Żadnych Tajemic - szkoła gry na gitarze elektrycznej

Dział teoretyczny, dyskusje o teorii muzyki oraz o ćwiczeniach.
Awatar użytkownika
Krzysztof Błaś
Kontakt:

Post autor: Krzysztof Błaś » 02 lis 2008, 19:29

Lunder pisze:Wiem że głupie pytanie ale: Gdzie to mogę kupić w centrum warszawy?? W jakich sklepach to dostane??
Szkoła powinna być dostępna w każdym sklepie muzycznym (z instrumentami muzycznymi) - jeśli gdzieś nie możesz dostać, to daj znać gdzie pytałeś. W ostateczności można też kupić bezpośrednio przez stronę wydawcy www.absonic.pl
Krzysztof Błaś

http://www.krzysztofblas.com

KitKat
Kontakt:

Post autor: KitKat » 03 lis 2008, 15:43

Właśnie zakupiłem na Allegro jeden zestaw. :D

joemator

Post autor: joemator » 03 lis 2008, 15:56

jak nie ma w sklepie to polecam absonic - ja tak zrobilem szybka przesylka 8)
Ibanez S 470 bk - DiMarzio paf pro/fred, Squier strat, Jackson dk2 dinky , Jackson Kelly SD JB/Jazz, Czeski Epi LP Std, Gibson LPJ
Laney IRT 60
GT 10
HB 212 V

Awatar użytkownika
Lunder

Post autor: Lunder » 07 gru 2008, 11:48

Mam tą książkę od tygodnia. Muszę przyznać, że przez najbliższy czas będzie to moje źródło wiedzy ponieważ wszystko tam jest dokładnie i łopatologicznie opisane. Do całej teorii i tekstów dołączone są ćwiczenia które poprzedzone są opisem, jak powinno się ćwiczyć. Dopełnieniem do całej książki są 3 płyty CD dobrze podzielone na rozdziały. Na płytach znajdziemy przedstawienie ćwiczenia oraz metronom co pozwala na dokładną naukę. Polecam wszystkim!!

EDIT: Czy to normalne, ze nie mogę znaleść w budowie akordów obrazka nr. 47 ?? Szukam i szukam i mimo, że wszystkie strony idą po kolei to nie mogę znaleść tego obrazka.

RiFF4GE
Kontakt:

Post autor: RiFF4GE » 07 gru 2008, 21:01

Jestem napalonym 12 latkiem na gre na gitarze elektrycznej,znam pare riffow,akordy tylko z budowy(zapominam nazwy xD),intro z zabiorę cię-karolak,trochę zagrywek,potrafię stroić gitare na słuch,sam zmieniam struny,reguluje.Mam w planach sprawić sobie i ojcu ten zestaw na Mikołaja xD.
Czy 12 i 42 latek zrozumie tą książkę? Z opisu i screenów bardzo ta szkółka mi się spodobała

Pozdro

Darkened

Post autor: Darkened » 07 gru 2008, 21:34

Zrozumie, ale nie obejdzie się bez wkuwania na pamięć :P

RiFF4GE
Kontakt:

Post autor: RiFF4GE » 13 gru 2008, 18:50

sie wie xD czyli zamawiam szkółke na allegro :D

Edit:Wczoraj dostałem tą książkę:Ta szkółka wymiata! Dziś rano ukończyłem pierwszy dział i od razu widzę efekty :) Książkę przyjemnie się czyta,oprawa znakomita,każda znajoma mi ze słuchu technika jest szczegółowo opisana.
Bardzo polecam początkującym gitarzystą,ponieważ w tej szkółce wszystko jest jasno opisane tak jakby była ona tworzona dla osoby z magisterką z Łopatologii.

Wspaniała robota Panie Krzysztofie!

Ave i do zobaczenia na koncertach \m/

KitKat
Kontakt:

Post autor: KitKat » 13 gru 2008, 21:27

Pozdrawiam Cię młody, bo mistrzu jesteś, jeśli przeleciałeś cały dział w jeden dzień. :D Ja jeszcze męczę pierwsze ćwiczenia, bo czasem jeszcze przez przypadek uderzę niechcianą strunę.

Również Panie Krzysztofie uważam, że szkoła jest niesamowita, bardzo dokładnie opisana i nie mam żadnych zastrzeżeń. Jest to pierwszy zestaw, w którym wszystko rozumiem. :)

Awatar użytkownika
mihauu

Post autor: mihauu » 29 gru 2008, 19:42

O! A tak właśnie zastanawiałem się nad dobra książką dla kogoś początkującego takiego jak ja, chyba po nowym roku sobie kupie :P
[color=#000080]Epiphone Les Paul Standard VS + Peavey Bandit 112[/color]

grungeguy123

Post autor: grungeguy123 » 07 sty 2009, 21:01

Książka super! Panie Krzysztofie pokłony! Teraz tylko ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć :)

michel51
Doradca
Doradca

błaś

Post autor: michel51 » 24 sty 2009, 19:22

Witam. książkę mam od 1stycznia, i analizuję. Są niestety pewne błędy i nieścisłości. Będę je sukcesywnie przekazywał. Najważniejsze pytanie; dlaczego nazewnictwo akordów nie jest takie samo jak w ,,Gitarzyście,,?

Satanek

Re: błaś

Post autor: Satanek » 24 sty 2009, 21:07

michel51 pisze:Witam. książkę mam od 1stycznia, i analizuję. Są niestety pewne błędy i nieścisłości. Będę je sukcesywnie przekazywał. Najważniejsze pytanie; dlaczego nazewnictwo akordów nie jest takie samo jak w ,,Gitarzyście,,?
Podaj przykład bom ciekaw o co Ci chodzi.

Awatar użytkownika
Krzysztof Błaś
Kontakt:

Post autor: Krzysztof Błaś » 25 sty 2009, 13:26

michel51 pisze:Witam. książkę mam od 1stycznia, i analizuję. Są niestety pewne błędy i nieścisłości. Będę je sukcesywnie przekazywał. Najważniejsze pytanie; dlaczego nazewnictwo akordów nie jest takie samo jak w ,,Gitarzyście,,?
Z przyjemnością odpowiem na pytania, a tym bardziej dowiem się o znalezionych błędach (o ile nie są to błędy drukarskie z pierwszego wydania omówione wcześniej w tym temacie).
Dlaczego nazewnictwo akordów nie jest takie samo jak w Gitarzyście? - a dlaczego miałoby być takie samo? Gitarzysta nie jest jakimś jedynym wyznacznikiem, obecnie w zapisie na świecie panuje duża dowolność i osobiście uważam że sposób użyty w Żadnych Tajemnic jest jasny, klarowny i przede wszystkim najczęściej spotykany w wydawnictwach zagranicznych. Wszelkie zapisywanie skrótowe (np. C9 zamiast C7+/9) potrafi wprowadzić nieścisłości i przy obecnym stanie harmonii rozrywkowej może wbrew pozorom utrudniać życie (jest to zasada wywodząca się z budowy tercjowej akordów), szczególnie na etapie nauki - owszem jest to zapis popularny, chociaż równie duża ilość opracowań, które miałem w rękach powracało w zapisie do pełnego nie pozostawiającego domysłów nazewnictwa.
Odrębną sprawę stanowi sposób zapisywania septym. Dla przypomnienia: interwały małe zapisujemy z minusem (np. -3) a wielkie bez (np. 3), septyma jest dziwnym wyjątkiem - mała to 7, a wielka 7+. Owszem istnieje pewna tendencja aby ten wyjątek naprostować czyli zapisywać septymę małą -7, a wielką 7. Osobiście spotkałem się jedynie z 2 czy 3 książkami gdzie było to zrealizowane w ten sposób. 99% opracowań jednak zapisuje ten interwał jako wyjątek i myślę że nie bez przyczyny - bardzo często zapisuje się w akordach septymę zmniejszoną - wówczas stosuje się właśnie zapis -7. Pomijając ten wyjątek (m. 7, w. 7+) zapisanie septymy zmniejszonej staje się niemożliwe, chyba że zdecydujemy się na alternatywny sposób zapisu - przy użyciu bemoli i krzyżyków zamiast plusów i minusów.
Krzysztof Błaś

http://www.krzysztofblas.com

Awatar użytkownika
Zeezy

Post autor: Zeezy » 25 sty 2009, 13:35

Mam takie małe pytanko: Czy te ćwiczenia i przykłady z tej książki mogą się też przydać w grze na basie? (wiem że to głupie pytanie, ale...)
[img]http://www.magazyngitarzysta.pl/phpBB2/images/avatars/75052825648aa911a5fc71.jpg[/img]
[img]http://www.magazyngitarzysta.pl/phpBB2/images/avatars/1802748095475e95223edd9.jpg[/img]

Awatar użytkownika
wheatus

Post autor: wheatus » 25 sty 2009, 13:44

Kolejny przemądrzały typek, który zna się na wszystkim. Już wytknięcie pierwszego błędu: "dlaczego nazewnictwo akordów nie jest takie samo jak w ,,Gitarzyście,,?" wskazuje że mamy do czynienia z gościem który będzie się czepiał że nad "z" nie ma kropki w słowie "żeby"
Yamaha C30M

ODPOWIEDZ