Mini humbucker JAK podłączyć ?

Tematy dotyczące budowy własnych gitar/wzmacniaczy/efektów itp.
ODPOWIEDZ
bima

Mini humbucker JAK podłączyć ?

Post autor: bima » 07 maja 2019, 20:23

Siemanko wszystkim :-)

Mam takie pytanie otóż postanowiłem w swoim wiośle zastąpić singla pod gryfem na mini humba z rozłączanymi cewkami i nie wiem jak to przylutować :-) podłączyłęm masę do masy i sygnał na miejscu poprzedniego kabla od singla no ale mam jeszcze dwa kable i za cholerę nie wiem co z nimi zrobić ? chciałem zrobić rozłączanie cewek jak w humbie pod mostem ale nie wiem czy się da ? ewentualnie zostawić jak jest, tylko nie wiem gdzie przyczepić te dwa kable... przełącznik 5 pozycji gałki V i T . Jak by ktoś był tak miły i pomógł mi to ogarnąć to będę niezmiernie wdzięczny :-) oczywiście w tej chwili wszystko gra git ale drażnią mnie te kable luzem ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

michel51
Doradca
Doradca

Re: Mini humbucker JAK podłączyć ?

Post autor: michel51 » 07 maja 2019, 21:02

Nie wiem jaki to mini ale zapewne biały z czerwonym przez prosty (dodatkowy) wyłącznik na masę . Po zwarciu na masę powinien grać bardziej jak singiel . Niektórzy ,,split'' realizują przez potek dodatkowy , wtedy ,,splitować'' możesz płynnie . Tu masz ładne rysuneczki :https://ironstone-guitar-pickups.co.uk/ ... l-tapping/ .

bima

Post autor: bima » 07 maja 2019, 21:21

ŁO panie :-D... nic z tego nie czaję :-D tzn niby czaję ale nie do końca :-D bo u mnie jest to jakoś inaczej lutowane jak w schemacie z linku

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 08 maja 2019, 21:49

A czego nie czaisz ? Jak dasz te dwa kabelki na masę (tak przypuszczam) to będzie grało podobnie do singla . Potrzebny Ci dodatkowy wyłącznik do zwierania na masę i tyle .

BartekBiMa

Post autor: BartekBiMa » 09 maja 2019, 18:21

nie wiem czemu ale przez dwa dni nie mogłem się zalogować na swoj profil ... resetowałem hasło kilka razy i za każdym razem jest że błędna nazwa użytkownika wiec proszę wybaczyć multi konto...

Ale do tematu, jak podłącze dwa kable do masy wtedy działa mi połowa przystawki :-) i na wyjsciu mam około 7,5om coś jak singiel kiedy normalnie mam 15om gdy nie podłączam kable nigdzie... w tej chwili dałem go na 6 pin który był pusty :-) nic to nie zmieniło ale przynajmniej nie plącze się luzem w gitarze ale czy tak powinno być ?. próbowałem coś dać żeby zrobić rozłączanie cewek więc próbowałem go podpiąć pod tone z push pulem ale wtedy działa tek że w górnej pozycji działa mi połowa humba pod mostem i połowa pod gryfem gdy przełączę na mostkowy wtedy mam to samo tylko inne przetworniki :-D... nie ogarniam tego ni ch...a. Z tego co piszesz wychodzi na to że musiał bym posiadać dodatkową gałkę tone z rozłączaniem cewek do osobnych humbuckerów ? jedna do mostowego a druga do gryfowego ?

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 11 maja 2019, 18:32

No bo tak ma działać . Proszę o jasne sformułowanie pytania . Nie bój , nie gryzę . Od razu . Trochę później . Na razie pytałeś o jeden ,,humb'' (to , że on mini to nic nie wnosi do elektroniki) .

ODPOWIEDZ