Pajączek - tłumienie strun

Dział teoretyczny, dyskusje o teorii muzyki oraz o ćwiczeniach.
ODPOWIEDZ
Patka

Pajączek - tłumienie strun

Post autor: Patka » 03 paź 2017, 17:01

Witam, jestem bardzo początkująca w temacie gry na gitarze elektrycznej. Chciałam się dopytać jednej rzeczy w temacie ćwiczeń. Wykonując popularnego pajączka tłumię niższe struny przy pomocy palca serdecznego i małego. Istnieją jakieś ćwiczenia które sprawią że w przyszłości nie będę tłumiła tych strun czy to po prostu przyjdzie samo z siebie?

Z góry dziękuje za pomoc:)

michel51
Doradca
Doradca

Re: Pajączek - tłumienie strun

Post autor: michel51 » 03 paź 2017, 20:07

Trzeba ćwiczyć aż będzie czysto . Trening czyni mistrza . Obejrzy na YT jak to prawidłowo wygląda , szczerze mówiąc nie wiem jak Ci palce wchodzą na struny żeby je tłumić .

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » 03 paź 2017, 21:03

Może spróbować prostszych ćwiczeń, a pająki zostawić sobie na później. Moim zdaniem pajączki to dość trudne ćwiczenia jeśli chce się je grać dobrze i na początku mogą sprawić problem. Kolega Pro Guitar prezentuje bardzo fajne ćwiczenie https://www.youtube.com/watch?v=jbtHHGEnrA4 może pograć najpierw takie rzeczy i potem stopniowo dalej.
Pozdrawiam i powodzenia.

romanzkrainydeszczowców

Post autor: romanzkrainydeszczowców » 03 paź 2017, 21:34

Najpierw by się przydało zastanowic co by się chciało grac i szukac literatury która nam w tym pomoże np. chcesz grac bluesa to poznajesz pentatnonike. Ogarnij sobie akordy, budowę akordów, podstawowe chwyty, arpegio.
Jak znasz angielski to tu masz trochę ciekawej teorii w pigułce tak bardzo ogólnie
https://www.justinguitar.com/en/SC-503-DiatonicSeq.php

Nie skupiaj się na jakichś pajączkach tylko szukaj melodii, odkrywaj i ucz się piosenek.

Patka

Post autor: Patka » 04 paź 2017, 13:04

Dziękuje za Wasze sugestie, nie pozostaje mi nic innego jak tylko ćwiczyć:)

ODPOWIEDZ