Kim jest "Gitarzysta"?

Opinie na temat Magazynu Gitarzysta.
Awatar użytkownika
Michał Lewandowski
Posty: 332
Rejestracja: 28 wrz 2006, 8:58

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Michał Lewandowski » 12 lip 2010, 14:45

Dziekuję Brando, ale jeśli koniecznie chcesz zrobić mi przyjemność to raczej spróbuj pisemnie odpowiedzieć na pytania, które zadałem. Oddaję Ci "sprezentowany" obrazek Segovii w zamian za szczerą odpowiedź :-)
Użytkownik na własne życzenie wykluczony z Forum

Awatar użytkownika
Brando
Posty: 822
Rejestracja: 05 sty 2008, 0:17
Lokalizacja: Londyn

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Brando » 12 lip 2010, 14:52

Michał Lewandowski pisze:Dziekuję Brando, ale jeśli koniecznie chcesz zrobić mi przyjemność to raczej spróbuj pisemnie odpowiedzieć na pytania, które zadałem. Oddaję Ci "sprezentowany" obrazek Segovii w zamian za szczerą odpowiedź :-)
Myślałem, że odpowiedziałem ;)
W skrócie, przyciąganie nowej rzeszy potencjalnych klientów pisma za pomocą atrakcyjnej wizualizacji istoty bycia gitarzystą. Kogo obchodzi wyłysiały dziadek na krześle ze starą gitarą akustyczną, kiedy obok facet wyglądający jak po ekshumacji, z półkilowym krzyżem na klacie żre nietoperze na scenie?
http://roqfort666.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Michał Lewandowski
Posty: 332
Rejestracja: 28 wrz 2006, 8:58

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Michał Lewandowski » 12 lip 2010, 14:59

Dobrze, no to ja Ci powiem jak Cię zrozumiałem:

1. Jest Ci obojętne czy po otwarciu www.magazyngitarzysta.pl zobaczysz dziecko ze związanymi ustami i wywróconymi gałkami oczu czy też obrazek lub film o pobnej treści
2. Bez oporów wbiegniesz przez kuchenne drzwi, tłumacząc sobie, że miejsce którego normalnie unikasz jak ognia jest Twoim ulubionym fotelem...
Użytkownik na własne życzenie wykluczony z Forum

Awatar użytkownika
Maudus
Zasłużony
Posty: 1007
Rejestracja: 09 sie 2009, 17:19
Lokalizacja: Opole

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Maudus » 12 lip 2010, 15:00

Brando pisze:Kogo obchodzi wyłysiały dziadek na krześle ze starą gitarą akustyczną, kiedy obok facet wyglądający jak po ekshumacji, z półkilowym krzyżem na klacie żre nietoperze na scenie?
I właśnie tutaj też się podpisuję ze sprzeciwem, ale nie dlatego, że jestem nastawiony przeciwnie do metalu, gdyż jestem jego aktywnym słuchaczem (nie mylić z wyznawcą). Jednak denerwuje mnie to, jak łatwo wpada się w stereotypy, że metal, to napieprzanka przez 5 minut power chordami i żarcie kotów na scenie... W naszym Ciemnogrodzie stereotypu nie da się uniknąć, ale denerwujące jest to, że wspomagane jest lansowanie takiego stereotypu właśnie zaraz po włączeniu strony internetowej...
Nie zmienia to faktu, że uważam, że na łamach pisma gitarowego powinno się lansować wszystkie gatunki muzyczne, tak więc chcę tam widzieć starego pana z gitarą akustyczną.. :)

------------ tutaj kończą się frustracje na temat pierwszej strony, a zaczynają na temat ogólnomuzyczny---------

Co do przyciągania pryszczatej młodzieży - tutaj trzeba rozróżnić, bo nie wszystko co metal, jest złe i służy jedynie przyciąganiu pryszczatej młodzieży :P A co do tego, że przez metal omijany jest np. fingerstyle - większość gatunków muzyki rozrywkowej gitarowo jest prosta (pomijając jazz). Bo co skomplikowanego jest w bluesie? (różne rozłożenie na gryfie prymy, subdominanty i dominanty + skala bluesowa i różne licki? Chyba że jestem ignorantem i nie usłyszałem o innych tajnikach bluesa...), rock'n'rollu i innych? Nie można winić tylko metalu... Nie chcę być zrozumiany źle - nie chodzi mi tutaj o obronę metalu, ale o pokazanie, że nie tylko metal jest winny...

Poza tym nie zawsze metal jest taki prosty technicznie i nie wymagający ćwiczeń... może nie tak, jak inne techniki, ale mierzmy siły na zamiary, a nie zamiary na siły :)
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie!

Awatar użytkownika
Fear The Night
Posty: 592
Rejestracja: 23 sty 2009, 22:04
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Fear The Night » 12 lip 2010, 15:05

Macie strasznie niepraktyczne spojrzenie - zapominacie o bardziej przyziemnych sprawach, takich jak... sponsoring. Ten człowiek w masce gazowej jest częścią reklamy festiwalu Castle Party - sądzę, że Magazyn Gitarzysta nie umieścił tego banneru za darmo i że gdyby płacili organizatorzy festiwalu bluesowego, mielibyśmy tutaj miłego, starszego pana ze stratocasterem.

A na stronie głównej z "mrocznych" klimatów widzę oprócz tej reklamy tylko trailer kolejnego teledysku Behemotha - i znowu ta sama sytuacja. Gdybyśmy mieli jakiegoś bluesowego wykonawcę grającego na światowym poziomie i gdyby nagrał on teledysk, na stronie głównej mielibyśmy w tym miejscu coś innego.

Awatar użytkownika
Brando
Posty: 822
Rejestracja: 05 sty 2008, 0:17
Lokalizacja: Londyn

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Brando » 12 lip 2010, 15:24

Ja już skończyłem 50 lat :) Wiele widziałem i niewiele mnie zadziwia. No... może tylko Lepper w stroju baletnicy w "Jeziorze łabędzim". Wiem, czym się rządzi popkultura i twarze truposzów na okładkach pism nie tylko gitarowych są dla mnie normalką. Ty oburzasz się na widok epatujących przemocą grafik i fotografii, a ja traktuję to jak dziecinadę. Taką samą, jak widok anorektycznego pacholęcia z zapadniętą klatą i sporych wielkości tatuażem o treści "Killer". Mamy doczynienia z przerostem formy nad treścią. Spójrz na amerykańskich raperów. To w ogromnej większości mega-pustaki, bogato okraszone złotem, zastępującym ubogie wnętrze. A skąd ta popularność tatuaży, nawet wśród dzieci? A widziałęś kiedyś lachona typu Doda, bez tatuażu na d...? ;)
A "Gitarzysta"? Cóż... Ktoś kiedyś powiedział komuś, żeby bardziej uatrakcyjnić szatę graficzną i ten ktoś to zrobił, tak jak czuł. Zważ, że twój głos Michale jest pierwszym (chyba) oburzonym tą estetyką. Jak chcesz, mój będzie drugim :)
http://roqfort666.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Michał Lewandowski
Posty: 332
Rejestracja: 28 wrz 2006, 8:58

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Michał Lewandowski » 12 lip 2010, 15:26

Fear the night - Zapewniam Cię, że tematem dyskusji nie jest to dlaczego taki obrazek tam jest, ani rozważanie mechanizmu, który to "usprawiedliwia"...jeśli pójdziesz tym tropem, to okaże się zaraz, że możesz zamieścić film o dowolnej treści byleby tylko ktoś odpowiednio zapłacił. Jeden się z tym pogodzi, a temu który się nie pogodzi wytłumaczysz, że obrazek jest bo klient zapłacił. Czy jest jakaś treść w Twoim przekonaniu, na którą nie ma ceny?

"mrocznym tematem" (czyli rozumiem - treścią "OK") dla Ciebie jest dziecko ze spętanymi ustami? Co w takim razie jest dla Ciebie MROCZNYM TEMATEM? Jaki jest Twój dolny pułap mroczności? Cztając Twój nick po polsku nie powinien byc zbyt wysoki.

Brando: ja naprawdę rozumiem Twoją ironię :-) i naprawdę dziękuję. Moje pytania są nakierowane na uzyskanie odpowiedzi na pytania. Staram się jak mogę...nikt nie odpowiada, a to żem pierwszy się oburzył...no coż. Mój pułap mroczności oscyluje w granicach skoszonego trawnika :-)
Użytkownik na własne życzenie wykluczony z Forum

Awatar użytkownika
Fear The Night
Posty: 592
Rejestracja: 23 sty 2009, 22:04
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Fear The Night » 12 lip 2010, 15:38

Michał Lewandowski pisze:Zapewniam Cię, że tematem dyskusji nie jest to dlaczego taki obrazek tam jest, ani rozważanie mechanizmu, który to "usprawiedliwia"...jeśli pójdziesz tym tropem, to okaże się zaraz, że możesz zamieścić film o dowolnej treści byleby tylko ktoś odpowiednio zapłacił.
Dowolnej treści? Wszystko kręci się jak do tej pory wokół muzyki i w tym sensie się zgadzam - jak dla mnie, mogą zamieścić na stronie głównej reklamę każdego zespołu, każdego festiwalu muzycznego.
Michał Lewandoski pisze:Czy jest jakaś treść w Twoim przekonaniu, na którą nie ma ceny?
Jak wyżej. Nie mówimy tutaj o pornografii dziecięcej, tylko o muzyce.
Michał Lewandowski pisze:"mrocznym tematem" (czyli rozumiem - treścią "OK") dla Ciebie jest dziecko ze spętanymi ustami? Co w takim razie jest dla Ciebie MROCZNYM TEMATEM? Jaki jest Twój dolny pułap mroczności?
Użyłem cudzysłowu, gdyż zabiegi zespołów black metalowych już dawno stały się dla mnie w sporej części śmieszne - kilku kolesi na koncercie czy teledysku (to drugie nawet bardziej) stara się na siłę ukazać dosłownie wszystko, co się kojarzy z satanizmem i złem. Wiadomo, buduje się przez to pewien specyficzny dla tej muzyki klimat, ale czy to jest aż tak straszne? Bardziej przeraża mnie dobry, psychologiczny horror niż wygenerowane komputerowo dziecko-frankenstein. Rzecz jasna taki teledysk może być dla wielu osób degustujący i rozumiem to, ale z drugiej strony nikt nikogo nie przymusza do oglądania (mnie samego takie klimaty niezbyt pociągają).

Awatar użytkownika
Michał Lewandowski
Posty: 332
Rejestracja: 28 wrz 2006, 8:58

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Michał Lewandowski » 12 lip 2010, 15:42

Wróciliśmy do kuchennych drzwi :?
Użytkownik na własne życzenie wykluczony z Forum

Marcin Kubicki
Posty: 11
Rejestracja: 20 sty 2010, 14:56

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Marcin Kubicki » 12 lip 2010, 16:04

Michał Lewandowski pisze:Dlatego, że wchodząc przez http://www.magazyngitarzysta.pl ZAWSZE w topowej częsci portalu jest to o czym pisałem wcześniej.
Multibox - ostatnio wstawiłem Dodę. Top - jakiś czas temu był koncert Mayalla. "Zawsze" ma wiele twarzy :P

Awatar użytkownika
Michał Lewandowski
Posty: 332
Rejestracja: 28 wrz 2006, 8:58

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Michał Lewandowski » 12 lip 2010, 16:26

Panie Marcinie: "ZAWSZE", które Pan zacytował jest częścią zdania: "Dlatego, że wchodząc przez http://www.magazyngitarzysta.pl ZAWSZE w topowej częsci portalu jest to o czym pisałem wcześniej". Mój błąd. Należało użyć pierwszej osoby. Nie widziałem reklam Dody i Mayalla, co nie znaczy, że ich nie było. Jednak kiedy wchodzę przez main site ZAWSZE napotykam takie kwiatki, jak ten który wisi od dłuższego czasu. Wcześniej była kobieta w masce-uprzęży, a wcześniej blade widmo...rzecz jest w kryteriach, ale co Pan powie o gitarzyście, który fałszuje przez 99.99% czasu koncertu , a potem mówi: ale czasem udało mi się trafić - fajnie grałem, co?
ale Panie Marcinie, co z moimi pytaniami?
pozdrawiam
PS. Udało mi się jednak wzruszyć twierdzę. Post Pana Marcina ma.nr.1, a więc sprawa nie jest nieważna
Użytkownik na własne życzenie wykluczony z Forum

Awatar użytkownika
Badmadafaka
Posty: 111
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Badmadafaka » 12 lip 2010, 17:34

Z Twojego postu wnioskuję że jak miałem naście lat to sie nie myłem, czy co??? Myślę ze uzyci słowa "brudas" mógł byś się poważnie przemyśleć, bo iMO obrażasz 90% ludzi słuchających/grających muzyki "ciężkiej".
Bardziej chodziło mi o skojarzenia ludzi spoza "branży". Może faktycznie się niejasno wyraziłem. No offence! :D

Oczywiście, wg. mnie fajnie by było gdyby wszystkie gatunki były przez "Gitarzystę" były lansowane tak samo, ale byznes is byznes i nic chyba na to nie poradzimy.

No i ten demoniczny ryj dziewczynki no stronie głównej to już gruuuuba przesada...
[color=#0000FF][url]http://www.myspace.com/tomekhaptar[/url][/color]

[color=#000000]666[/color][color=#800000]HEWI[/color] [color=#FF0000]METAL[/color] [color=#FF8000]SUPER[/color] [color=#FFFF00]CZAD[/color][color=#000000]666[/color]

Awatar użytkownika
Fear The Night
Posty: 592
Rejestracja: 23 sty 2009, 22:04
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Fear The Night » 12 lip 2010, 17:45

Badmadafaka pisze:Oczywiście, wg. mnie fajnie by było gdyby wszystkie gatunki były przez "Gitarzystę" były lansowane tak samo, ale byznes is byznes i nic chyba na to nie poradzimy.
Mówisz tak, jakby black metal był najbardziej mainstreamowym gatunkiem muzycznym, z którego idzie największa kasa. Moim zdaniem Gitarzysta poświęca wszystkim gatunkom muzycznym (przynajmniej tym związanym z gitarowaniem) tyle samo miejsca, co najlepiej widać po okładkach - raz jest Nergal czy Mustaine, a innym razem Mayer, Slash.
Badmadafaka pisze:No i ten demoniczny ryj dziewczynki no stronie głównej to już gruuuuba przesada...
Przed chwilą chciałeś, żeby wszystkie gatunki były "lansowane" tak samo, a teraz sugerujesz, że takie grupy jak Behemoth należy pomijać - bo owa zerojedynkowa dziewczynka to fragment teledysku Nergala i spółki.

Awatar użytkownika
Badmadafaka
Posty: 111
Rejestracja: 05 kwie 2010, 18:57

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Badmadafaka » 12 lip 2010, 18:10

Mówisz tak, jakby black metal był najbardziej mainstreamowym gatunkiem muzycznym
Wśród gitarzystów jest w ścisłej czołówce.
Przed chwilą chciałeś, żeby wszystkie gatunki były "lansowane" tak samo, a teraz sugerujesz, że takie grupy jak Behemoth należy pomijać - bo owa zerojedynkowa dziewczynka to fragment teledysku Nergala i spółki.
A nie można pokoazać po prostu Nergala i spółki? Czy konieczne jest wstawianie zombiaków czy ludzi w strojach sadomaso?
To jest jednak strona poświęcona gitarze i muzyce(zazwyczaj gitarowej)

Jakoś mi to specjalnie wszystko zwisa, ale rozumiem pana Michała.

Edit. nie jestem jakimś przeciwnikiem metalu, ani ortodoksyjnym katolem (bo za takiego mnie uważał pewien młody ateista z tego forum)
[color=#0000FF][url]http://www.myspace.com/tomekhaptar[/url][/color]

[color=#000000]666[/color][color=#800000]HEWI[/color] [color=#FF0000]METAL[/color] [color=#FF8000]SUPER[/color] [color=#FFFF00]CZAD[/color][color=#000000]666[/color]

Awatar użytkownika
Fear The Night
Posty: 592
Rejestracja: 23 sty 2009, 22:04
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Kim jest "Gitarzysta"?

Post autor: Fear The Night » 12 lip 2010, 18:25

Badmadafaka pisze:
Mówisz tak, jakby black metal był najbardziej mainstreamowym gatunkiem muzycznym
Wśród gitarzystów jest w ścisłej czołówce.
Ciężko mi się zgodzić. Metal jest jednym z najbardziej gitarowych gatunków muzyki, ale nie sądzę, żeby akurat black metal był popularniejszy wśród gitarzystów niż jazz, blues, rock. Heavy tak, thrash tak, death tak, ale black - nie.
Badmadafaka pisze:A nie można pokoazać po prostu Nergala i spółki? Czy konieczne jest wstawianie zombiaków czy ludzi w strojach sadomaso?
To jest jednak strona poświęcona gitarze i muzyce(zazwyczaj gitarowej)
Prawda, można było wstawić coś innego. Nergal i spółka w tym teaserze akurat nie pojawiają się w ogóle (no, jest jedno krótkie ujęcie na Nergala w masce), ale można było wybrać jakieś inne ujęcie.
Badmadafaka pisze:Jakoś mi to specjalnie wszystko zwisa, ale rozumiem pana Michała.
A mi trochę ciężko. Nie rozumiem oburzania się o dwa zdjęcia na stronie, na której pan Michał spędza dosłownie sekundy dziennie (skoro służy mu jedynie do wchodzenia na forum, co czynić można przecież bezpośrednio)

ODPOWIEDZ