NIE DLA IDIOTÓW ;-) Czy sprowadzać sprzęt z USA?

Rozmowy dotyczące gitar elektrycznych.
rooted_manatee

Re: NIE DLA IDIOTÓW ;-) Czy sprowadzać sprzęt z USA?

Post autor: rooted_manatee » 05 lip 2014, 20:20

Pytanie do osób, które przewoziły jakieś efekty gitarowe samolotem. Czy zdarzyło Wam się kiedyś, że kontrola na lotnisku uznała jakąś kostkę za niebezpieczny przedmiot (coś jak bombę)? Gdybym ja załatwiał przewóz sprzętu to nie martwiłbym się aż tak, ale robi to za mnie moja znajoma, a chciałbym jej zaoszczędzić kłopotów. :P

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 14 lip 2014, 17:17

Ja i nie zdarzyło się coś takiego :). Mogą się ewentualnie zapytać co to i tyle.
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Maniarz

Post autor: Maniarz » 24 lip 2014, 18:04

Yo, mam kilka pytań dotyczących sprowadzania sprzętu z zagranicy, głównie ebay USA/UK. Niektóre z nich zostały już zadane w tym temacie, ale było to "dość" dawno temu, z tego co widzę po datach postów :P Także poprosiłbym o aktualnie odpowiedzi na następujące pytania:
- Według jakiego wzoru/ile trzeba doliczać do "aukcyjnej" ceny gitary, żeby wiedzieć ile tak naprawdę będzie nas ona kosztować? Mam tutaj na myśli USA, bo tam trzeba jeszcze jakiś podatek płacić, czy z UK też jakiś podatek od tego jest?
- Z tego co zrozumiałem, to nawet jeżeli jakaś aukcja z USA ma opcję "worldwide shipping", lepiej wysłać to do jakiejś firmy która się zajmuje tylko shippingiem która potem to wyśle do nas, bo to wychodzi taniej, tak? Jakie firmy tego rodzaju są obecnie "na topie"? ;)
- Czy podobne firmy funkcjonują w UK? Bo zauważyłem, że stosunkowo dużo aukcji z UK jest "UK only", to fajnie by było móc sobie to wysłać.
- Czy jeśli ma się do wydania 2500zł+- na gitarę, to czy opłaca się w zagraniczne zakupy bawić? (z wstępnych obliczeń które robiłem to raczej tak, ale mogę też spytać :P) Polecilibyście jakieś konkretne modele na które warto polować w tej cenie? (2xhumbucker, stały mostek, kształt normalny (nie flying v, nie explorer), każdy rock, każdy metal poza największymi szatanami)

Dzięki za odpowiedź ;)

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 24 lip 2014, 18:40

Siemanko. No więc po kolei :

- Do ceny gitary doliczasz, 23% Vat + 3% cło czyli ok 30% (bezpieczniej liczyć więcej). Obowiązuje to tylko kraje z po za UNII EUROPEJSKIEJ - Uk jest w unii.

- Kompletna bzdura. Żadna firma nie obejdzie opłat celnych, do tego w wypadku zatrzymania przez urząd celny będziesz musiał osobiście fatygować się do urzędu celnego w bóg wie jakim mieście aby potwierdzić koszt, opłacić magazyn i zapłacić podatek z cłem. Wiem próbowałem. Wysyłając standardowo z ebay'a, listonosz przyniesie Ci po prostu "rachunek" czyli dopłatę (podatek i cło) i Twoją przesyłkę. Do tego amerykański serwis pocztowy stoi na wysokim poziomie a przesyłki są bezpieczne. Kolejnym utrudnieniem jest to, że sprzedawcy z USA nie lubią wysyłać przesyłek na adres niepotwierdzony na ebay'u/paypalu.

- Anglicy są mało chętni do wysyłania do Polski i koszt wysyłki ichniejszą pocztą jest duży - 40-50 funtów.

- Twoje obliczenia są wyidealizowane. Nie opłaca się w tej cenie. Kupujesz gitarę za 1500 zł, do tego doliczasz 300-400 zł przesyłkę i ok 30% opłat + cała zabawa i oczekiwanie. Wychodzi 2500 zł a sama gitara 1500. Spokojnie w tej kasie znajdziesz to samo w Polsce.

Żeby nie było, że wyssałem to z palca, sprowadziłem sobie już 4 gitary ze stanów i duuużo efektów/akcesoriów + trochę gratów z UK. Przerabiałem wysyłki bezpośrednie, przez pośredników itd. Najbardziej opłacalną opcją jest tzw opcja "przez rodzinę". Chyba nie muszę tłumaczyć ;).

Jako ciekawostkę napiszę : Pewien sprzedający z UK napisał, że nie wyśle mi nic do Polski ponieważ znajomi mu powiedzieli że jest tam dużo kradzieży....
Tanglewood TW45 Sundance
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 24 lip 2014, 20:15

Dobre. Nie wyśle Ci, mimo że najpierw zapłacisz, żeby Cię u nas nie okradli :surp: ?
Z USA mam dwa wzmaki, nie było żadnych problemów ale to znajomy wysyłał.

leech

Post autor: leech » 06 paź 2014, 10:49

Witam, czy pickupy z ebaya warte ok. 70$ przejdą bez vatu i cła?

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 06 paź 2014, 12:05

Odpowiedź na to pytanie to wróżenie z fusów. Może tak, może nie. Ja kiedyś za podobną kwotę kupiłem struny i zapłaciłem wszystkie opłaty celne. Możesz próbować, a nóż się uda ;).
Tanglewood TW45 Sundance
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

edilej

Post autor: edilej » 13 lis 2017, 12:37

:juppi:

Derayes

Post autor: Derayes » 13 lis 2017, 14:13

szpenio11 pisze:
Jako ciekawostkę napiszę : Pewien sprzedający z UK napisał, że nie wyśle mi nic do Polski ponieważ znajomi mu powiedzieli że jest tam dużo kradzieży....
Jak znam życie oraz jak widzę ludzi z tzw. zachodu to najprawdopodobniej odezwał się tu dupościsk że Polska to już nie PRL że wielki pan z UK wyjął równowartośc 100 baksów i szalał a wkoło była sama komunistyczna zgnilizna i syf. Polska idzie w górę a zachód jakby osiada aczkolwiek powoli. Widzę to po Szwecji w której już długo przebywam, tak wiem, to północ nie całkiem zachód 8) no ale bywałem i gdzie indziej.
Ludzie chcą szybko podnieśc sobie poczucie wartości więc czemu nie przywalic np. Polakowi że u niego kradną.
michel51 pisze:Dobre. Nie wyśle Ci, mimo że najpierw zapłacisz, żeby Cię u nas nie okradli :surp: ?
No że niby taki troskliwy o klienta, patrz wyżej 8)

Ja raz czy dwa zamówiłem z Amazona płyty i za te które przyszły z USA rypnęli mi cło, odbierając na szwedzkiej poczcie musiałem zapłacic aby dostac towar do ręki. Zresztą podobnie ostatnio przejechałem się nieco na przesyłce z Chin, gdzie sklep twierdził że nie będzie dodatkowych kosztów przesyłki.

Co do pytania czy warto to myślę tak jak wielu z Was, albo przez rodzinę czy znajomych jako prezent albo dac sobie siana.

windriver

Post autor: windriver » 18 wrz 2018, 14:28

jak chcesz to sprowadzaj

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 22 wrz 2018, 17:59

Dwa razy odebrałem , cło (niskie bo ,,gift'') zapłaciłem i było oki. No jak Ci ktoś napisze że wartość 5000$ to wiesz jakie opłaty ?

elektryczka

Post autor: elektryczka » 21 paź 2018, 11:04

cło za wysokie

leszekwir

Post autor: leszekwir » 02 lis 2018, 17:33

Witam wszystkich. To mój pierwszy dzień na tym forum i nie wiem czy dobrym miejscu zadaję to pytanie. Widzę ciągle reklamę gitar, co to za sklep : http://www.ekkwo.com/index.php?main_pag ... LWyqpDkcFA

Ceny tych gitar w Polsce są kilka a nawet kilkanaście razy wyższe . Czy to jakaś ściema z tym sklepem?

mistlyseven

Post autor: mistlyseven » 22 gru 2018, 22:24

o super, dzięki bardzo!

SourTen

Post autor: SourTen » 24 gru 2018, 1:55

super, to było bardzo przydatne!

ODPOWIEDZ