor: RaFF444 » 09 lis 2019, 18:08

Bluza jak bluza, coś z nią nie tak ???????

Derayes

Post autor: Derayes » 09 lis 2019, 18:19

michel51 pisze:
09 lis 2019, 17:30
Jaka tam ,,lewacka'' raczej ,,utopijna''. A już raczej wizja świata wg. idei kościoła chrystusowego . Lewactwo to określenie polityczne a polityka to władza . A tu nie ma nic władzy . O przemocy czy przymusie . Bo tak władza się zaczyna i kończy .
Co Ty brales?.....

Tadzio

Post autor: Tadzio » 09 lis 2019, 21:31

:scratch: Bluza nie jest pod kolor gitary :facepalm: :lol:. Żartuje oczywiście.
Jak zwykle dobrze zagrane. Fajną głebię gitary słychać. Dobrze brzmi w tym klimacie. Tylko trochę to w 1:39 jakoś tak dziwnie nisko mi brzmi.

RaFF444

Post autor: RaFF444 » 10 lis 2019, 10:11

Dzięki, nie zagrałem tam jak w oryginale, raczej improwizowałem w tym miejscu, może dlatego nie jest jak być powinno, ale chciałem bardziej pokazać siebie i impro niżeli grać oryginalne nuty.

Tadzio

Post autor: Tadzio » 10 lis 2019, 12:02

Mi tam pasuje oktawa wyżej. Nie mam jak sprawdzić teraz. Jak wrócę do domu spróbuje tak zagrać. Teraz na klawiszach grałem i tak właśnie mi pasuje.

RaFF444

Post autor: RaFF444 » 10 lis 2019, 14:26

wiesz, jakbym miał śpiewać, to wtedy by musiało być oktawę wyżej, ale jako wersja instrumentalna, to myślę, że fajnie jest to różnicować.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 10 lis 2019, 17:30

Derayes , dla Ciebie tekst jest jak napisałeś . Dla mnie , prościej ,,hippisowski'' . Ale my tu nie o tekście tylko o coverze . Zagrany poprawnie ale bym jeszcze popracował . Ten przesłuchajcie : https://www.youtube.com/watch?v=UpML7abTNZU .

Tadzio

Post autor: Tadzio » 10 lis 2019, 19:51

Ja, jakbym zwracał uwagę na tekst to pewnie z 60% muzyki musiałbym odrzucić. Ale też szanuje poglądy Derayesa. Każdy ma prawo słuchać tego czego chce. To jest indywidualna sprawa każdego.
A cover poprawnie zagrany. Zawsze można jeszcze coś dopracować. Dla mnie te dźwięki w 1:39 stanowią duży dysonans. Za duża i za nagła jest różnica w wysokości dźwięków. Jak ma to być improwizacja to przydałoby się parę dźwięków tzw. przejściowych.
A ten cover, co Michel podałeś pięknie zrobiony. Technika moje marzenie. Rafał młody to pewnie to osiągnie? Ja za stary już :lol:. Nawet nie ma czasu posłuchać tego co mi kiedyś Michel zapodałeś.

Derayes

Post autor: Derayes » 10 lis 2019, 22:35

Ja wiem że tu o kower się rozchodzi.
Piosenka składa się z tekstu i muzyki. Nie da się patrzec tylko na muzykę o ile tekst jest istotny, bo jeśli to Zenuś Martyniuk to te oczy zielone i wszystko jasne. A np Myslovitz porażają głębią tekstów. Za to nie życzę sobie np. Peszek która śpiewa że pieprzy moje miasto albe żeby zespół nazywał się Jesus Chrysler Suicide, nawet jeśli to kiepawa licentia poetica.
Btw Peszek dobrze wypadła w duecie z Rojkiem w Myslovitz.

Jeśli już to zdecydowanie wolę hipisów od punków minus ćpanie, bo w przypadku tych pierwszych brak apoteozy chamówy i zdecydowanie ciekawsza muzyka. Choc Yureczek Owsiak vel Złoty Melon usiłuje łączyc chamówę z Woodstock.

Sory za oftop :mrgreen:

RaFF444

Post autor: RaFF444 » 11 lis 2019, 11:26

Tadzio pisze:
10 lis 2019, 19:51
Ja, jakbym zwracał uwagę na tekst to pewnie z 60% muzyki musiałbym odrzucić. Ale też szanuje poglądy Derayesa. Każdy ma prawo słuchać tego czego chce. To jest indywidualna sprawa każdego.
A cover poprawnie zagrany. Zawsze można jeszcze coś dopracować. Dla mnie te dźwięki w 1:39 stanowią duży dysonans. Za duża i za nagła jest różnica w wysokości dźwięków. Jak ma to być improwizacja to przydałoby się parę dźwięków tzw. przejściowych.
A ten cover, co Michel podałeś pięknie zrobiony. Technika moje marzenie. Rafał młody to pewnie to osiągnie? Ja za stary już :lol:. Nawet nie ma czasu posłuchać tego co mi kiedyś Michel zapodałeś.
ja w styczniu kończe 28 lat, to już też młody jakiś nie jestem :D dzięki wam za liczne komentarze tutaj :)

Derayes

Post autor: Derayes » 11 lis 2019, 17:05

No jestes dorosly, mnie w tym miesiacu stuka 54.

Czas leci, tak juz ma :scratch:

Btw jest o tym piekny song Vaya Con Dios ”Time Flies”.

I drugi - rodzimy- troche tandetny ale fajne slowa- nie licze godzin i lat, to zycie mija nie ja :P

ODPOWIEDZ