Młode polskie kapele bluesowe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paweł
Zasłużony
Kontakt:

Młode polskie kapele bluesowe

Post autor: Paweł » 04 paź 2007, 10:48

W tym temacie chciałbym, żebyśmy przybliżali sobie wzajemnie młodych, polskich twórców bluesa. Na początek dwie formacje z Białegostoku:
1. Devil Blues - www.devilblues.com - tu warto zwrócić uwagę na gitarzystę, Sebastiana Kozłowskiego - w przyszłości będzie o nim głośno - sam przyznaje się do inspiracji twórczością Jimi Hendrixa, Scotta Hendersona i SRV
2. Bracia i Siostry - www.braciaisiostry.com - nazwa zespołu pochodzi od tytułu płyty The Allman Brothers Band z 1973 r.- Brothers and Sisters. Znakomity klimat, bardzo sprawni instrumentaliści a do tego sympatyczni ludzie.
Wniosek: Białystok polskim zagłębiem bluesowym ;)
Richard Wright 1943-2008
[i]Nobody knows where you are
How near or how far...[/i]

[url]http://www.facebook.com/MojoDrive[/url]

Awatar użytkownika
Gonseg

Post autor: Gonseg » 25 paź 2007, 23:15

Dodam Blue Machine, krakowski (chyba) zespół. Blues mocno funkujący, naprawdę niektóre piosenki porywające :D . Stronka www.blue-machine.prv.pl/
Gimme an F!
Gimme a U!
Gimme a C!
Gimme a K!
What's that spell ?
http://www.youtube.com/watch?v=u0jxHB3E710

Awatar użytkownika
Dajvon
Kontakt:

Post autor: Dajvon » 26 paź 2007, 10:26

Od siebie bardzo mocno polecam HIGHWAY :wink: muzyka oscylująca w klimatach southern rocka i lynyrd skynyrd 8) .

Jeszcze ze mojej strony polecam muzykę SEVEN B ale oni już się trochę posypali.

Zdecydowanie PATCHWORK :!: (autorzy hymnu woodstocka "Miłość, przyjaźń, rock'n'roll"). Niedługo w Radlinie odbędzie się mały koncert/festiwal ku pamięci gitarzysty zmarłego niedawno Piotra Czulaka (zagra równierz Dżem).

Byłem na wielu koncertach wyżej wymienionychi i muszę przyznać... urywają jaja. :twisted:
[url]http://dawid-szlezak.muzzo.pl/[/url]

bluesman

Post autor: bluesman » 26 paź 2007, 21:48

Patchwork to juz starzy wyjadacze. Mocno inspiruja sie Dzemem. Szczegolnie wokalista, nawet porusza sie jak Rysiek :D Jesli chodzi o indywidualnosci w polskim bluesie to warty uwagi jest Bart Łęczycki. Swietny harmonijkarz :wink:, uczestniczacy w wielu projektach muzycznych ( Obstawa prezydenta, Terraplane..). Ostatnio udzielal sie na plycie Waglewskiego i Malenczuka pt. Koledzy. Na Rybnik Blues Fesiwal najwieksze wrazenie zrobil na mnie pan Olek Górny z Hoku + Los Agentos. Swietny technicznie gitarzysta.

Awatar użytkownika
Dajvon
Kontakt:

Post autor: Dajvon » 26 paź 2007, 23:12

A pamiętasz jeszcze stary patchwork z laską na wokalu?

Pierwszy raz ich usłyszałem pare lat temu na tyskim festiwalu im. Ryśka... zajeli wtedy trzecie miejsce.

Pan ,który teraz śpiewa nie wiem czy wiecie w filmie "Sie macie ludzie" grał jako aktor właśnie Ryśka Riedla :wink: . Nawet jest podobny, rusza sie podobnie.. w końcu aktor... ale co z tego... ma świetny głos i swój charakter.... dużo osób porównuje go do Rycha ale to całkiem inna osoba.

Poznałem go i zarazem zobaczyłem po raz pierwszy na okolicach bluesa w Pszowie... chyba właśnie jakoś tak z patchworkiem od roku tworzy (przez patchwork przewineło się bardzo wielu muzyków).

3 listopada wystąpią właśnie w Pszowie na okolicach bluesa <-- zapraszam :wink:

A tak by the way... jak było na Rybnickim blues? .... niestety nie mogłem być. :wink: pozdrawiam sąsiada. 8)

bluesman

Post autor: bluesman » 27 paź 2007, 10:29

Bylem tylko w pierwszy dzien festiwalu. Ogolnie panuje tam przyjemna atmosfera. Festiwal od 3 lat jest organizowany na auli Politechniki Slaskiej. Jest dosc kameralnie i klimatycznie :). Pierwszego dnia festiwal rozpoczol wlasnie Patchwork. Zespol kilka tygodni przed tym koncertem stracil gitarzyste ktory zmarl po chorobie. Oddano mu czesc dedykujac jeden z utworow. Na koniec goscinnie zagrala jego corka. Nastepnie wyszli Hokus i Los Agentos. Zagrali sporo coverow ale tez swoje utwory. Jak juz mowilem duze wrazenie zrobil na mnie pan Olek Gorny. Nie tylko swietnie gral ale tez spiewal. Potem przyszla Obstawa Prezydenta. Ta nazwa do nich swietnie pasuje bo panowie wygladali bardzo postawnie. Wszyscy ubrani w garnitury, wokalista i gitarzysta mieli chyba po 2 m :wink: Ledwo co miescili sie na tej niewielkiej scenie. Na koniec zagral Leszek Cichonski. Ktory wyszedl z gitara w publicznosc i przeszedl sie dookola sali. Mial gitare zaopatrzana w system bezprzewodowy. Kazdy z zespolow poswiecil po jednym utworze Tadeuszowi Nalepie ktory takze odszedl kilka dni przed festiwalem. Nastroj koncertu nie byl jednak melancholijny. Najwiecej energii mieli w sobie Hokus i Obstawa. W marcu nastepny festiwal. Organizator juz podobno wie kto zagra. Oficjalnie jeszcze nic nie wiadomo. Ja napewno pojawie sie na RBF 2008.
A przy okazji pozdrawiam sasiada :)

Awatar użytkownika
Dajvon
Kontakt:

Post autor: Dajvon » 27 paź 2007, 13:43

kilka tygodni przed tym koncertem stracil gitarzyste ktory zmarl po chorobie. Oddano mu czesc dedykujac jeden z utworow. Na koniec goscinnie zagrala jego corka.
Piotr chorował na raka, niestety..... a jedyne co wiem właśnie z tej imprezy to ,to że Paulina grała gościnnie. :wink:

Awatar użytkownika
Hope

Post autor: Hope » 04 lis 2007, 21:19

Devil Blues ! byłem na ich koncercie w Białostockim pubie "Pod Strychem" stosunkowo niedawno i słysząc grę gitarzysty (Kozłowskiego) podszedłem do niego i poprosiłem o płytę. Mają niezły kawałek pt. "Dream" :)

Awatar użytkownika
Paweł
Zasłużony
Kontakt:

Post autor: Paweł » 05 lis 2007, 12:46

Hope pisze:Devil Blues ! byłem na ich koncercie w Białostockim pubie "Pod Strychem" stosunkowo niedawno i słysząc grę gitarzysty (Kozłowskiego) podszedłem do niego i poprosiłem o płytę. Mają niezły kawałek pt. "Dream" :)
No cóż, sam przyznaje się do fascynacji SRV i Hendrixem, więc styl jego gry nie dziwi ;)
Richard Wright 1943-2008
[i]Nobody knows where you are
How near or how far...[/i]

[url]http://www.facebook.com/MojoDrive[/url]

Awatar użytkownika
Hope

Post autor: Hope » 06 lis 2007, 15:20

Ale też na ich debiutanckiej płycie, np: w utworze "Dream" słychać dużo Claptona :)

Mr.Blues
Kontakt:

Post autor: Mr.Blues » 26 lis 2007, 11:57

Cześć!
Witam bluesfanów z okolic !

Poruszyliście tu temat festiwalu w Rybniku. Powiem tylko, że oba dni były bardzo udane!
Przyszłoroczny RYBNIK BLUES FESTIWAL odbedzie się w dn. 14,15 marzec 2008
Program juz jest prawie dopiety, ale to jeszcze niespodzianka!

Pozdrawiam serdecznie!
Toczący się kamień mchem nie porasta... Mudy Waters

Blum

Post autor: Blum » 22 sty 2009, 14:53

Świetnym zespołem bluesowym jest 7 w nocy. Ostatnio jest coraz głosniej o nich. Są laureatami Rawy Blues 08. Wokalisto gitarzystę często można spotkać na blues jamie organizowanym w gliwickim Jazz Clubie oraz kiedyś (nie wiem jak teraz) ale w pewnym sklepie z instrumentami w Gliwicach (nie będe robil reklamy bo średnio lubie ten sklep.
Drugi zespół to zabrzański Highway są naprawdę świetnii (już wczesniej padła ta nazwa) ale według mnie naprawde ciekawy klimat.

http://www.7wnocy.pl/ to strona 7 w nocy

Mr.Blues
Kontakt:

Mr.Blues

Post autor: Mr.Blues » 27 sty 2009, 8:42

Mr.Blues- śląska kapela bluesowa. Może nie do końca młodzi wiekiem , ale za to młodzi duchem i miłością do muzyki którą grają!!! Żywiołowe koncerty, świetny kontakt z publicznością! uznawani za przedstawicieli tzw "śląskiego brzmienia"

www.mrblues.wirtualnezory.pl
Toczący się kamień mchem nie porasta... Mudy Waters

Awatar użytkownika
simon
Kontakt:

Post autor: simon » 24 lut 2009, 22:31

A Hard Rocket znacie? To dopiero kapelka (i nie chodzi mi o to że do niedawna grałem z ich perkusista :wink: ) Kawał solidnego blues rocka
Polecam stronkę www.hardrocket.pl
Dajcie gitarzyście akustyka i powiem czy potrafi grać...

ODPOWIEDZ