Poradnik "Od zera do mistrza"

Dział teoretyczny, dyskusje o teorii muzyki oraz o ćwiczeniach.
Sarmata

Re: Poradnik "Od zera do mistrza"

Post autor: Sarmata » 13 kwie 2016, 14:19

Sarmato a jak masz opanowane akordy. Jak dla mnie to podstawa gry na gitarze w ogóle.
To widzę mamy podobne zdanie na temat nauki gry na gitarze, durowe i mollowe już umiem, teraz uczę się pozostałych, na podstawie tej ryciny, swoją drogą nie wiedziałem, że jest ich tak dużo, chyba wszystkie chwyty są tu ujęte ?:
http://prestissimo.blog.onet.pl/wp-cont ... grafik.jpg
Sarmato, wpisałem ,,skala jońska'' ale dalej nie wiem o co może chodzić.
Już tłumaczę, po wpisaniu w moją wyszukiwarkę "skala jońska" wyskakują następujące wyniki, podaję trzy pierwsze z brzegu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dla mnie, jak nie mam zielonego o skalach, każda z grafik pokazuje co innego, dla Ciebie, osoby która już teorii liznęła, są to tylko inne pozycje skali, teraz rozumiesz o co mi chodzi ?!?
To są takie właśnie takie rozterki początkujących gitarzystów, strach się zapytać starych wymiataczy, a samemu tylko się nadenerwujesz niepotrzebnie zanim dowiesz się co i jak.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 13 kwie 2016, 20:46

Ad1; mamy tu następujące dżwięki; B,C,D,E,F,G,A,B,C itd. a kończy się na10-tym progu struny E1 czyli na dżwięku D.Jak dla mnie jest to gama C-dur ale grana od dżwięku B (H) czyli jest to siódmy modus gamy C-dur o nazwie; skala lokrycka (no właśnie gama czy skala, może jednak gama skoro zaczyna się od konkretnego dżwięku czyli gama H lokrycka?). Granie danej gamy od kolejnych jej dżwięków zmienia charakter tego co słyszymy chociaż są to te same dżwięki. Gama C-na tyle odmian (modusów) ile ma stopni. Czyli siedem.
Ad.2; wszystkie dżwieki na gryfie pochodzą z gamy E-dur.
Ad.3; mamy tu; A,B,C,D,E,F,G i A. Czyli znowu gama C-dur ale tym razem grana od szóstego stopnia czyli a-moll naturalna czy też eolska.
Tabela akordów; dobrze by było żeby tylko ich tyle było :wink: . http://www.all-guitar-chords.com , tu zobacz :facepalm: .
Jak coś niejasne, pytaj nawet i głupio :wink: .

Marta56

Post autor: Marta56 » 28 kwie 2016, 13:10

Cześć widzę ze wszyscy są zachwyceni a dla mnie nadal to czarna magia ja się chyba do tego nie nadaje?

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 28 kwie 2016, 19:43

Tak, to możliwe :wink: . A konkretnie jaki masz problem?

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 12 maja 2016, 15:35

imo to taki troche "polski problem" gitarzystów - wstyd się przyznać że czegośtam się nie wie, choć dla innych (często bardzo zaawansowanych kolesi) to zwykła rzecz.

Odwagi koleżanki/ledzy. Czytam to forum z 10 lat(albo i więcej) i dalej nie jestem Vaiem, Malmsteenem i Methenym :D
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

wraq66

Post autor: wraq66 » 01 sty 2018, 21:48

Jeśli można prosić o poradnik na lewand@autograf.pl , z góry dziękuje

Rop3k

Post autor: Rop3k » 09 sty 2018, 9:57

Witam

Czy nadal wysyłacie poradnik?
Robkarp312@gmail.com

Z góry dziękuje

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 13 sty 2018, 18:35

A kto ma wysłać takowy ?
Należy sobie zdać sprawę , że sama technika i wiedza bez duuużej dozy talentu to co najwyżej (i to ciężkiej pracy) doprowadzi nas do poprawnego grania z nut . Też dobrze jak będzie poprawne .
Tak , na taki poradnik aby sensowny też czekam . I myślę , że trochę to jeszcze potrwa :wink: .
No , a Mayall nie zna nut i skal a gra , Vangelis i B.B.King też . No talent jak się też starczy , niestety czasami tylko :facepalm: .

iwonim

Post autor: iwonim » 13 cze 2019, 15:34

:rotfl: :rotfl:

adriaris

Post autor: adriaris » 08 sie 2019, 11:07

:rotfl: :rotfl:

endriuten

Post autor: endriuten » 29 sie 2019, 14:23

:phones: :phones:

Derayes

Post autor: Derayes » 30 sie 2019, 10:55

michel51 pisze:
13 sty 2018, 18:35
A kto ma wysłać takowy ?
Należy sobie zdać sprawę , że sama technika i wiedza bez duuużej dozy talentu to co najwyżej (i to ciężkiej pracy) doprowadzi nas do poprawnego grania z nut . Też dobrze jak będzie poprawne .
Tak , na taki poradnik aby sensowny też czekam . I myślę , że trochę to jeszcze potrwa :wink: .
No , a Mayall nie zna nut i skal a gra , Vangelis i B.B.King też . No talent jak się też starczy , niestety czasami tylko :facepalm: .
Oj tam Paderewski mówił że talent to 10 procent reszta to cieżka praca.
No, Hendrix też nut nie znał a grał, no wiem, to był geniusz.
Co do poprawnego grania z nut, to jeśli nie będzie w tym duszy, po angielskiu spirit nie mylic ze spirytem, będzie to brzmiało drętwo.

Sądzę że wszystko zależy też od celu jaki sobie stawiamy chcąc grac, czy chcemy byc muzykiem profesjonalnym czy miłośnikiem.
Bo utknięcie w strefie pt. jestem amatorem ale jak by było fajnie byc bardziej profejsonalistą spowoduje tylko niepotrzebne frustracje.
Przy czym nie idzie mi o zlewkę w sensie gram nierówno i nieczysto ale co mi tam, amator jestem.

ODPOWIEDZ