Czy w Twoim mieście gra się na niebiesko?

Freaky_Styley

Post autor: Freaky_Styley » 05 lut 2009, 18:14

Pagan, też mieszkam na wsi. I o ile wiem, to umiejętności gry na instrumentach wśród mieszkańców mojej wsi ograniczają się do podstaw:)

Ale wiem, że jakoś co tydzień w Kwidzynie w jakiejś kawiarni są spotkania z gitarą. Jest ktoś z okolic?

forneus

Post autor: forneus » 05 lut 2009, 18:36

Lublin, ok. 400 000

Zespołów bluesowych od groma Sam czasami biorę udział w jam session, z moimi znajomymi Jest też wiele barów/knajp, w których blues to muzyka jedyna i absolutna

Awatar użytkownika
Sid_PL

Post autor: Sid_PL » 05 lut 2009, 18:57

forneus pisze:Lublin, ok. 400 000

Zespołów bluesowych od groma Sam czasami biorę udział w jam session, z moimi znajomymi Jest też wiele barów/knajp, w których blues to muzyka jedyna i absolutna
Takie cuda w Lublinie? Gdzie, jeśli można wiedzieć? :wink: Chętnie bym zobaczył.
[url=http://img233.imageshack.us/my.php?image=10255se2.jpg][img]http://img233.imageshack.us/img233/5792/10255se2.jpg[/img][/url]

forneus

Post autor: forneus » 05 lut 2009, 22:23

Sid_PL pisze:

Takie cuda w Lublinie? Gdzie, jeśli można wiedzieć? :wink: Chętnie bym zobaczył.
Jam session: Grolsh (zdaje się, że we wtorki, czasem we czwartki, miasteczko akademickie), Polifonia (dawne Na końcu świata; niedziela), dawna Zebra (nie wiem, jak nazywa się to teraz; okolice LO Unia, niemalże codziennie występują tam kapele bluesowe i jazzowe) Jak sobie coś jeszcze przypomnę, napiszę

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 05 lut 2009, 22:37

kiedyś jak wbiliśmy z kuplem do polifoniii i kulturalnie graliśmy na gitarach baba nas opieprzyła i powiedziała że to jest kulturalny bar a nie jakaś speluna :D Nie żebyśmy się jakoś darli czy robili burdy - ot plumkanie takie gdzieś w rogu. Żeby było śmieszniej w barze były z 2 osoby :D a my naprawdę graliśmy bardzo cicho :D

Awatar użytkownika
Pagan

Post autor: Pagan » 06 lut 2009, 9:46

Freaky_Styley pisze:Pagan, też mieszkam na wsi. I o ile wiem, to umiejętności gry na instrumentach wśród mieszkańców mojej wsi ograniczają się do podstaw:)

Ale wiem, że jakoś co tydzień w Kwidzynie w jakiejś kawiarni są spotkania z gitarą. Jest ktoś z okolic?
u mnie to banda slipknotowców i tyle. . . dobrze że przynajmniej ostatnio udało mi się pościągać trochę płyt bo inaczej to bym chyba zwariował. . .

Satanus

Re:

Post autor: Satanus » 01 lip 2009, 21:38

forneus pisze:
Sid_PL pisze:

Jam session: Grolsh (zdaje się, że we wtorki, czasem we czwartki, miasteczko akademickie), Polifonia (dawne Na końcu świata; niedziela), dawna Zebra (nie wiem, jak nazywa się to teraz; okolice LO Unia, niemalże codziennie występują tam kapele bluesowe i jazzowe) Jak sobie coś jeszcze przypomnę, napiszę

He he. W Lublinie jak chcesz to zawsze coś dla siebie znajdziesz:) Jest gdzie pograć, zawsze gdzieś się kręcą ludzie którzy grają. Z miejsc w których można też pograć, i to nie tylko na bluesowo lecz także na jazzowo można też wymienić takie miejsca jak "Nora" lub "Czarny Tulipan", trzeba tylko trafić na odpowiedni dzień lub zabrać za sobą ludzi, którzy zagrają.
Jeśli już nie wiesz, co robić dalej - przynajmniej nie szkodź sobie.

Łukasz Komala

Re: Czy w Twoim mieście gra się na niebiesko?

Post autor: Łukasz Komala » 11 wrz 2009, 21:47

Radomsko - koło 50 000 mieszkańców.

Zespołu bluesowego nie znam tu żadnego. Tak też jest z gitarzystami bluesowymi, których jedynym znanym mi reprezentantem jestem ja. :D

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 11 wrz 2009, 22:03

Tychy - 131 854 mieszkańców

Zespołów bluesowych za wiele nie ma. Dwa główne to oczywista Dżem (trochę naciągane, ale niech będzie) i Cree. O innych za bardzo nie słyszałem, więc raczej się za bardzo nie wybiły jeśli w ogóle takowe są. No, a poza tym to mój hard-bluesowy band :mrgreen:

Awatar użytkownika
IrGrabi
Kontakt:

Post autor: IrGrabi » 12 wrz 2009, 2:16

W Kościanie nic się nie dzieje. Jest paru muzyków, ale oni na ogół grają w innych miastach. :(
[b][color=#400080]Ireneusz Grabiszewski[/color][/b]

Awatar użytkownika
HARDROCK

Post autor: HARDROCK » 12 wrz 2009, 10:34

Kłodzko, ok. 30 000 mieszkańców, może są jeszcze jakieś zespoły bluesowe, ale jedyny, który znam, to ten, w którym mój nauczyciel chemii gra na basie :D
Reszta to zespoły metalowe i takie tam... :P
Ale oczywiście nic na większą skalę :wink:

Awatar użytkownika
Olek Blues
Kontakt:

Post autor: Olek Blues » 29 paź 2009, 13:54

Simka wiara!!!
Olek Blues melduje Kalisz w poczet bluesowych miast w tym kraju!
Mamy tutaj Radio Centrum i najfajniejszą audycję bluesową w kraju jaka jest "Okolice bluesa" Andrzeja Jerzyka (patrz tez portal "okolice bluesa"), graja tam nawet na żywo, mamy Festiwal Muzyczny im. Pawła Bergera z Dzemu, jest klub BeKa Kalisz (ul.Piekarska13), jest tez pare fajnych ludzi i kapelek: Smokestack z Krzysiem Siewrukiem na czele, Czerwony Kogut z Tomkiem Olszanowskim, Bluesferajna z moją skromna osobą, MoomoMilk z Michałem Kaczmarczykiem, no sporo u nas tego, wiec zapraszam na strony i do nas będzie nas więcej i weselej!!!
http://www.myspace.com/bluesferajna :gitara: :gitara: :gitara: :gitara:
Piosenki bluesowe- Kalisz, gra, żyje!!!
zapukaj do www.olekblues.pl.tl
i niech moc będzie z Tobą.

Awatar użytkownika
mystic
Kontakt:

Post autor: mystic » 29 paź 2009, 14:11

Kłodzko, ponad 28 000 mieszkańców
aktywnych zespołów bluesowych: 0
aktywnych gitarzystów bluesowych: 0

Kiedyś był tu taki zespół który grał blues i to całkiem zawodowo, nawet raz Cichoński z nimi grał. Gitarzysta wyniósł się do Wrocławia, i okazało się że pozostali teraz jak już grają jam to raczej funkowo.

Ja lubię posłuchać starego elektrycznego bluesa, czy tam podżemować, mam naleciałości bluesowe, ale nie chciałbym grać na stałe w zespole bluesowym.

mimo wszystko cieszcie się że w Polsce blues jest widziany jako muzyka bardziej "elitarna" a nie "śmieciowa".

HARDROCK, siema Chrobżaku, nie wiem, czy się znamy, ale Ty nie wiesz, co się u nas dzieje :D

Awatar użytkownika
HARDROCK

Post autor: HARDROCK » 29 paź 2009, 14:49

siemanko mystic, nareszcie ktoś z mojego miasta ^^ Też nie wiem czy się znamy ;< tylko nie wiem o co chodzi z tym "Ty nie wiesz co się u nas dzieje" bo nie wiem, czy to jest pytanie, czy stwierdzenie :O

Awatar użytkownika
mystic
Kontakt:

Post autor: mystic » 29 paź 2009, 20:02

Pszczoła nie ma żadnego zespołu bo jest u nas taka grupka "słingerów"(z Kłodzka i okolic), którzy dobierają się w różne składy na okazje koncertów które są raczej jam'ami. nie ma nic na większą skalę? a morrior axis? ;-)

ODPOWIEDZ