Jak wyregulowac krzywizne gryfu w Jackson Adrian Smith SDX?

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.
Wolfgang20

Re: Jak wyregulowac krzywizne gryfu w Jackson Adrian Smith SDX?

Post autor: Wolfgang20 » 20 maja 2019, 17:38

Czesc dzieki za odpowiedz, myslalem nad zwrotem bo troche to niewygodne odkrecac gryf jak w danelectro ale jeszcze poczekam na odpowiedz sklepu. Jako o zamienniku myslalem o gitarze ibanez rg370 ahmz swk(https://m.guitarcenter.pl/catalog/gitar ... 70ahmz-swk), gram glownie metal (metallica, iron maiden, megadeth ), ale tez czasem lubie pograc cos typu jimi hendrix albo deep purple. Czy uwazasz ze wioslo jest warte zakupu?
Z gory dziekuje za odpowiedz.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 20 maja 2019, 21:11

Przed chwilą oglądałem zdjęcia tego modelu w powiększeniu . Widać wejście na klucz za blokadą strun na szyjce gryfu . Źle patrzę czy jak ? Jest tam regulacja czy nie ? No źle patrzyłem , to co brałem za wejście na klucz to zaślepka z drewna w innym kolorze . Zaślepka otworu który tam być nie bardo mógł być no bo blokada strun . I tak lepiej byłoby tą blokadę i struny luzować niż odkręcać gryf . Niewiarygodne , że coś takiego robią .

Wolfgang20

Post autor: Wolfgang20 » 20 maja 2019, 21:21

A to checa. Ale chyba musiales patrzyc na model SDXM bo w tym co ja mam czyli SDX to nawet zaslepki pozalowali. A w ogole to swoja droga ciekawe bo o ile sie nie myle to w specyfikacji na stronie producenta pisali ze na glowce ma byc ta nakretka.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 20 maja 2019, 21:40

Na YT jest cały setup tego właśnie modelu . Raczej napisali , że regulacja jest za pomocą nakrętki czy też śruby (at nut) a gdzie to niestety trzeba gryf ściągać . Nawet nie wiem czy dało by się to przerobić bo niektóre gitary mają regulację od strony korpusu no ale bez demontażu .

Wolfgang20

Post autor: Wolfgang20 » 20 maja 2019, 21:52

Czesc dzieki za odpowiedz ,nawet niebwiedzialem ze jest taki filmik ,takze dzieki za info. Teraz juz wszystko wiem takze dziekuje bardzo wam wszystkim za pomoc i do zobaczenia w nastepnych dyskusjach.

Awatar użytkownika
Bartzabel

Post autor: Bartzabel » 10 paź 2019, 17:08

Z racji mojej "Wielkiej" miłości do Charveli szukałem tańszego odpowiednika i trafiłem na tą Sygnaturę, co prawda gram na jednym rozmiarze strun i stroje się w jednym stroju to z tą regulacją pręta dyskwalifikuje ten model na samym wstępie. Ale moje pytanie jest, trochę z innej beczki. Jak reguluje się Floyda bez wyfrezowanego dołu w korpusie? Bo, bardzo mnie to ciekawi, czy działa to na zasadzie jak w jednostronnym tremolo czyli ma leżeć na desce i tylko równoważy się naciąg sprężyn czy jeszcze inaczej to wygląda?

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 12 paź 2019, 18:53

A daj zdjęcie takiego bo ja nie widziałem ? FR to raczej do wajchowania w obie strony . Owszem są FR po montażu nawierzchniowego (basenu , dziury czy ,,cavity'') ale mówimy o klasycznym ?

ODPOWIEDZ