Pytanie odnośnie Soldano

Dyskusje oraz porady dotyczące wzmacniaczy i efektów gitarowych.
dzony

Pytanie odnośnie Soldano

Post autor: dzony » 09 lut 2018, 23:18

Cześć.
Myślę nad zrobieniem podróbki Soldano100 ale chciałbym się poradzić trochę tych,którzy grali na nich lub zrobili własne.
Chodzi mi o to czy opłaca się w ogóle to robić czy lepiej może kupić heda za 3-4k i będzie grać dużo fajniej.
Jest to porównywalne jakościowo z takimi piecami w przedziale do 4k?

michel51
Doradca
Doradca

Re: Pytanie odnośnie Soldano

Post autor: michel51 » 10 lut 2018, 17:28

Polecam forum trioda.com . Tam są tacy co robili i sami na tym co zrobili grali .
W schemacie Soldano nie ma żadnych cudów . Są dobre jakościowo elementy , dobrze dobrane ich wartości i dobrze dobrane lampy no i trafa . Ważny element brzmienia .
Jak są nawijane ? Nie słyszałem żeby ktoś zbadał dokładnie jak są nawijane i nie wiem też czy warto się tym przejmować .
Jest całe forum na ten temat : www.slocloneforums.com . Tyle , że samo trafo TT kosztuje 109euro . Trafo zasilające wystarczy krajowe np. Indel . Razem z lampami wysokiej klasy ok. 2,5k. do maks. 2,8k. Mniej raczej nie . Gotowe kopie ok. 3k. do 3,5k.
Czy warto ? Jak robi ktoś co ma pojęcie i doświadczenie , warto .

zibisound

Post autor: zibisound » 12 lut 2018, 23:23

Witam. Nie polecam, jako elektronik zajmujący się od ok 17 lat sprzętem gitarowym, lampowym, robienia skomplikowanego wzmacniacza gitarowego! Ja dopiero po ok 2 latach zrobiłem dobry wzmacniacz, bo do tej roboty potrzeba wiedzy i doświadczenia oraz aparatury pomiarowej! Bardzo pomogła mi tzw"lampowa biblia Toma", która była na Elektrodzie i nie wiem, czy moża ją jeszcze ściągnąć.Jest tam opisany wzmacniacz gitarowy od wejścia do głośnika na ok 44 stronach A4. jestem elektronikiem i akustykiem z dużą praktyką i współpracuję z kapelą rokową a jej szef narzucił wysokie wymagania co do wzmacniaczy gitarowych. Chętnie służe wiedzą dla mających pytania:zibisound@o2.pl . Pozdrawiam i dodam, że najlepsze trafa do lampiaków robi Leszek Ogonowski.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 13 lut 2018, 20:56

E tam , zaraz Ogonowski . Wiem , że robi ale czy najlepsze ? ,,Kaka'' nawija , JG czyli Jangier, Cirrostrato , MG też podobno . No są jeszcze Toroidy , ich trafo jest w Zagrayu , nie byle co .

ODPOWIEDZ