STUDIA PODYPLOMOWE

Luźne rozmowy na różne tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
October

STUDIA PODYPLOMOWE

Post autor: October » 08 paź 2009, 18:21

Od lutego jak mi się troche wyprostuje sytuacja uderzam na jakąś podyplomówkę.

I tak się zastanawiam. Co teraz jest na czasie?

Z jednej strony myślę o księgowości bo jestem m.in. po ekonomii. Nie to żeby mnie to interesowało - argument finansowy i tyle. Złapać kilka mniejszych firm i już parę koła z tego jest.

Z drugiej ostatnio wpadło mi w ucho o zapotrzebowaniu na bhp i co się z tym wiąże zrobieniu podyplomówki z tego zakresu. Na tym też można nieźle dorobić. Ok 100zeta za 1h wykładu - w tym powoli nabieram wprawy wykładając o ubezpieczniach :) .

Oczywiście w obu przypadkach upraszczam sytuację. Konkurencja na rynku jest okrutna, ale zawsze można powalczyć.

Macie jakieś inne pomysły? Na pewno nie chcę robić czegoś niepraktycznego. Ma być rynkowo i realnie odzwierciedlać zapotrzebowanie na rynku pracy. Robie powoli rozeznanie.
Pozdrawiam

MiguelSorbus

Re: STUDIA PODYPLOMOWE

Post autor: MiguelSorbus » 08 paź 2009, 18:23

nie wiem czy sa podyplomowe, ale ..........
wycena nieruchomosci?

Awatar użytkownika
October

Post autor: October » 08 paź 2009, 18:25

o właśnie o tym też ostatnio mi mówił znajomy,

Fajna opcja, ciekawa jak dla mnie. Zarówno finansowo jak i tematycznie
Pozdrawiam

MiguelSorbus

Post autor: MiguelSorbus » 08 paź 2009, 18:32

albo opcja wycena nieruchomosci na rynkach innych krajow

Awatar użytkownika
Pacior
Kontakt:

Post autor: Pacior » 08 paź 2009, 18:34

Miałem wycenę nieruchomości w ramach studiów. Nie jest to na pewno jakaś wielka filozofia, kasa też jest z tego dobra. Tylko, że trzeba zdać egzamin państwowy w stolicy z tego, po skończeniu studiów i zdaniu praktyki (tutaj z resztą więcej na ten temat: http://www.top.com.pl/kursy.php?typ=egzaminy&id=88), i z tego, co nam mówiła prowadząca (a sama ma ten papier), to odsiew jest rzędu 80% - klimaty w stylu aplikacji prawniczej, czyli środowisko, które nie jest skłonne dzielić się torcikiem. Zaznaczam, że słyszałem to ok półtora roku temu podczas wykładów od prowadzącej przedmiot, innej wiedzy tudzież doświadczenia w tym temacie nie posiadam :)
[img]http://img695.imageshack.us/img695/5792/muzr09.png[/img]
[img]http://img691.imageshack.us/img691/5450/nur09.png[/img]
[color=purple]http://www.myspace.com/brokenbettyband[/color]

Awatar użytkownika
zombie youth revolt

Post autor: zombie youth revolt » 08 paź 2009, 18:37

ja jak juz skoncze 2 kieruny jeszcze sobie zrobie podyplomowe. Nie wiem jeszcze z czego, ale wiem, ze napewno na SGH bo to najlepszy lans w CV ze wszystkich uczelni o profilu biznes/ekonomia/marketing itp. na naszym zadupiu.

co do profesjonalnego wyceniania nieruchomosci i ogolnie majatku to z tego co wiem trzeba zdac panstwowy egzamin zeby sie tym zajmowac i bez tego studia zadme niewiele dadza, moga ewentualnie przygotowac do tego egzaminu.

a osobiscie to mam nadzieje, ze nie bede musial pracowac nigdy w "zawodzie" i raczej traktuje te wszystkie studia jako zabezpieczenie i ostatecznosc. Mam kilka pomyslow na biznes i wszystkie nawet nie stoja obok tego co studiuje lub mam zamiar studiowac : D
Ostatnio zmieniony 08 paź 2009, 18:39 przez zombie youth revolt, łącznie zmieniany 1 raz.
Gibson SG Standard --> Biyang Mad Driver --> Way Huge Swollen Pickle --> Bogner Alchemist 212

Awatar użytkownika
Earl

Post autor: Earl » 08 paź 2009, 18:39

Walnij sobie MBA ;)
[color=#800000]Real emo & pop punk defense squad.[/color]

Awatar użytkownika
October

Post autor: October » 08 paź 2009, 18:40

ukończone studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości,
odbycie praktyki zawodowej w zakresie wyceny nieruchomości,
Studia podyplomowe ok,

ale praktyka zawodowa? musiałbym zrezygnować z bierzącej pracy, a i tak nie wiadomo czy później zdałbym ten egzam

hmmm
Wysokość opłaty egzaminacyjnej jest uzależniona od etapu postępowania kwalifikacyjnego i wynosi:
1/ za pierwszy (wstępny) etap postępowania kwalifikacyjnego – 300 zł.
2/ w drugim etapie postępowania kwalifikacyjnego:
- za część pisemną egzaminu – 550 zł.
- za część ustną egzaminu – 450 zł.
Drogo jak za same egzamy, do tego dochodzi podyplomówka ok 3k pewnie, ale to akurat do przejścia. Tylko znowu bez gwarancji na zdanie egzaminu. Skoro mówisz, że odsiew na poziomie 80% a w pozostałych 20% trzeba doliczyć część, która ma znajomości :)
Earl pisze:Walnij sobie MBA ;)
Master of Business Administration :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 08 paź 2009, 18:43 przez October, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zombie youth revolt

Post autor: zombie youth revolt » 08 paź 2009, 18:42

zeby zrobic prawdziwe MBA trzeba miec kilka lat doswiadczenia jak menadzer przynajmniej srednego szczebla - no i koszty sa ogromne. Nie wiem jak w Polsce, ale na zachodzie jak np. w Uk rok studiowania na dobrej uczelni kosztuje od 3 do 10 tys funtow za rok w zaleznosci od kierunku i rodzaju studiow to rok robienia mba juz kosztuje 20-30 tys funtow. Ale oczywiscie jest to inwestycja, ktora sie zwraca.
Gibson SG Standard --> Biyang Mad Driver --> Way Huge Swollen Pickle --> Bogner Alchemist 212

Awatar użytkownika
October

Post autor: October » 08 paź 2009, 18:48

a osobiscie to mam nadzieje, ze nie bede musial pracowac nigdy w "zawodzie" i raczej traktuje te wszystkie studia jako zabezpieczenie i ostatecznosc. Mam kilka pomyslow na biznes i wszystkie nawet nie stoja obok tego co studiuje lub mam zamiar studiowac : D
Sprzedaj kilka pomysłów, :)

sam na razie rozglądam się na rynku pracy, załapuje schematy, trochę kontaktów

Choć w niedalekiej przyszłości, perspektywie 2-3 lat też planuję uderzyć w działalność gospodarczą. Zawsze lepiej na swoim.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pacior
Kontakt:

Post autor: Pacior » 08 paź 2009, 18:50

Nie chcę Ci October podcinać skrzydeł, może Miguel ma jakieś świeższe informacje, skoro to zaproponował - sam jestem ciekawy, czy faktycznie jest tak, jak ta babka mówiła. Wycena nieruchomości to jest spoko gałąź do trzepania kasy. Inny ciekawy temat to może być zarządzanie ryzykiem - brzmi kosmicznie, i ale zapotrzebowanie podobno jest.
Z innej beczki trochę, i nie podyplomówka - ale kurs na audytora energetycznego. W tej chwili to wszystko stoi - ale za jakiś czas pewnie temat "tabliczek energetycznych" w nowo powstałych i modernizowanych mieszkaniach/domach jednorodzinnych wypłynie. Nie pamiętam z resztą, jak to dokładnie było, ale chyba przy sprzedaży nawet starej nieruchomości będzie wymagany taki certyfikat energetyczny. W takim układzie będzie potrzeba po prostu masy ludzi do sporządzania tego. Póki co mogą to robić architekci i inżynierowie budowlani z odpowiednimi uprawnieniami, ale jak wejdzie to na dobre, to będzie ich za mało do takiej roboty.

Co do MBA - z tego, co ja słyszałem, na Politechnice Gdańskiej na zarządzaniu to koszt 24 tys. pln/semestr, ale jaki to jest level i skill mba to nie wiem, nie znam się.
[img]http://img695.imageshack.us/img695/5792/muzr09.png[/img]
[img]http://img691.imageshack.us/img691/5450/nur09.png[/img]
[color=purple]http://www.myspace.com/brokenbettyband[/color]

Awatar użytkownika
October

Post autor: October » 08 paź 2009, 18:56

Pacior pisze:Nie chcę Ci October podcinać skrzydeł, może Miguel ma jakieś świeższe informacje, skoro to zaproponował - sam jestem ciekawy, czy faktycznie jest tak, jak ta babka mówiła.
Podcinanie skrzydeł? Raczej nie, staram się realnie podchodzić do sprawy i poprostu zorientować co jest 5. Bez bujania w obłokach i spadania na ziemię :)

Inny ciekawy temat to może być zarządzanie ryzykiem - brzmi kosmicznie, i ale zapotrzebowanie podobno jest.
Zarządzanie ryzykiem - brzmi ok :)

Hmm będę musiał pogooglowac trochę i rozejrzeć się szerzej w weekend, kiedy troche więcej czasu będzie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zombie youth revolt

Post autor: zombie youth revolt » 08 paź 2009, 19:00

na SGH podyplomowe kosztuja 6-9 tys za rok - cena do przyjecia i teraz w lodzi do wawy pociag tylko niecale 90 minut jedzie.

tylko nie wiem co wybrac, jest to zarzadanie ryzkiem i zarzdanie milionem innych rzeczy np. zarzadzanie jakoscia czy wizerunkiem firmy

jest tez popularny HR czy zarzadzanie i pozyskiwanie funduszy unijnych

co do pomyslow na biznes to swoich nie zdradze, ale ostatnio wymyslilem ziomkowi pomysl na zarabianie kasy : D Moj kolega ma naprawde duze zdolnosci artystyczne i potrafi swietnie malowac, ale ma trcohe mentalnosc leniwego nieudacznika : D Poradzilem mu zeby malowal portrety zwierzat ( w usa ludzie szelaja za tym, w Polsce nadal niezbydobyty rynek ) i teraz ma sporo zamowien od ludzi, ktorzy chca uwiecznic swoich ulubiencow ( glownie psy, ale byl tez zowl czy papgua :> ) - sam mu czasami zlatwiam jakies zlecenia i biore wtedy od tego prowizje. Jakby to smiesznie nie brzmialo to nienajgorzej na tym wychodzi, a w sumie to tylko dorywczo robi bo mu sie nie chce wiecej.

jeszcze ostatnio wykminilem zeby zrobil portret Rydzyka : D jakis taki epicki zeby mial skrzydla aniola, aureole itp. Na bank sie sprzeda za dobre pieniadze bo juz kiedys widzial jeden jak poszedl za 3 tysie na allegro :> ogolnie artysci maja super zawod bo nie sa zwiazni zadnym etatem czy innym badziewiem, pracuja tyle ile chca.

pieknyolek

Post autor: pieknyolek » 07 maja 2019, 14:00

Nie lepiej iść już do pracy ? :)

honka

Post autor: honka » 03 lip 2020, 9:56

Ja jestem jak najbardziej na tak jeśli chodzi o edukację. ukończenie kolejnego fakultetu może sprawić, ze znacznie łatwiej będzie znaleźć dobrą pracę. Jeśli chodzi o uczelnię to polecam Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie https://mum.edu.pl/. złożyłam tu już papiery na osteopatię, zaczynam od pazdziernika :)

ODPOWIEDZ