Ciekawe bluesowe kawałki w nieznanym wykonaniu

Bolo2

Re: Ciekawe bluesowe kawałki w nieznanym wykonaniu

Post autor: Bolo2 » 17 mar 2013, 12:32

pietrek2004 pisze:A ja się odnoszę do takich wykonawców z olbrzymim szacunkiem. Bo trzeba mieć naprawdę wielką odwagę, by się poddać swoistej "wiwisekcji", mieć odwagę na uliczny "ekshibicjonizm", stając przed gawiedzią, zazwyczaj tradycyjnie "po polsku" nastawioną krytycznie do wszystkiego, co ktoś ma do przekazania.
Ja nie zauważyłem, żeby ludzie jakoś negatywnie podchodzili do ulicznych grajków. Przeciwnie, ogólnie uważa się ich za przejaw folkloru miejskiego, za coś pozytywnego, coś, co dodaje miastom kolorytu. Jak komuś się wykonanie nie podoba, to najwyżej się nie zatrzymuje i nic tamtym nie daje. Nawet na Necie obrzuca się błotem głównie ludzi uważanych za celebrytów. Moim zdaniem ta jakoby charakterystyczna "polska wada narodowa", polegająca na uwypuklaniu i skupianiu się na wszystkim, co negatywne i ponure, istnieje tylko w propagandzie medialnej, która służy urabianiu społeczeństwa w duchu tzw. pozytywnego myślenia, czyli głupiego optymizmu :evil: . Natomiast przeskok od osoby prywatnej do publicznego wykonawcy jest zawsze trudny. Zwłaszcza w wypadku amatora, który nie jest do niego specjalnie przygotowywany.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2013, 12:48 przez Bolo2, łącznie zmieniany 1 raz.

xto89pl

Post autor: xto89pl » 17 mar 2013, 12:47

fajny kawałek, plus bonamassa style solo :)

Kolumbijczyk

Post autor: Kolumbijczyk » 18 mar 2013, 21:48

Chyba Johnson style solo...
O Bonamassie się mówi, że rżnie z Johnsona, ja tam nie wiem, ale faktycznie słychać jakieś tam podobieństwo.

Didu

Post autor: Didu » 06 wrz 2013, 22:19

Temat chwile nie ruszany, ale wklejam. Jesli ktos przeglada forum Guitar Zone to pozna kolege Goostawa, jak dla mnie swietny numer, czy bluesowy? Sami ocencie...

Xylo

Post autor: Xylo » 06 wrz 2013, 23:27

Temat zdecydowanie bluesowy, miłe były te delikatne jazzowe wstawki w przejściu. Jakaś odskocznia od oklepanego mocno bluesa. Znam kilka bluesów, które sie nie nudzą ale ten niestety taki nie jest chociaż znam gorsze. Z konwencji bluesa cięzko juz cos nowego wycisnąć.... :scratch:

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 09 wrz 2013, 23:14

Johnson by mógł coś przykoksić, bo taki szczypior z niego :D
dziwne że fenderek go nie przeważa :)
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

IdeeFixe

Post autor: IdeeFixe » 10 wrz 2013, 6:45

zxcvbnmasdqwe pisze:Johnson by mógł coś przykoksić, bo taki szczypior z niego :D
dziwne że fenderek go nie przeważa :)
Jego koksowność czyli power leży w paluchach i emocjach.. chciałbym być takim "koksem" :)
Czytałem gdzieś, że chłopak ma w bebechach gitarki wstawione gumowe pojemniczki z gazem, które niwelują co nieco ciężar instrumentu.

nixon

Post autor: nixon » 08 kwie 2016, 13:23

Zdefiniuje to jako ,,arcyciekawy bluesowy kawałek w nie az tak znanym wykonaniu". Niestety geniusz jakim jest Bill Frisell nie jest az tak bardzo znany jak na to zasluguje. Blues For Los Angleses to kwintesencja jego stylu. To pierwszy utwor na tej plycie, polecam: https://www.youtube.com/watch?v=19_IJuLEp44

ODPOWIEDZ