Strona 1 z 1

Johny Winter

: 13 mar 2006, 8:23
autor: Zeb
Swego czasu, a było to w 1989 roku kupiłem w księgarni winyl na którego okładce był chudy facet w kurteczce w stylu country. Album nosił tytuł "Serious Bussines". Tym sposobem poznałem Johny Wintera - to własnie on był na tej okładce i mimo śmiesznego stroju album nie zawierał muzyki country lecz żywiołowo zagrany blues. Polubiłem Wintera za jego styl, technikę slide, syuperszybkie zagrywki i głos, który prawdopodobnie zawdzięcza hektolitrom whiskey ;). A tak poważnie myślę że to jeden z ciekawszych białych bluesmanów i warto sięgnąć po jego dokonania.

: 13 mar 2006, 16:51
autor: casi
Na Johnego Wintera natknęłam się zupełnie przypadkowo paręnaście lat temu ...kiedy to wybrałam się na dłuższy spacer nad morze i ...niemalże potknęłam się o stertę wyrzuconych płyt winylowych:) w tym m.in "Serious Bussines"...i to był mój pierwszy kontakt z bluesem, a płyta znacząco wpłynęła na moje późniejsze muzyczne fascynacje.

: 13 mar 2006, 20:16
autor: Zeb
Totalne zaskoczenie! Myślałem że na temat Wintera nikt nic nie powie :)

: 08 kwie 2006, 16:41
autor: Ranthram
Jeszcze ja powiem, że kolega dziwnie wygląda, ale gra faktycznie dobrze. Z tym, że odszedłem w swoich muzycznych fascynacjach od Bluesa.

: 10 kwie 2006, 13:50
autor: Kajtek
A ja powiem, że na Witera trafiłem niedawno. To znaczy słyszałem o nim wcześniej ale dopiero ostatnio dorosłem do słuchania jego muzyki. Świetne aranżacje utworów, Wokale no i oczywiście Gitara.

: 17 paź 2006, 9:13
autor: StopaMaciej
Dla mnie jego muzyka jest zawsze źródłem inspiracji a w chwilach zwątpienia w sens grania szybko dynamicznie i z uczuciem podporą dla mojego sposobu rzępolenia. Radził bym też spróbować klasyków gitary akustycznej np. Joe Wiliamsa. Kiedy się go słucha /drań śpiewa, na gitarze gra wariackie rify i na dodatek tupie nogami/ chwilami ma się wrażenie, że gdzieś mu zwiała fraza ale to tylko pozór wszystko działa znakomicie.

: 28 paź 2007, 23:07
autor: Oszych
Witam.
Ja na Wintera się natknołem ostatnio na youtube ..wiedziałem pare koncertów.
Strasznie mi się spodobał (szczególnie jego technika slide)
musze se załatwić pare płytek :D

: 29 paź 2007, 11:38
autor: Gonseg
Nie znam zbyt dobrze twórczości, ale z tego co słyszałem jest bardzo dobry. Podoba mi sie jego wersja " When You Got A Good Friend", szczególnie wokal, bo czasami śpiewa w innych utworach lekko denerwująco.

: 29 paź 2007, 13:47
autor: Dajvon
Ja pierwszy raz posłuchałem albinoska jak gdzieś dorwałem stara gazetę coś tam "Blues" i dołączona była do niej płyta.

Jakość straszna tej płyty była ale gra porywająca. :wink: zwłaszcza kawałek "Parchman Farm".

: 04 sie 2008, 13:08
autor: Gasparro
Na Wintera natknąłem się, gdy szukałem motywu z Jamesa Bonda :P
Była to świetna piosenka "Secret Agent Man". Gość fajnie się wczuwa 8)
http://pl.youtube.com/watch?v=MXGAif4dKhs

Ja

: 01 wrz 2008, 3:44
autor: sukenik
Natknąłem się na Wintera ze 22 lata temu. Powaliło mnie to, w jaki sposób zagrywał interludia pomiędzy śpiewaniem. Niesamowity głos i fajne wejścia gitarowe na jego Lazerze na początku każdej piosenki. Jimi Hendrix zapytany kiedyś, czy jest jakiś biały gitarzysta, tak dobry jak on, zamyślił się i powiedział: tak, jest taki jeden albinos w Teksasie; on mógłby, jest naprawdę niesamowity.

Smutne jest to, że dziś, zniszczony alkoholizmem, wygląda jak niedołężny staruszek z chorobą parkinsona. Kto wie, czy nawet na nią nie choruje. Ma dopiero 66 lat.