nu jazz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cumboy

nu jazz

Post autor: Cumboy » 28 lip 2010, 14:18

Witam
Zauważyłem, że na forum większość użytkowników preferuje bardziej 'tradycyjne' gatunki jazzu- free jazz, fusion, jazz-rock. Czy ktoś interesuje się nowoczesnym jazzem, mianowicie tym idącym w bardziej elektroniczne, chilloutowe klimaty? Niedawno zacząłem zapoznawać się z kilkoma wykonawcami z tego gatunku, muszę powiedzieć, że osobiście lubię ich na równi z klasykami jazzu.
Póki co obadałem: Kyoto Jazz Massive, The Killimanjaro Darkjazz Ensemble, The Cinematic Orchestra, Jaga Jazzist, Xploding Plastix,Polar Bear.
Czekam na Wasze opinie na temat tej muzyki, może ktoś również ma jakichś ulubionych wykonawców nu-jazzowych.
pozdrawiam
Pod konarami kasztana
Pan sprzedał mnie, a ja pana;
Ich pogrzebano, a my od rana
Pod konarami kasztana

obibolak

Re: nu jazz

Post autor: obibolak » 31 sie 2010, 1:02

nie przepadam za takim wynalazkami

Awatar użytkownika
Bronson

Post autor: Bronson » 31 sie 2010, 17:24

Lubie elektroniczny jazz, czy tam czillautowy coś typu Brubeck, Desmond ale nie przepadam za tą nową falą jazzu. Czasami oglądając na tvp kultura czy Mezzo tych nowych, młodych jazzmanów myslę że najwyrazniej w świecie brakuje im pomysłów na jakieś fajne tematy które potem by sie przydało rozwinąć solóweczką. Sama technika to nie wszystko, latanie na saxie czy cymbałkach po skalach jak wariat samo w sobie nie jest fajne. Ano i łączenie jazzu np z hip hopem to już wogóle niewypał. Cassandra ma taką płytkę jedną z hiphopową perkusją, ech szkoda komentować :)
Jest tyle "starego" jazzu że czasem sie zastanawiam że życia by mi zbrakło jakbym wszystko chciał przesłuchac :)
[color=#000040]"Jazz[/color] [color=#0000BF]Is[/color] [color=#004000]Not[/color] [color=#004080]Dead[/color], [color=#008000]It[/color] [color=#400000]Just[/color] [color=#FF4000]Smells[/color] [color=#FF0080]Funny"[/color]
http://www.myspace.com/dawidcedro

Awatar użytkownika
Cumboy

Post autor: Cumboy » 31 sie 2010, 18:54

trochę racja, mało jest projektów potrafiących połączyć stare z nowym w kreatywny sposób. Na chwilę obecną mój faworyt to Goren & the Club of Gore-jest i klimat, i elektronika podana w nienachalny sposób, i odpowiedni warsztat. Co ciekawe , muzycy wywodzą się głównie z kapel hardcorowych;)
Hm, wydaje mi się , że ta muzyka jest tylko chwilowym trendem, nie zapisze się jakoś znacząco w historii muzyki, ale parę perełek na pewno się znajdzie;>
Jest tyle "starego" jazzu że czasem sie zastanawiam że życia by mi zbrakło jakbym wszystko chciał przesłuchac
the same, chociaż może w bardziej ogólnym znaczeniu. Im więcej człowiek muzyki poznaje, tym więcej chce przesłuchać.Takie błędne koło, na szczęście niezbyt uciążliwe;>
Pod konarami kasztana
Pod konarami kasztana

Awatar użytkownika
Ranthram

Post autor: Ranthram » 31 sie 2010, 19:07

Bohren & Der Club of Gore.

Natomiast polecam Nilsa Pettera Molvaera (w sumie ciągle gra to samo, ale dobrze się w tej niszy czuje) i jego kolegę Eivinda Aarseta. Jeśli spodobało Ci się The Cinematic Orchestra, powinieneś też sprawdzić Portico Quartet.

Awatar użytkownika
Cumboy

Post autor: Cumboy » 31 sie 2010, 19:38

Ranthram pisze: Portico Quartet.
znam , nieźle mieszają na hang drumie <?> :)
pozostałe rekomendacje obadam, dzięki!
Pod konarami kasztana
Pod konarami kasztana

ODPOWIEDZ