Nauka gry na gitarze?

Dział teoretyczny, dyskusje o teorii muzyki oraz o ćwiczeniach.
ODPOWIEDZ
maczag01

Nauka gry na gitarze?

Post autor: maczag01 » 18 gru 2007, 19:43

Zamierzam ropocząc nauke gry na gitarze mam25 lat.
Jaką gitare kupic na poczatek(model, marka,typ).
widziałem na forum posty o kursach na dvd, zamierzam sie uczyc sam tzn w domu, który wybrac bo lekcje z nauczycilem raczej odpadają.

prosze o porade :P

Xeros
Kontakt:

Post autor: Xeros » 18 gru 2007, 19:45

wiele osób zaczyna od squier'ów, w tym ja

wg mnie przekład cena/jakość jak na początek nie jest zły, oczywiście gitara ma zwolenników i przeciwników, ale za cenę do 600-700zł (nowa) trudno chyba o coś lepszego

Awatar użytkownika
SM33M

Post autor: SM33M » 18 gru 2007, 19:54

ja bym zaczynał od akustycznej. taka od 250 do 500 zł jest w sam raz :)
na elektryku jest znacznie łatwiej jezeli chodzi o gre, wszystko miekko chodzi, latwy dostep etc.
na akustyku jest juz trudniej, gdyyz trzeba troche mocniej struny dociskac i ogolnie jest trudniej ;p
chyba lepiej zaczac od czegos trudniejszego ;p
http://www.allegro.pl/item284685311_epi ... raty_.html

nie jest to ideał, ale na początek dobre :P

maczag01

Post autor: maczag01 » 18 gru 2007, 20:06

kiedyś juz cos próbowałem i pamietam ze miałem problemy z dosięgnieciem do górnej struny, ale chyba to sie wytrenuje? Czy mam za krótkie palce i lepiej dac sobie spokój z gitarą i grac na bandżo?:)

Awatar użytkownika
KLapovchy

Post autor: KLapovchy » 18 gru 2007, 20:10

wszystko da się wyćwiczyć, tylko chęć musi być
[size=85]Już z wiosłem --> jednak Fender :)[/size]

maczag01

Post autor: maczag01 » 18 gru 2007, 20:11

czytałem że na klasyku mozna własnie palce porozciagać ?
jakis sprzet oprócz gitary muszę kupić ,np piórko czy cos czy to pozniej?

Awatar użytkownika
SM33M

Post autor: SM33M » 18 gru 2007, 20:19

piorko podstawa :D, jezeli potem chcialbys sie przeniesc na elektryka.
stroik jakiś też by sie przydał (30 zł)
pokrowiec , no ale to od warunkow uzytkowania :P
jakas ksiazka z chwytami (np. Tadeusz Mazur-Tabele chwytów akordowych na gitarę)
na początek chyba tyle ;]

Forest

Post autor: Forest » 18 gru 2007, 20:50

Są darmowe programy do strojenia na komputer wiec stroik według mnie jest rzeczą zbędną. Wystarczy mieć tylko mikrofon (i już te 30 zł w przód :D)

Awatar użytkownika
KLapovchy

Post autor: KLapovchy » 18 gru 2007, 20:56

SM33M pisze:piorko podstawa :D, jezeli potem chcialbys sie przeniesc na elektryka.
Można też uczyć się klasycznie hehe, ale to trzeba naprawdę ostro ćwiczyć.
[size=85]Już z wiosłem --> jednak Fender :)[/size]

Awatar użytkownika
Huascar

Post autor: Huascar » 18 gru 2007, 23:33

Przeciez duzo gitarzystow (zawodowych) gra bez kostek, palce sie przyzwyczaja po pewnym czasie do milego kontaktu z metalem ^^
na poczatek tak jak napisali: gitara (ja od razu polecilbym elektryka jezeli tylko chcesz), kabel -> mini combo = pierdziawka , podstawowe akordy (na nich najlepiej wycwiczyc palce, zmiane ustawien itp.) oraz SAMOZAPARCIE i checi ;) slyszalem opinie ze ktos rozpoczynajacy od klasyka potem wymiata na elektryku ale to chyba bledne twierdzenie.

Tomaaz

Post autor: Tomaaz » 18 gru 2007, 23:50

A czemu ten temat jest w offtopicu, a nie np. w "warsztacie gitarzysty"??? Przecież to jest forum o gitarach, kurna mać!

A co chciałbyś grać? Jest dość istotne zagadnienie i bez niego ani rusz.

mimski

Post autor: mimski » 18 gru 2007, 23:59

Moim zdaniem jeśli kolega chce grać na elektryku, to niech od razu kupuje elektryka, jeśli na klasyku to niech kupuje klasyka. Po co ma kupować coś, skoro docelowym instrumentem ma być coś innego.

Kostkę, jeśli to ma być elektryk to, warto nabyć i raczej z nią ćwiczyć.

Gitara... ja zaczynałem od Squiera. Gram już 5 lat i nadal ją mam. Tzn. w między czasie dorobiłem się czegoś lepszego, ale Squier wciąż mi służy. Co prawda nie stroi, brzmi kiepsko, ale mam do niej sentyment. Jeśli chodzi o kupno sprzętu, to znajdź kogoś kumatego w kwestii sprzętu i kup jakąś używkę. Będziesz miał lepszą gitarę, za niższą cenę. Jeśli nie masz nikogo, to jeśli kupować nówkę, to spróbuj może Washburna. Jest całkiem przyzwoity. Ew. jakiś Cort. Unikaj w zasadzie tylko SkyWay'a

O piec na razie bym się nie martwił. Lepiej zainwestować wszystkie dostępne fundusze w lepszą gitarę i grać na sucho, niż kupić szajsowatą gitarę i piec. Przez lipną gitarę może Ci się odechcieć jakiejkolwiek gry. Poza tym na początek piec nie jest potrzebny. I tak będziesz ćwiczył akordy na początku, ogrywał jakąś chromatykę. Do tego pieca nie potrzeba.

Jeśli zaś chodzi o akustyki/klasyki, to tu już nie pomogę. Nie grałem, nie kupowałem, więc nie wiem.

Awatar użytkownika
NiecnyKsiaze

Post autor: NiecnyKsiaze » 19 gru 2007, 0:08

Litości... banjo... Pomijam fakt cenę banjo, ale żeby grać na banjo to trzeba naprawdę być magikiem, pomijając wagę banjo, która jest chyba większa niż Gibsona LP ;-) Z 10 kg ;)
---
Mowa o banjo 5-strunowym, folkowym. Nie o tenorowym.
[size=85]
[url=http://nk.art.pl/mp3/nk_grom_molowo.mp3]Piosenka o adminach[/url]
[url=http://nk.art.pl/mp3/nk_wojny_gwiezdne.mp3]Piosenka o forach[/url]
Antek[/size]

Mar3k
Kontakt:

Re: Nauka gry na gitarze?

Post autor: Mar3k » 21 sty 2019, 13:33

Chcesz się uczyć z płyt DVD? Osobiście uważam, że nie jest to zbyt dobra metoda nauki zwłaszcza, że jesteś laikiem. Za płytę trzeba zapłacić (to nie jest problem) na YT masz darmowe filmiki - ale to tak na marginesie. Jeżeli to jest twoja pierwsza styczność z gitarą, uważam, że powinieneś udać się przynajmniej na kilka lekcji z nauczycielem. Nauczyciel da Ci cenne rady, nauczy podstaw i potem możesz korzystać z filmików czy z płyt. Wiem co piszę, ponieważ piszę z własnego doświadczenia. Też w pierwszej kolejności postawiłem na YT i nie za bardzo mi szło. Postanowiłem przejść się do znajomego gitarzysty, który założył swoją szkołę gitarową Guitar Underground - http://guitarunderground.pl/ , i wziąłem u niego kilka lekcji. Od razu zauważył z nawyk trzymania rak na gitarze. Powiedział, że to częsty błąd początkujących, którego potem trudno się go oduczyć. Tak jak mówię pomyśl poważnie o przynajmniej kilku lekcjach z nauczycielem. Nauczyciel również podpowie Ci jaką gitarę najlepiej wybrać na początek.

Awatar użytkownika
zutek

Re: Nauka gry na gitarze?

Post autor: zutek » 03 lut 2019, 10:24

Nie jest to takie łatwe. Najlepiej wchodzić na fora muzyczne, jak tutaj http://forum.basement-store.pl - na forum powinni doradzić w jaki sposob ćwiczyć, jakie są najlepsze ćwiczenia dla początkującego, podpowiedzieć jakie utwory do nauki gry wybrać.

Początki są najtrudniejsze, szczególnie jeśli nie mieliśmy do czynienia wcześnie z innymi instrumentami muzycznymi . Ale potem idzie już z górki, szczególnie jeśli pozna się podstawy. Ze swojej strony polecam również zastanowić się nad nauczycielem nauki. Przynajmniej na początku, pokaże Wam odpowiednie chwyty oraz nie będziecie kontynuowali negatywnych nawyków, o ile takowe macie.

ODPOWIEDZ