Prawa ręka i kostkowanie w dół

Dział teoretyczny, dyskusje o teorii muzyki oraz o ćwiczeniach.
ODPOWIEDZ
Andersenraf

Prawa ręka i kostkowanie w dół

Post autor: Andersenraf » 01 maja 2018, 21:54

Hej Hej.

Pisze z prośbą o pomoc, przeszukałem Internet ale nie mogę znaleźć ćwiczeń i porad apropos prawej ręki , więc może wy znacie jakieś ćwiczenia i porady.Postaram się dobrze opisać to o co mi chodzi.
Poszukuję ćwiczeń na prawą w rękę w szybkim kostkowaniu jednostronnym w dół w połączeniu z tłumionymi dźwiękami. Myślę że wystarcza same ćwiczenia na kostkowanie takie właśnie. Problem mam taki że gram motyw w odpowiednim tempie ale przez chwilę, potem moja ręka odmawia mi posłuszeństwa i zwalniam... może znacie jakieś sprawdzone sposoby / ćwiczenia na taki właśnie objaw ręki aby ją usprawnić by nie bolała i pozwoliła szybciej machać kostką w dół :/

Krzyszt OFF

Re: Prawa ręka i kostkowanie w dół

Post autor: Krzyszt OFF » 02 cze 2018, 22:58

Hej, Andersenraf. Chyba Cię nie zaskoczę, jeśli odpowiem, że to kwestia odpowiedniej ilości ćwiczeń. ;)

To naturalne, że nie od razu zagrasz Master of Puppets w oryginalnym tempie. Twoja ręka zwyczajnie nie poradzi sobie z tępem i długością utworu. Proponuję zacząć od ćwiczenia z metronomem, na początku skupiając się na rytmie, dokładności uderzeń kostką i długości trwania ćwiczenia - np. 5 - 10 min. Z czasem, jak poczujesz się komfortowo z danym tempe, zwiększasz je stopniowo, aż do pożądanego przez Ciebie. Z czasem dojdziesz do zawrotnych prędkości - to kwestia czasu i wytrwałości. :gitara:

ODPOWIEDZ