Strona 1 z 4

Czy w Twoim mieście gra się na niebiesko?

: 23 paź 2008, 15:01
autor: SRV FAN
Cześć gitarzyści wszelkiej maści i fani muzyki w kolorze niebieskim. Obserwując ostatnio sytuację klimatów muzycznych w moim mieście (SANOK ok 40 000 mieszkańców) zasmuciłem się okrutnie i nie godząc się z takim obrotem sprawy z kilkoma kolegami uruchomiliśmy Jam session w jednym z naszych lokalnych klubów. Gramy sobie mniej więcej co 2 tygodnie i muszę przyznać że jest całkiem miło. Niestety w naszym smutnym jak pi... mieście nie ma zbyt wielu ludzi którzy grają blusa. A jak wygląda sytuacja u Was? Piszcie. Biorąc pod uwagę, że populacja "blusiarzy" w naszym kraju jest bardzo rozproszona postanowiłem zainicjować globalną akcję. Może uda się nam wspólnie coś zrobić. Może popodróżować i pobawić trzema magicznymi dźwiękami na miliony sposobów. Zachęcam do dyskusji i propagowania dobrej muzyki.

(jak będziecie pisać podawajcie proszę liczbę ludności w Waszym mieście)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
BLUES Z WAMI

Paweł

: 23 paź 2008, 15:15
autor: Kubolski
Zgierz, ludność: ok. 56 000 mieszkańców.
liczba zespołów bluesowych: 0
liczba aktywnych gitarzystów bluesowych: 0

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy. Może i ktoś czasem sobie coś pogra w swojej kanciapie, może zdarzy się jakiś kameralny koncert bluesowy raz w roku, poza tym - nic.

: 23 paź 2008, 16:23
autor: Hope
Białystok ok 300 000 mieszkańców
Dużo bluesowych zespołów, zarówno młodych jak i weteranów takich jak Kasa Chorych, najstarszy polski festiwal bluesowy Jesień z Bluesem, dużo innych cyklicznych imprez tj. Zaduszki Bluesowe, częste koncerty w pubach, i na placu miejskim ( w lato oczywiście ), co tydzień Jam sessions. No i obchodzimy teraz Rok Blues'a który będzie uwieńczony 30 leciem Jesieni z Bluesem, Białystok Polskim zagłębiem bluesowym JEST, także nie brakuje atrakcji :P

: 23 paź 2008, 16:39
autor: Pinky
Świerklaniec - ok.3000 ludzi
Zespoły blusowe - 0 :( [NIE ma blusowych za to są 2 metalowe :cry: ]
Gitarzyści blusowi - 1 [JAA!!! :wink: ]
Statystyki mowią same za siebie :P

: 23 paź 2008, 17:57
autor: woj74
Chorzów 120 000 mieszkańców.
Bluesa grywa się tu i ówdzie. Jest festiwal "W kręgu bluesa" - właśnie niedługo kolejna edycja, jest klub "Szuflada", jest Park Kultury a tam "Leśniczówka", Skansen gdzie odbywa się festiwal "Lauba pełno bluesa". Redakcja czasopisma "Twój Blues" to Chorzowianin - Andrzej Matysik.Cały czas piszę tylko o Chorzowie a dookoła Katowice, Ruda Śląska, Bytom a w każdym z tych miast pachnie bluesem...
edit: zapomniałbym dodać, że w Chorzowie urodził się i zmarł Rysiek Riedel, choć większość dorosłego życia spędził nieopodal w Tychach.

: 23 paź 2008, 20:52
autor: KLapovchy
Świdnica - 60 000 mieszkańców

Bluesowych zespołó - zero
Gitarzystów - jak ze mną to dwóch

Tak nawiasem to w moim mieście rządzi chałtura. Tak samo jak zespołów które grają tylko kawałki Metallici jest jeśli się nie mylę około 12.
Chałturników grubo ponad 100

: 24 paź 2008, 12:20
autor: wheatus
Nysa-50 000
Gitarzystę bluesowego nie znam żadnego, a sam za mało umiem aby się określić tym mianem. O zespołach bluesowych grających w Nysie też nie słyszałem. Za to jest jeden zespół rockowy i był jeden zespół metalowy. A co roku w wakacje uczniowie szkoły muzycznej popisują się swoją umiejętnością grania jazzu. Byłem na dwóch takich pokazach- na pierwszym wraz z kumplami liczyliśmy ile błędów popełnił gitarzysta( było ich sporo) a drugim razem piliśmy piwo i jakoś tak byliśmy może z 5 min koncertu:)

: 24 paź 2008, 15:00
autor: Chris
W Szczecinie jest kilku ciekawych ludzi i zespołów grających na "niebiesko" :D Szczególnie lubię słuchać Free Blues Band z Andrzejem Malcherkiem na gitarze-świetnym muzyk :wink: I świetny klub-Free Blues Club, to tu można zobaczyć świetne bluesowe(i nie tylko) koncerty w naszym mieście :wink:

: 24 paź 2008, 22:15
autor: rzemon
Mińsk Mazowiecki - około 45-50 tyś. mieszkańców - kapel bluesowych... a choliba wie ile, kilka jest :D Gitarzystów zatrzęsienie - gorzej z basistami i perkusistami. Dobrych wokalistów brak.

Mińsk to dziwne miasto. Mnóstwo muzyków, od groma kapel, atmosfera "w branży" bardzo dobra, a sukcesów brak. Ani jednej z "naszych" kapel nie udało się zaistnieć. Jedynymi, o których było gdzieś szerzej słychać byli goście ze Street Terror. DeLaCore, Los Alamos i Buckleys też próbowali (i nadal próbują) ale raczej średnio im to wychodzi.

Gra się u nas generalnie wszystko - od bluesa po drastyczny thrash i hard-core. Dla zainteresowanych troszkę informacji o mińskich kapelach (niektóre już nie istnieją - szybko się to u nas zmienia :wink:)
Klik!

: 25 paź 2008, 0:30
autor: Paweł
rzemon pisze:Mińsk Mazowiecki - około 45-50 tyś. mieszkańców - kapel bluesowych... a choliba wie ile, kilka jest :D Gitarzystów zatrzęsienie - gorzej z basistami i perkusistami. Dobrych wokalistów brak.

Mińsk to dziwne miasto. Mnóstwo muzyków, od groma kapel, atmosfera "w branży" bardzo dobra, a sukcesów brak. Ani jednej z "naszych" kapel nie udało się zaistnieć. Jedynymi, o których było gdzieś szerzej słychać byli goście ze Street Terror. DeLaCore, Los Alamos i Buckleys też próbowali (i nadal próbują) ale raczej średnio im to wychodzi.

Gra się u nas generalnie wszystko - od bluesa po drastyczny thrash i hard-core. Dla zainteresowanych troszkę informacji o mińskich kapelach (niektóre już nie istnieją - szybko się to u nas zmienia :wink:)
Klik!
Rzemon, 28 listopada odwiedzę Mińsk z moją kapelą - to dopiero będzie "niebieskie" granie ;)

: 25 paź 2008, 22:09
autor: rzemon
Będę na sto procent :D

.

: 14 lis 2008, 9:32
autor: sukenik
chrisAW pisze: Szczególnie lubię słuchać Free Blues Band z Andrzejem Malcherkiem na gitarze-świetnym muzyk :wink: I świetny klub-Free Blues Club, to tu można zobaczyć świetne bluesowe(i nie tylko) koncerty w naszym mieście :wink:
Fajnie. Free Blues Band gra przyzwoicie. Chłopaki nie mają jednak odwagi grać odważniej. Są bardzo zachowawczy. A taki sprzęt mają ...

: 21 sty 2009, 15:41
autor: seneka89
Wrocław ok. 500 000

Zespoły- w h.. i jeszcze więcej. Co chwilę ktoś sie rozpada i postaje coś nowego.

Gitarzyści- Jest wielu a kilku naprawdę dobrych. Chociazby Mandziara :D

: 21 sty 2009, 15:49
autor: SlowHand
no we wrocławiu z tego co słyszałem nieźle... w gdyni jest bluesclub, niy ktos tam gea na jamm session ale jak szukasz ludzi do kapeli to ni cholery

: 05 lut 2009, 17:04
autor: Pagan
wy mówicie o miastach . . . ja mieszkam na wsi. . . dobrze że choć tata gran na perkusji . . .