Słuchawki

O problemach z nagrywaniem oraz nagłośnieniem.
ODPOWIEDZ
magust20

Re: Słuchawki

Post autor: magust20 » 07 gru 2013, 0:47

Z słuchawek to ja polecam moster beats albo soundmagic. Testowałem obie firmy i lekko wskazuje na monster beats, ale różnica naprawdę jest niewielka, bo naprawdę dwie niezłe marki. Zamawiałem ze strony audiomagic.pl, mają tam w miarę niższe ceny w porównaniu do innych stron. No ale komuś może co innego odpowiadać. W każdym razie polecam! Ta stronka na razie mnie nie zawiodła ;D

zibciu

Re: Odp: Słuchawki

Post autor: zibciu » 07 gru 2013, 19:50

Dla mnie tylko Superlux HD661 :-)
Za tą cenę to masakra. Wystarczy poczytać na forach...

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Kowall

Post autor: Kowall » 14 sty 2014, 21:55

Witam.
Przymierzam się do zakupu Line6 POD Studio GX wraz ze słuchawkami AKG k240.
Dostępne są dwa modele tych słuchawek, Studio i nowsze MKII. Które z tych lepiej wybrać do grania i nagrywania? W temacie są polecane Studio, ale nawet jeśli poza wyglądem nie ma żadnej różnicy między dwoma wariantami to wolę wziąć MKII. Te słuchawki będą moim prezentem na osiemnaste urodziny więc cena nie gra dla mnie roli.

Pierog

Post autor: Pierog » 27 lut 2014, 23:33

Witam, chciałbym spytać o jakieś propozycje kupna słuchawek :)
Słuchawek używam prawie zawsze i wszędzie, codziennie po kilka godzin, przy komputerze, w pracy, w szkole, gdy jestem w drodze. Problem od zawsze ze słuchawkami miałem taki - że wytrzymywały max pół roku, nie zdarzyło mi się aby wytrzymały dłużej. I zawsze był to ten sam problem - przy jacku coś w kablu się skiepściło i działała tylko jedna strona.
Dlatego szukam teraz porządnych nausznych słuchawek, o raczej nie za dużej budowie (wielkość beatsów jest spoko). Preferuję słuchawki z dobrym bassem, ale nadrzędną rzeczą która mnie interesuje będzie właśnie wymienne okablowanie. Jeśli chodzi o cenę, to jestem fleksyjny - rozważę za i przeciw włącznie z ceną.
Z góry dziękuję za pomoc i rady, byłbym bardzo rad za rozwianie moich wątpliwości :)

Hajtosek

Post autor: Hajtosek » 10 kwie 2014, 17:11

Niestety dzisiaj moje Superluxy HD662 chyba dokonały już swojego żywota, były to jedne z najlepszych słuchawek jakie miałem dotychczas na/w uszach.

Właśnie szukam nowych, zastanawiam się nad Shure SE215. Dość wygodne, bardzo klarowne brzmienie. Kumpel ma od dwóch lat i chwali, niestety cena troszkę wysoka :-( Ktoś miał i mógłby się podzielić opinią?
Bejsbol, podzik, lampka czego chcieć więcej.

kasior61

Post autor: kasior61 » 11 maja 2014, 17:20

Odświeżę trochę temat. Poszukuję słuchawek i zastanawiam się nad czymś tego rodzaju: http://eflash.pl/tow.php?id_prod=3171&id=615

Macie jakieś doświadczenia z Beyerdynamic?

KP

Post autor: KP » 24 maja 2014, 22:34

Ja pracuję na Sennheiserach HD 201. Dobrze przenoszą, ale za bardzo podbijają bas. Są średnio wygodne - po pół godzinie bolą uszy, głowa i odechciewa się słuchać muzyki, niestety.

Xylo

Post autor: Xylo » 25 maja 2014, 1:19

Ja mam HD 215 i sa bardzo wygodne, całe ucho sie chowa i nic nie uciska.

FastMan

Post autor: FastMan » 25 maja 2014, 8:32

KP pisze:Ja pracuję na Sennheiserach HD 201. Dobrze przenoszą, ale za bardzo podbijają bas. Są średnio wygodne - po pół godzinie bolą uszy, głowa i odechciewa się słuchać muzyki, niestety.
Na HD201 masz podbite basy? Ten model właśnie znany jest ze słabego basu, sam mam ten model, ale używam ich do grania w gry ze względu na dobrą przestrzenność dźwięku, ale jeżeli chodzi o muzykę to są bardzo płaskie więc nawet nie próbuję na nich słuchać muzyki, bo życie jest za krótkie aby słuchać muzyki na kiepskich słuchawkach :D To już o niebo lepiej grają moje "wyjściowe" dokanałowe słuchawki SoundMagic PL21. Jeżeli chodzi o samą wygodę HD201 to dla mnie są okej - nie uwierają i nawet po dłuższym czasie nie czuję potrzeby ich zdejmowania.

Jeżeli ktoś szuka słuchawek do muzyki jako cenowej alternatywy do Senków HD201 to polecić mogę Superlux HD681, ale na pewno nie są dla każdego bo mają konstrukcję półotwartą, więc na miasto raczej się nie nadają (ja z resztą w takich bulwach bym nie wychodził :) ) No i są raczej dla kogoś kto ma ciepłe źródło bo same słuchawki mają zimne brzmienie i na zimnym źródle brakuje im tego "czegoś" a wysokie tony są jakieś stłumione według mnie. Co do wygody to wszystko było by okej - są mięciutkie, duże i w ogóle ale jest jedna rzecz, która bardzo denerwuje i sprawia, że słuchawki nie są wygodne na dłuższą metę - mianowicie pałąk został tak zaprojektowany żeby dopasowywał się do głowy, tylko ten naciąg jest na tyle mocny, że uciska głowę. No i też uważajcie bo często ten model jest wychwalany w internecie jakby był jakimś odkryciem w cenie do 100zł - moim zdaniem nie ma się czym zachwycać - te dokanałówki lepiej mi grają.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2014, 15:08 przez FastMan, łącznie zmieniany 1 raz.
Akustyk: Takamine G320 | Elektryk: Jay Turser JT301-BK + Piec Fender Mustang 1 | Ukulele: Mahalo U30 | Klasyk: MSA CK116

KP

Post autor: KP » 25 maja 2014, 12:42

Oczywiście pomieszałem część gitarową z muzyczną :)

To wygląda w ten sposób, że jak w utworach wchodzi partia basowa, to słyszę dudnienie. A już zupełnie najgorzej robi się, gdy bas wchodzi na nieco wyższe rejestry. Tak mam np. przy słuchaniu Redeemer of Souls Judaszy, gdy basista wchodzi w nieco wyższy rejestr, to czuję się, jakby mnie ktoś młotkiem w ucho walił ;)

Natomiast prawdą jest, że gitara z GuitarRiga przenoszona na te słuchawki jest przemocarna. To nie do końca zaleta, bo potem odsłuch nagrania pozostawia wielki niedosyt i rozczarowuje :)

xablp

Post autor: xablp » 03 lip 2014, 18:51

Unguis pisze:Za taką kasę to ja już brałbym tylko Beyerdynamic DT770 Pro. Standard studyjny.
jakie słuchawki były lepsze do ćwiczeń i nagrywania gitary AKG K240 MKII czy Beyerdynamic DT-770 Pro ????

Tryton89

Post autor: Tryton89 » 17 lip 2014, 10:30

AKG ma lepszy zakres częstotliwości i bardziej żywy dźwięk, lepiej w nich słychać górę niż w DT-770

lunalunas

Post autor: lunalunas » 17 sty 2019, 11:00

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Mitsumine

Post autor: Mitsumine » 26 sty 2019, 7:53

Witam,mam problem z odsłuchem basu przez słuchawki na piecu.Piec brzmi A w słuchawkach cisza.Piec to combo Laney Linebacker 65 a słuchawki Sennheiser HD 201.Gdzie leży problem?

xxfab

Post autor: xxfab » 18 mar 2019, 13:31

:dance: :rotfl2:

ODPOWIEDZ