Zmiany na stronie i forum Gitarzysty

Aktualności, problemy oraz informacje o forum.
Awatar użytkownika
korniq
Administrator forum
Administrator forum
Kontakt:

Zmiany na stronie i forum Gitarzysty

Post autor: korniq » 31 maja 2017, 13:44

Cześć forumowicze,

chciałem się z Wami serdecznie przywitać jako nowy admin na forum Gitarzysty :) Korzystając z możliwości, chciałbym Was również bardzo prosić o pomoc/opinie, ale o tym za chwilę... Już niedługo w serwisie Magazynu Gitarzysta zajdą znaczące zmiany, które mamy nadzieję, przełożą się na lepszy dostęp do treści i wygodę korzystania ze strony, w tym również z naszego forum.

Od jakiegoś czasu nie dzieje się tutaj zbyt wiele, co jest zapewne skutkiem bardzo popularnych grup dyskusyjnych na w serwisach społecznościowych. Nie chcemy jednak dawać za wygraną i spróbować znów ożywić to najpopularniejsze forum gitarowe w Polsce! Liczby nie kłamią - 18031 zarejestrowanych użytkowników, 29411 tematów, 364659 postów... Ja sam zaglądałem tu regularnie od 2009 roku i nie raz znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania czy przedyskutowałem interesujące kwestie :) I tutaj pojawia się kilka pytań do Was...
  • Gdzie obecnie szukacie informacji związanych z Waszą gitarową pasją?
  • Odwiedzacie regularnie to czy inne fora gitarowe?
  • Jakie medium stało się dla Was głównym źródłem informacji o sprzęcie, muzyce, warsztacie, koncertach?
  • Co Waszym zdaniem moglibyśmy tu zrobić by ożywić dyskusję na forum Gitarzysty?
  • A może macie jakieś inne spostrzeżenia?
Będę bardzo wdzięczny za każdy komentarz, każdą choćby najkrótszą opinię z Waszej strony :) Dajcie znać!

korniq

Awatar użytkownika
korniq
Administrator forum
Administrator forum
Kontakt:

Re: Zmiany na stronie i forum Gitarzysty

Post autor: korniq » 01 cze 2017, 11:35

Dodam jeszcze, że oprócz zmian wizualnych forum planujemy zrobić porządek z tematami ponieważ wiele z nich jest nieaktualnych od miesięcy, a czasem nawet lat. Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie piszcie śmiało :)

NoRoom

Post autor: NoRoom » 02 cze 2017, 8:57

W końcu :D na pewno pierwszą sprawą jaką bym się zajął, to zebranie ekipy moderatorów, którzy byliby odpowiedzialni za poszczególne działy.
Często widzę jak ludzie bezsensownie nabijają posty pisząc głupoty i wypowiedzi nic nie wnoszące. Przez to robi się spam, ludzie piszący wątki zniechęcają się, bo nie dość że się nic nie dowiedzą to jeszcze zostają często wyśmiani (według mnie w większości przez to mało się dzieje). Ludzie piszą do mnie na priv o pomoc ze słowami "jedyna sensowna wypowiedź, na forum", "już myślałem że się nie doczekam konkretnej odpowiedzi". Więc myślę że to wystarczające potwierdzenie, z resztą samego denerwuje mnie wprowadzanie w błąd albo pisanie niekonstruktywnych wypowiedzi "nie kupuj, bo złe i tyle" lub "sprawdź sobie w Google to nie boli".
Moderatorzy dawaliby za to adekwatnie ostrzeżenia lub kary.
Dodatkowo zamykaliby nieaktualne wątki, gdyż odkopy też są często spotykane.
Druga sprawa marketing, według mnie forum jest słabo znane/ rozreklamowane, ale o tym możemy pogadać na priv, bo musiałbym się zapoznać ze szczegółami funkcjonowania.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
korniq
Administrator forum
Administrator forum
Kontakt:

Post autor: korniq » 02 cze 2017, 14:32

NoRoom pisze:W końcu :D
Dokładnie ;) Wielkie dzięki za odzew i dobre słowo - już teraz mogę napisać, że nasze najbliższe plany w gruncie rzeczy pokrywają się z Twoimi sugestiami! Będę informował na bieżąco na czym stoimy w tym temacie, mam nadzieję, że już niedługo wróci tutaj życie!

NoRoom

Post autor: NoRoom » 02 cze 2017, 16:47

Nie ma sprawy, sam kiedyś "bawiłem się" we właśne fora/strony (o innej tematyce), więc wiem jak jest :)
Co do zmian wizualnych, może warto pomyśleć też o zmianie skryptu np. IPBoard (ale to tylko taka luźna propozycja, wcześniejsze sprawy ważniejsze).
A i wprowadzić system nagród typu jakieś piwa/łapki w górę czy inne takie. Fajnie motywuje do aktywności.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Sarmata

Post autor: Sarmata » 03 cze 2017, 10:58

korniq pisze:Dodam jeszcze, że oprócz zmian wizualnych forum planujemy zrobić porządek z tematami ponieważ wiele z nich jest nieaktualnych od miesięcy, a czasem nawet lat. Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie piszcie śmiało :)
Porządek z tematami to co oznacza ?

Awatar użytkownika
korniq
Administrator forum
Administrator forum
Kontakt:

Post autor: korniq » 05 cze 2017, 9:39

Sarmata pisze:
korniq pisze:Dodam jeszcze, że oprócz zmian wizualnych forum planujemy zrobić porządek z tematami ponieważ wiele z nich jest nieaktualnych od miesięcy, a czasem nawet lat. Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie piszcie śmiało :)
Porządek z tematami to co oznacza ?
Nic więcej poza przeniesieniem tematów nieaktywnych od wielu miesięcy do archiwum forum - bez obaw, nie mamy zamiaru nic usuwać :)

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 07 cze 2017, 14:33

@korniq - Co dokładnie rozumiesz przez "nieaktywne" tematy? Jest sporo takich, w których od lat nikt się nie wypowiadał, ale są bezcennym źródłem wiedzy, np. wątki z poradami lutniczymi napisane dawno temu przez Woja. Pomimo tego, że w wątku nikt nie wypowiedział się od 5 lat to przy wyszukiwaniu informacji na ten temat w google właśnie jego post pojawia się jako jeden z pierwszych wyników i myślę, że jeszcze wielu osobom się przysłuży.

Jedyne tematy, które można faktycznie nawet nie archiwizować, a usunąć to ogłoszenia kupna/sprzedaży. Kiedyś robiłem to z moderatorami na bieżąco, no ale modzi zniknęli i trochę zabrakło na to czasu ;)

@NoRoom - Pozwolę się nie zgodzić co do Twoich zarzutów. Pomimo tego, że ostatnie kilka lat byłem tutaj praktycznie jedynym administratorem i moderatorem zarazem to praktycznie codziennie czyściłem forum ze spamu i wszelkich śmieci. Bardzo często sami użytkownicy (głównie starsi stażem) zgłaszali mi bieżące problemy w tematach ;)

kedar

Post autor: kedar » 07 cze 2017, 19:41

A problem logowania, rozwiązany?

Awatar użytkownika
korniq
Administrator forum
Administrator forum
Kontakt:

Post autor: korniq » 08 cze 2017, 9:14

Bloodsucker69 pisze:@korniq - Co dokładnie rozumiesz przez "nieaktywne" tematy?
Dokładnie tak jak napisałeś, na forum jest sporo wątków, w których od lat nikt się nie wypowiadał, ale nadal są bezcennym źródłem wiedzy i świetnie pozycjonują się w wyszukiwarkach. Nie będziemy ich usuwać, zrobimy z nimi mały porządek, ale w taki sposób by zarówno starsi jak i nowi użytkownicy nie mieli problemu z ich zlokalizowaniem :)

Awatar użytkownika
korniq
Administrator forum
Administrator forum
Kontakt:

Post autor: korniq » 08 cze 2017, 9:15

kedar pisze:A problem logowania, rozwiązany?
Na "nowym" forum problem zostanie definitywnie rozwiązany, pracujemy i nad tym :)

Awatar użytkownika
Jekyll

Post autor: Jekyll » 15 cze 2017, 7:16

Już to kiedyż pisałem: rozdzieliłbym, wzmacniacze i efekty.

Może ktoś mi poda sensowny powód dlaczego są w jednym dziale?

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 22 sie 2017, 20:30

Tego pewnie nie wie nikt z aktualnie obecnych, jakoś nigdy ludziom to specjalnie nie przeszkadzało i nie przypominam sobie żadnych petycji w tej sprawie. Rozdzielenie tych działów to żaden problem.

Mam jednak pytanie, jak ma się sprawa zmian na forum? To już prawie 3 miesiące od zapowiedzi.

Awatar użytkownika
korniq
Administrator forum
Administrator forum
Kontakt:

Post autor: korniq » 23 sie 2017, 10:52

@Bloodsucker69: Magazyn Gitarzysta to na tyle duży serwis, że prace nad nim muszą potrwać :) Nasi informatycy pracują nad nową odsłoną strony głównej, jesteśmy już na pewno bliżej ich końca niż początku. Kwestia forum (a co za tym idzie również Waszych uwag) zostanie poruszona w następnej kolejności. Jestem pewien, że cierpliwość w tym wypadku popłaci ;)

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 25 wrz 2017, 23:07

Co do poprawy i ożywienia forum to jestem za promowaniem forum w magazynie papierowym/elektronicznym. Na stałe mógłby zagościć tam wątek forumowy. Kiedyś miałem pomysł, aby w każdym numerze pojawił się opcjonalnie jakiś ciekawy artykuł napisany przez forumowicza. Coś ala konkurs na radosną twórczość. Magazyn pełen jest niepotrzebnych rzeczy i testów sprzętu, na który nikogo nie stać. Jak ktoś chce kupić gitarę za 8k to nie będzie kierował się recenzją z Gitarzysty... Tutaj jest sporo miejsca na promowanie tego "siedliska" :).
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

ODPOWIEDZ