Granie tego, co do głowy przyjdzie.

Dział teoretyczny, dyskusje o teorii muzyki oraz o ćwiczeniach.
ODPOWIEDZ
Elon692

Granie tego, co do głowy przyjdzie.

Post autor: Elon692 » 14 sty 2018, 7:08

Cześć gitarzyści.

Jestem tutaj nowy i nie wiem czy w dobrym dziale o tym piszę, ale chcę zapytać:

Zastanawiam się, czy wielu z was miało/ma tak, że przychodzi wam coś do głowy, jakiś pomysł, melodia, zagrywka, solówka prawda, ale mimo tego, że macie jakąś taką myśl w głowie nie umiecie jej urzeczywistnić gdy sięgacie po gitarę? Z czego to wynika? Wrodzonych umiejętności do przekładania tego co jest w głowie na gryf, czy może wiedza teoretyczna i praktyczna? Jedno i drugie? Da się tego nauczyć, robiąc kolejne skale i ucząc się dźwięków? Ktoś może ma jakieś porady, sugestie? Mimo paru lat przygody z gitarką, jestem raczej na początkującej, może trochę ponad fazie grania na gitarze. Czasem w prawdzie udaje mi się coś stworzyć samemu, ale w zasadzie to nie są te nuty, które gdzieś tam po głowie mi krążą. Może to wina moich niskich umiejętności na gitarze, może nie mam wyczucia, kiepski słuch, nie pewny siebie, nie wiem. Na prawdę mnie to gryzie, bo mam pomysły na riffy, solówki, całe utwory, ale gdy chwytam gitarę nagle nic po prostu nie umiem zagrać i ciągle tylko te kawałki, które znam z tabów i wałkuję aby umieć je grać najlepiej.
Z chęcią poznam zdanie i sugestie innych, bardziej doświadczonych kolegów.

slavesspleenstream

Re: Granie tego, co do głowy przyjdzie.

Post autor: slavesspleenstream » 16 sty 2018, 20:45

ja mam tak ze jeśli umiem coś zanucic co potrafie przełozyć to na gryf wiec nucisz szukasz dzwieków i cwiczysz jak najwiecej wiedza teoretyczna ułatwia i to bardzo wiec teoria połaczona z cwiczeniami napewno przyniesie rezultaty których oczekujesz nie poddawaj sie . zaczynaj powoli rozbijaj utwór na czynniki pierwsze dziel na partie i cwicz te partie poprostu nagrywanie siebie też pomaga wiec czytaj cwicz
xenyx ufx 1204
epiphone studio 7 string
boss GT-100
peavey bandit 112

Elon692

Post autor: Elon692 » 31 sty 2018, 23:37

Dzięki za radę, postaram się coś z tym zrobić jeszcze :)

Derayes

Post autor: Derayes » 01 lut 2018, 10:51

Wszystko rozwija, granie znanych utworow tez.
Ja od dawna grywam tylko covery- sam nic nie tworze, bo tak czuje choc to sie moze zmienic.
I w tych coverach chce czasem dawac wlasne solowki - calkiem lub czesciowo wlasne- i z poczatku slysze je w glowie.
Staram sie wtedy szybko odtworzyc to na gitarze czy klawiszach aby utrwalic ich melodie.
Moze zanuc melodie ktora Ci przyszla do glowy i nagraj na dyktafon?

ODPOWIEDZ