Potrzebne informacje

Rozmowy dotyczące gitar akustycznych oraz klasycznych.
ODPOWIEDZ
Kamarewicz

Potrzebne informacje

Post autor: Kamarewicz » 03 gru 2018, 20:54

Witam, ostatnio widziałem wiele pozytywnych opinii na temat gitar marki Furch i nie ukrywam, że jestem zafascynowany i z chęcią bym taką gitarkę zakupił. I tu rodzi się pytanie: Gdzie można dostać gitary tej marki w warmińsko-mazurskim?

Trochę szukałem, ale za cholerę nigdzie nie widzę, w południowej części kraju z tego co mi wiadomo nie ma problemu (w końcu granica z Czechami, gdzie de facto gitary te są produkowane), ale u nas na północy nie mogę się doszukać. W Riffie w Olsztynie, z tego co patrzę na ich stronie - nie ma. W innych mniejszych sklepach tak samo. Do Warszawy mi daleko, ponad 200 km, a nie znam żadnych większych sklepów muzycznych niż właśnie Riff.

Więc? Jest tu ktoś z krainy tysiąca jezior, kto wie gdzie można dostać Furcha (jeżeli się w ogóle da)?

Tomek Drozd

Re: esp_ltd_tl_6

Post autor: Tomek Drozd » 05 gru 2018, 0:02

Witam wszystkich,
Czy może jest ktoś w Warszawie lub okolicach kto posiada tą gitarę? Chętnie bym się jej przyjrzał i posłuchał W taki cud że trafi się leworęczna nie wierzę ;-)
Pozdrawiam
Tomek

gryf

Re: Potrzebne informacje

Post autor: gryf » 05 gru 2018, 12:30

Kamarewicz pisze:
03 gru 2018, 20:54
Witam, ostatnio widziałem wiele pozytywnych opinii na temat gitar marki Furch i nie ukrywam, że jestem zafascynowany i z chęcią bym taką gitarkę zakupił. I tu rodzi się pytanie: Gdzie można dostać gitary tej marki w warmińsko-mazurskim?

Trochę szukałem, ale za cholerę nigdzie nie widzę, w południowej części kraju z tego co mi wiadomo nie ma problemu (w końcu granica z Czechami, gdzie de facto gitary te są produkowane), ale u nas na północy nie mogę się doszukać. W Riffie w Olsztynie, z tego co patrzę na ich stronie - nie ma. W innych mniejszych sklepach tak samo. Do Warszawy mi daleko, ponad 200 km, a nie znam żadnych większych sklepów muzycznych niż właśnie Riff.

Więc? Jest tu ktoś z krainy tysiąca jezior, kto wie gdzie można dostać Furcha (jeżeli się w ogóle da)?
Nie napisałeś o który Ci konkretnie model chodzi, ale miałem kiedyś w łapie Furcha, w dodatku tego z wyższej półki cenowej i nie wiem co Cię tak zafascynowało w tej gitarze bo poza tym, że są one dość drogie, to na mnie nie zrobiła żadnego wrażenia. Porównywałem wtedy kilka gitar i niektóre tańsze lepiej mi podchodziły. Poza tym jak fascynacji doznałeś na podstawie przeczytanych opinii, to doradzam Ci jednak byś wsiadł w samochód i przejechał te 200km jak już bliżej nie możesz znaleźć sklepu z tymi gitarami, bo innego wyjścia nie ma.

Kamarewicz

Post autor: Kamarewicz » 06 gru 2018, 16:07

Model obojętny, a fascynacja jest synonimem zainteresowania, więc nie wiem skąd ta nuta sarkazmu 😅 Po prostu czytałem kilka opinii na tym i na innych forach, że gitary te są warte uwagi, słuchałem kilku próbek różnych modeli i też były całkiem spoko. Stąd właśnie zainteresowanie 😉 A tak poza tym to może ktoś polecić jakąś inną gitarę, którą uważa za lepszą od Furcha lub po prostu za interesującą i "fajną"? Tak do 2500 zł może troszkę więcej 😃

Awatar użytkownika
acoto
Kontakt:

Post autor: acoto » 07 gru 2018, 12:23

Furch do 2,5k praktycznie nie występuje :) .Fizycznie też w stolicy bywa rzadko, więc pozostaje wycieczka do krakowa z powiększonym portfelem circa x2. Jeśli do 2,5k to może Dowina?
https://www.reverbnation.com/acoto http://www.facebook.com/acoto.music
https://soundcloud.com/acoto

ODPOWIEDZ