"lustrzany" humbucker?

O strunach, mostkach oraz wszelakich akcesoriach gitarowych.
Addictofon

"lustrzany" humbucker?

Post autor: Addictofon » 21 cze 2018, 14:22

Witam wszystkich gitarzystów! :grin: Otóż mam pewien problem. Mam gitarę Schecter PT fastback, która w środku ma przy mostku Duncan Designed fg101 B a przy gryfie Schecter Diamond SuperRock Custom Alnico. Otóż gdy wczoraj zdjąłem obudowę to humb przy mostku działa normalnie, a przy gryfie zachowuje się tak jakby na odwrót, lustrzanie. Oba humby maja możliwość rozlaczenia cewek, Duncan gra normalnie w obu pozycjach a przy gryfie humb przy rozlaczonych cewkach gra jak humbucker normalny a przy załączonych gra cicho tak, że piec trzeba porządnie rozkręcić żeby w ogóle coś usłyszeć. Przy lutach nie grzebalem tylko wyjąłem humby zdjąłem pokrywki i włożyłem humby z powrotem. Z góry dziękuję za każdą radę i pozdrawiam! :gitara: :gitara:

michel51
Doradca
Doradca

Re: "lustrzany" humbucker?

Post autor: michel51 » 21 cze 2018, 20:21

Znaczy , że może być zwarcie w tej cewce humbuckera która na ,, splicie'' jest odłączana . Cewki humbuckera standardowo są podłączane szeregowo w fazie , tak żeby dawać większy sygnał . Jeżeli cały humbucker ledwo słuchać to problem leży w tej cewce która jest odłączana . Może zdjęcie pokrywek spowodowało zwarcie gdzieś w cewce . Miernik pokaże . Chyba , że źle interpretujesz położenie przełącznika bo jak przy splicie może grać jak humbucker ? Grają obie cewki ? A poprzednio było dobrze ? Może jeden z przewodów do splitu odpadł , trzeba sprawdzić na wyłączniku . Biały i czerwony na ,,split'' czyli przez wył. do masy .

Addictofon

Re: "lustrzany" humbucker?

Post autor: Addictofon » 21 cze 2018, 22:35

W sensie przy splicie gra głośno, jak było, agresywnie etc. Poprzednio było okej. Jutro zobaczę podłączenie kabli ale wątpię, żeby to tam leżała wina. Dzięki za odpowiedź! :)

ODPOWIEDZ