Przebudowa Epiphone Special II - jesienno - zimowe zajęcie

Tematy dotyczące budowy własnych gitar/wzmacniaczy/efektów itp.
ODPOWIEDZ
Malinowa_chmurka

Przebudowa Epiphone Special II - jesienno - zimowe zajęcie

Post autor: Malinowa_chmurka » 20 lip 2019, 17:56

Cześć!

Kręcąc się ostatnio po różnych zakamarkach domu, znalazłem starego Epiphone Les Paul Special II (ta śmieszna, płaska wersja les paula). Dawno nie grywałem na gitarze, nie mam już nawet do niej wzmacniacza, ale chęci do nauczenia się czegoś nowego mam ogromne :)

Gitara należy do grona tych bezsprzecznie słabych, kupca na to dzieło sztuki nie znajdę, a jak coś się jej przydarzy to płakać nie będę.

Postanowiłem więc wykończyć ją na nowo:
- pozbyć się oryginalnego, pomarańczowo - czarnego farbowania i zastąpić je pięknym, ciemnym, brązowym kolorem (mam na myśli podbicie faktury drewna czymś w rodzaju ja wiem... Bejcy? Zarzucę zdjęciem) .
- zdjąć cały, stary osprzęt i zastąpić go złotymi odpowiednikami
- przenieść switch rythm/treble z dołu korpusu na miejsce znane z oryginalnych les paul custom
- spróbować wybrzuszyc płaski korpus modelu, oraz
- wstawić wokół czarno białe obindowanie jeśli dobrze to nazywam...

Wiem, że takie rzeczy są możliwe widziałem wykończone w ten sposób gitary - nikt się niestety nie chciał podzielić rozwiązaniem napotkanych problemów... Stąd ten post!

Jeśli ktoś z Was miał do czynienia z pracą w drewnie (przede wszystkim próbą zrobienia wybrzuszonej nakładki na les Paula), wybiciem faktury drewna a nie zalaniem go jednolitym kolorem to serdecznie proszę o wskazówki!

Może ktoś z Was podjął się podobnej zabawy i wie gdzie moge znaleźć trudności?? Może ktoś poleca zabawę odstawić, bo wymagany jest profesjonalny sprzęt do obróbki drewna

Inspiracja:

https://www.reddit.com/r/DIY/comments/a ... _epiphone/

Derayes

Re: Przebudowa Epiphone Special II - jesienno - zimowe zajęcie

Post autor: Derayes » 20 lip 2019, 20:28

Kupa roboty. Warto?

Malinowa_chmurka

Post autor: Malinowa_chmurka » 21 lip 2019, 14:20

Czy warto? Pewnie nie, ale zdobycie Rysów to też nie jest wielki wyczyn a frajdę daje ;)

Derayes

Post autor: Derayes » 22 lip 2019, 14:19

Rysow?
A co Ty zwykle po Himalajach chodzisz?

Malinowa_chmurka

Post autor: Malinowa_chmurka » 24 lip 2019, 12:19

Polecam aktywne formy wypoczynku ;)

Wiem, że Les Paul Custom i inne "zwykle" modele to dwa kawałki drewna - rusztowaniem jest płaska płyta drewniana, tam wydrążone są rowki na kable i elektronikę. Całość, ze względów estetycznych, pokryta jest drugą płytą, w kolorze i profilowaną.

Czytając w różnych miejscach natrafiłem na komentarze jakoby korpus LPSII był wspomnianą podstawą odrzuconą z różnych względów i nie zastosowaną w budowie droższych modeli... Przypuszczam, że istnieje możliwość wykonania nakładki i ponownego skalibrowania mostka, akcji strun oraz przetworników pod mojego "customa".

Derayes

Post autor: Derayes » 25 lip 2019, 10:37

Dzieki, uprawiam jogging, kolarstwo i plywanie 😘
Raczej po bardziej plaskich niz Tatry czy Himalaje terenach 😜

Co do dywagacji o tworzywach z ktorych wykonane sa gitary to widze jestes bardzo zaawansowany.

popik10
Kontakt:

Post autor: popik10 » 21 sie 2019, 23:08

Radził bym zaniechać pomysłu. Jeśli nie posiadasz narzędzi i brak ci doświadczenia w pracy w drewnie to tylko zniszczysz to co masz, a i sobie możesz krzywdę zrobić.
Filmów na YT jak zrobić jaworowy top do lp jest masa. Ale co innego zrobić a co innego obejrzeć.
Polecam mierzyć siły na zamiary.

ODPOWIEDZ