John Zorn

Awatar użytkownika
Bronson

John Zorn

Post autor: Bronson » 28 gru 2008, 22:30

http://pl.youtube.com/watch?v=o4iHBY9Ua ... re=related
Na wstępie muszę podziękować siatapowi, bo to on mi Jorna pokazał.
Historie jego życia macie na wikipedi, więc po co się rozpisywać.
http://pl.youtube.com/watch?v=fWYWEaDpUNc ! Fenomen !
...Jak muzyka potrafi zaskoczyć, tyle emocji,i tyle jeszcze płyt do przesłuchania.
http://pl.youtube.com/watch?v=BikTKdmPans
[color=#000040]"Jazz[/color] [color=#0000BF]Is[/color] [color=#004000]Not[/color] [color=#004080]Dead[/color], [color=#008000]It[/color] [color=#400000]Just[/color] [color=#FF4000]Smells[/color] [color=#FF0080]Funny"[/color]
http://www.myspace.com/dawidcedro

shutupandplay

Post autor: shutupandplay » 05 sty 2009, 23:04

Drogi, Bronsonie ! To nie jest dobre miejsce dla innych instrumentow. Zwroc uwage, ze na tym forum gitara ksztaltuje swiadomosc,a nie muzyka. Jako muzyk moge powiedziec,ze Metallica w wykonaniu kwartetu Kronos nabiera nowego wymiaru, tak jak jazz w wykonaniu metalowcow jest zabawny.Niestety sa to tylko polsrodki, i malo kto z tego forum dotrze do poziomu muzyki Ryszarda Wagnera,Charlesa Ives,Igora Stravinskiego itp.Muzyka pokrewna rockowi jak jazz jest wielkim wyzwaniem,poniewaz w wielu utworach nie ma gitary.Jesli Miles Davis to raczej plyty gdzie uslyszysz gitare,a jazz tylko jesli jest tam gitare.Pamietasz dyskusje o Zappie?Ja mowie,ze to swietny kompozytor a ktos odpowiada ale gra na gitarze gorzej niz ktos tam inny.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2009, 23:16 przez shutupandplay, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bronson

Post autor: Bronson » 05 sty 2009, 23:11

Majaczysz:)
[color=#000040]"Jazz[/color] [color=#0000BF]Is[/color] [color=#004000]Not[/color] [color=#004080]Dead[/color], [color=#008000]It[/color] [color=#400000]Just[/color] [color=#FF4000]Smells[/color] [color=#FF0080]Funny"[/color]

papaszczur

Post autor: papaszczur » 06 sty 2009, 9:15

1 i 3 link za bardzo j... w mózg. 2 bardzo dobre :)

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 06 sty 2009, 11:47

o jaaaa. Forum jest głównie gitarowe więc nie ma co się dziwić że muzykę ocenia się MIĘDZY innymi przez pryzmat gitary.

shutupandplay

Post autor: shutupandplay » 06 sty 2009, 17:02

Jestem swiadomy co to za forum.Ktos trzepie kase na naiwnosci malolatow.Niestety nie zmienia to postaci rzeczy,ze bez gitary swiat muzyki radzi i radzil sobie rownie dobrze.Tylko gitarzysci nie sa tego swiadomi.Nie sa swiadomi czym jest granie solowek nawet.Mysla,ze Page,Van Halen,Vai itp. graja solowki, a to raczej sa ozdobniki lub zagrywki.

a tu cos smiesznego
http://pl.youtube.com/watch?v=UP7rjppeR ... re=related
-----------------------------------------------------------------------------------------
a tu o co naprawde chodzi
http://pl.youtube.com/watch?v=Nj5eJnWyK ... re=related

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 06 sty 2009, 19:49

oczywiście że sobie radził. Od czasów pierwotnych gdzie 100%muzyki to bębny i tańce wokół ogniska po gitarowe syntezery, Malmsteena, Lombardo itp. Ja jak słucham jazzu czy bluesa - odpływam, a gitara to miły ozdobnik. Lubię utwory Davisa gdzie jeszcze nie grał z nim scofield czy Stern (czy też JML). Także są ciekawe. A to że akurat gitara czasem nieźle się wkomponowuje - to tylko in plus. Im więcej ciekawych rzeczy tym lepiej - choć i nie zawsze. To trochę trudny temat do dyskusji - bo (jak już gdzieśtam pisałem) - mogę tak samo się zachwycać wykonaniem Piazzolli przez Meolę (gitara + cajon) ale równie dobrze słucha mi się oper, rocka, metalu czy country. Gatunek, wykonawca, instrument, ilość nut :D - nieważne. Grunt czy mnie "bierze" czy nie. A nie każdy jazz czy niewyobrażalnie odkrywcza i skomplikowana muzyka może do mnie trafić od razu.

andrew129

Post autor: andrew129 » 07 sty 2009, 15:29

to o czym mowi szatenplej to male ignoranctwo, ktos nie slucha muzyki a gitary, osobiscie uwazam, ze to dobre miejsce na dyskusje o innych instrumentach, bo moga sobie o nich pogadac ludzie skupieni przez konkretny instrument, tutaj - gitare

shutupandplay

Post autor: shutupandplay » 07 sty 2009, 16:02

No i bardzo dobrze,ze ignorancja ktora moze zmusi kogos do myslenia!Andrew!Do brzmienia jakiego instrumentu gitara elektryczna ma nawiazywac?Mam na mysli to przesterowane brzmienie.
=================================================
A ja tak naprawde poza tym tematem nie znalazlem na forum miejsc gdzie ktos poruszalby temat innych istrumentow.Wiec kto jest ignorantem ja czy to forum?

andrew129

Post autor: andrew129 » 07 sty 2009, 16:11

nie zrozumielismy sie
ignorantami nazwalem ludzi sluchajacych gitary a nie muzyki, chodzilo mi, ze ignoranctwo to wlasnie to o czym ty powiedziales, a nie twoja wypowiedz
i uwazam, ze jesli ktos sie do takowych zalicza to po prostu nie wypowiada sie na temat tychze innych instrumentow

aczkolwiek nie mam nic przeciwko zakladaniu tematow o innych instrumentach na forum skupionym przez jeden konkretny :wink:
takze no offence

shutupandplay

Post autor: shutupandplay » 07 sty 2009, 16:28

Gitarzysci powinni sluchac saksofonistow, klawiszowcow, pianistow, klarnecistow.Przeciez elektryczne brzmienie gitary ma niewiele wspolnego z gitara klasyczna.Jesli gitarzysci beda sluchac tylko gitarzystow to nic ta biedna gitara do przodu nie pojdzie i sie nie rozwinie.Kiedys w latach 60 wielu gitarzystow sluchalo innych instrumentalistow.Czy ktos zwrocil uwage na to,ze brzmienie gitary "slide" podobne jest do harmonijki ustnej czasami?

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 07 sty 2009, 19:19

ale to że ktoś lubi słuchać w większości gitary - to nie ignorancja tylko zwyczajny gust. Ignorancja to by była gdyby ktoś nie przyjmował żadnego innego instrumentu poza gitarą, bo nie.

shutupandplay

Post autor: shutupandplay » 07 sty 2009, 19:47

Albo uwarunkowanie.Uwarunkowanie ktore pojawia sie z powodu braku jakiegos wyboru.My po prostu nie mamy zbyt wielu wyborow, wiec nie mozemy mowic o guscie, tylko o manipulacj.Jest wiele prac naukowych na ten temat. Idea manipulacji doskonalej jest taka wlasnie,bysmy nie wiedzieli, ze jestesmy manipulowani.

Awatar użytkownika
Bronson

Post autor: Bronson » 07 sty 2009, 19:52

Dla tego ignorantom trzeba pokazywać że się mylą zakładając nowe tematy różnej niegitarowej treści.

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 07 sty 2009, 20:27

hehehe - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i z perspektywy ignorantów - to wy nie rozumiecie muzyki gitarowej ;)
Brak wyboru ? Mało jest na świecie muzyki ? Jest dużo - ale nie każdy odnajduje się w jazzie - część woli np. techno. Ono ma wiele rzeczy których nie ma jazz i o których pewnie nawet nie wiem. Różnorodność gatunków, stylów, brzmień itp sprawia że każdy może znaleźć to co lubi i to nie jest żadna manipulacja. Jeden lubi Death - inny - Ricky Martina jeszcze inny country i to jest normalna sprawa.
Tak BTW: myślę że jazz można grać na wszystkim - choć może nie zawsze będzie to zjadliwe - dajmy na to wirtuoz oddawania emocji przy pomocy szyby i widelca :D Nie dajmy się zwariować - to że akurat lubię muzykę gitarową nie znaczy że myślę że inne instrumenty must die ;)

ODPOWIEDZ