warsztaty - sugestie, pomysły uwagi

Awatar użytkownika
Jawor

Post autor: Jawor » 13 mar 2007, 23:16

Jimul pisze:Ja prosiłbym aby zamieścić w warsztatach coś na temat harmonii bluesowej(różne progresje, różne sposoby grania kadencji).
Gorąco pozdrawiam
90% utworów bluesowych oparta jest o triadę harmoniczną (TSD). Więc analizowanie harmoni bluesowej zakończyło by się po jednej lekcji (nawet z różnymi odmianami dominanty). W bluesie są inne smaczki godne uwagi.
www.jaworpol.pl
Muzyka to nie zawody sportowe!!!

praktyk
Kontakt:

Post autor: praktyk » 06 kwie 2007, 9:58

Jawor pisze:
Jimul pisze:Ja prosiłbym aby zamieścić w warsztatach coś na temat harmonii bluesowej(różne progresje, różne sposoby grania kadencji).
Gorąco pozdrawiam
90% utworów bluesowych oparta jest o triadę harmoniczną (TSD). Więc analizowanie harmoni bluesowej zakończyło by się po jednej lekcji (nawet z różnymi odmianami dominanty). W bluesie są inne smaczki godne uwagi.
Też prawda, ale te 10% bym nie lekceważył. Harmonia ragtime'ów mogłaby zainspirować wielu zgłębiających tajniki bluesa gitarzystów, bo wszyscy walą w kółko trzy akordy, nawet z ciekawymi przewrotami i na polskiej scenie bluesowej (przynajmniej tej amatorskiej) zespoły niewiele się róznią, a to często właśnie wynik niewiedzy o tych 10% rozwiązań harmonicznych...
I krąży mit, ze blues to tylko i wyłącznie 3 akordy. Wystarczy przejść się na jam sessions bluesowe, żeby się przekonać jaka jest znajomość harmonii.
www.myspace.com/patfilipowicz
www.ene-due.art.pl

Awatar użytkownika
Little Gi
Kontakt:

Post autor: Little Gi » 13 gru 2007, 22:46

Tu sie zgadzam.. :) Pomyslimy :)

Pozdrawiam,
Nauka jak i Muzyka
niech nie dzieli - a łaczy
ludzi z pasją, jak i bez niej
gdy pytają - nie błądzą :)

Awatar użytkownika
Hope

Post autor: Hope » 27 gru 2007, 17:17

o właśnie, apropos warsztatów Bluesowych, znalazłby się ktoś tak miły kto mógłby zeskanować mi warsztaty bluesowe z pierwszych 5 lub 6 numerów "Gitarzysty" i przesłać mi je na maila ????

Awatar użytkownika
Little Gi
Kontakt:

Post autor: Little Gi » 28 gru 2007, 14:25

A który był pierwszy???
Nauka jak i Muzyka
niech nie dzieli - a łaczy
ludzi z pasją, jak i bez niej
gdy pytają - nie błądzą :)

Awatar użytkownika
Hope

Post autor: Hope » 30 gru 2007, 10:49

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 08 sty 2009, 0:11

argh warsztaty w tym numerze wymiatają. Jest wszystko co trzeba - akordy, ciekawe zagrywki, praca domowa no i hey hey, które ejst sporym wyzwaniem. Brawo.

ODPOWIEDZ