Strona 1 z 1

Skrzypce w bluesie i rocku

: 15 lut 2010, 17:35
autor: Strados
młody muzyk blues rockowy

Jan Gałach

polecam

http://www.myspace.com/jangalach - filmiki i zdjęcia :)


info ze stron:
http://www.jangalach.pl
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Ga%C5%82ach - więcej do poczytania na tej stronie

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

W wieku 7 lat rozpoczął naukę w szkole muzycznej. W wieku 15 lat zaczął uczęszczać na warsztaty bluesowe organizowane w klubie Leśniczówka.

Multiinstrumentalista grający przede wszystkim na skrzypcach ale równie dobrze radzi sobie z cajonem czy gitarą

„Jest jednym z bardziej rozchwytywanych muzyków na dzień dzisiejszy. Traktuje skrzypce w sposób który się zapamiętuje. Gra raz smyczkiem a zaraz jak na zwykłej gitarze przez co w różnych składach gra jako drugi gitarzysta”

„Jasiu Gałach. Bajeczna technika, wyobraźnia muzyczna nieograniczona no i te brzmienie elektrycznych skrzypiec mięciutkie, aksamitne, soczyste” Karambol – Forum Okolice Bluesa

Od 2002 roku organizator corocznego Koncertu Świątecznego i koncertów w ramach „Rawy Blues” które cieszą się wielkim powodzeniem.

Od 2006 do 2009 na stałe w składzie Martyny Jakubowicz.

Pod koniec 2007 roku założył własną formację o nazwie Osły, grającą mocny blues-rock. W skład zespołu wchodzą również Marek Gorliz (gitara), Paweł 'Muzzy' Mikosz (bass), Krzysztof Kot (perkusja), Max Ziobro (perkusja), Mariusz Korczyński (wokal).

W międzyczasie, oprócz stałej współpracy z zespołami Osły i Martyną Jakubowicz, Galach współpracuje z takimi muzykami, jak: Oliver Mally (trasa w Polsce 2007), Cocotier (trasa we Włoszech i w Austrii), Carlos Johnson, Barry Richman, Blues Devils & Bill Dovey, Scarbonari, Le Virage Dangeroux, Gang Olsena, Plateau, Kasa Chorych, Cree, Schau Pau Acoustic Blues (trasa w Polsce 2006 i w Niemczech 2009), Highway, Koniec Świata, Birma, Hoodoo Band, Obstawa Prezydenta, Hokus, Los Agentos, K3, J.J. Band, Wielebny Blues Band, Boogie Chilli, Boogie Boys, Siódma W Nocy, Cocotier, Acoustic Travel, Bartosz Łęczycki, Zbigniew Lewandowski, Cezary Czternastek, Sławek Ciesielski, Marek „Sting” Popów, Leszek Winder, Jerzy „Kawa” Kawalec, Ireneusz „Pióro” Nowacki, Sebastian Riedel, Jerzy Styczyński, Włodek „Lolo” Krakus, Roman „Pazur” Wojciechowski, Karolina Cygonek, Joanna Pilarska, Magda Piskorczyk, Andrzej Ryszka, Maciej Radziejewski, Jan „Kyks” Skrzek, Mirek Rzepa, Grzegorz Kapołka, Dariusz Ziółek, Michal „Gier” Giercuszkiewicz, Cezary Zybała-Strzelecki, Roman Ziobro, Arek Zawiliński, Marek „Pegaz” Kobus, Przemek Chołody, Arek Osenkowski, Andrzej Rojek, Alicja Janosz i wielu innych muzyków…

Od 2008 r. realizuje się również w nowej roli, menadżerując legendarnej chorzowskiej Leśniczówce. Wychowany na leśniczówkowej scenie, jako nowy muzyczny gospodarz klubu, będzie starał się przywrócić jej dawny blask, wracając do blues-rockowych korzeni tego kultowego na Śląsku miejsca.

Re: Srzypce w bluesie i rocku

: 06 mar 2010, 0:17
autor: warlock
Jeśli chodzi o polskie podwórko i skrzypce w rocku to automatycznie mam dwa skojarzenia - pierwsze to rewelacyjny album Cytrus - Kurza Twarz, druga to rewelacyjny występ Józefa Skrzeka z grupą Kwadrat (gdzieś na google video był koncert) ;)

Re: Srzypce w bluesie i rocku

: 18 mar 2010, 23:24
autor: kryho
Cytrus to było takie dość ubogie Kansas. Przed laty jak nikt tak w Polsce nie grał robiło to wrażenie, teraz już nie. Podobnie skrzypce w RSC. Dużo bardziej podobał mi się Błędowski z Krzakiem.

Re: Srzypce w bluesie i rocku

: 19 mar 2010, 9:51
autor: Paweł
No i Jelonek w Hunterze ;) nawet w mocnym graniu można znaleźć miejsce dla skrzypiec

Re: Skrzypce w bluesie i rocku

: 19 mar 2010, 19:27
autor: Maudus
Pawle Jelonek nie tylko w Hunterze! :) Jelonek, na którego koncercie byłem wczoraj z moją ukochaną, jest świetny również solo! Nie dość, że zawodowy poziom wykonawczy, to jeszcze przedni show! :)

Nie wiem, czy znajdziecie, ale również w zespole At The Lake (support Jelonka w Opolu) pięknie grają skrzypce elektryczne! :)