Strona 1 z 1

Źródła niezbędnej wiedzy.

: 25 gru 2016, 19:59
autor: Demonologyy
Witam,

jestem początkującym gitarzystą. Naukę zaczynam po raz drugi, bo wcześniejsze zmagania kończyły się nieudolnym uczeniem się pojedynczych fragmentów piosenek, bez dbania o technikę itd. Nie wiem czy było to spowodowane gitarą (Sounder Stratocaster), ale mam nadzieję, że z nową pójdzie mi lepiej.
Chciałbym poznać jak najlepsze darmowe źródła. Wolałbym nie czerpać wiedzy z kilku różnych miejsc, bo czasem nieco się różnią. Mam dwie książki Gitara dla bystrzaków Jona Chappella i Marka Phillipsa oraz Gitara elektryczna. Podstawy gry, z czego w pierwszej poza treścią merytoryczną jest dużo opisu, a druga jest dla mnie mocno niezrozumiała.
Na oku mam aplikację Yousician, ale jeszcze nie testowałem. Myślę, że kursy na gitarę akustyczną też będą odpowiednie, bo gra jest raczej podobna.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Re: Źródła niezbędnej wiedzy.

: 25 gru 2016, 21:13
autor: Lusjusz
No i co takiego kupiłeś? Podejście do nauki zależy też od tego co chcesz grać, ale na początek raczej standardowo może jakieś proste piosenki an akordach i pula numeryczna(pajączki). Jak poczujesz się pewniej na 100% lekcje u nauczyciela przynajmniej kilka by wypatrzył u Ciebie błędy (a zawsze jakieś będą) i dał kilka porad. Z szkół wideo mogę polecić RockDyscypline

https://www.youtube.com/watch?v=6VApk-vvhp8

Re: Źródła niezbędnej wiedzy.

: 25 gru 2016, 22:01
autor: Demonologyy
Zdecydowałem się na tego Epiphone Studio :) Ksantyp miał jednego na sprzedaż i się skusiłem.
Błędy na pewno będą, kciuk przy akordach mam wystawiony nad gryf, a taki nawyk przeszkadza przy graniu tabulatury czwartym palcem. A fretjam?

Re: Źródła niezbędnej wiedzy.

: 25 gru 2016, 22:48
autor: Lusjusz
Swoje stare graty za ile sprzedałeś? Jak szukasz też jakiejś odmóżdżającej strony z tabami to masz songsterr, ale go nie nadużywaj.

https://www.songsterr.com/

Re: Źródła niezbędnej wiedzy.

: 26 gru 2016, 11:49
autor: Demonologyy
306,50 + 30 za przesyłkę. Po odjęciu prowizji itd. wyszło 290 :)
Songsterra znam, ale chciałbym najpierw technikę dopracować i jakieś podstawy teorii, żebym wiedział co gram.

Re: Źródła niezbędnej wiedzy.

: 26 gru 2016, 13:09
autor: Lusjusz
No to dużo z wyceną się nie pomyliłem. Na początek poznaj swój sprzęt, orientacje na gryfie itp. dopracowanie techniki to już bardziej ambitna sprawa bo nawet w kostkowaniu można robić błędy gdy ogranicza cię sposób trzymania kostki, a co dopiero w vibrato czy flażolety. Jeśli chodzi o teorie to uważam że najlepiej jak ktoś Ci to wytłumaczy sam możesz ogarnąć rozmieszczenie dźwięków. Podsumowując pograj sobie na luzie 2-3 miesiące ćwicząc podstawy,rozciągając palce, chatując opuszki itp. a potem znajdź sobie nauczyciela lub kogokolwiek kto ma większe doświadczenie.

Re: Źródła niezbędnej wiedzy.

: 26 gru 2016, 16:27
autor: kedar
290 zł? Za to? Maaatko żeś pojechał... Na fb masz taką grupe Bazrokers.. Bartek za darmo streamy prowadzi i lekcje. A nawet osobiście na Skype..

Re: Źródła niezbędnej wiedzy.

: 26 gru 2016, 18:19
autor: michel51
Ale są przecież nasze krajowe podręczniki , sprawdziłeś przed wydaniem takiej kwoty ?

Re: Źródła niezbędnej wiedzy.

: 26 gru 2016, 19:29
autor: Demonologyy
kedar pisze:290 zł? Za to? Maaatko żeś pojechał... Na fb masz taką grupe Bazrokers.. Bartek za darmo streamy prowadzi i lekcje. A nawet osobiście na Skype..
Co jest nie tak z tą ceną? :(
Kojarzę Baz0ka, ale jakoś 3 godzinne streamy ciężko będzie mi oglądać.

Re: Źródła niezbędnej wiedzy.

: 26 gru 2016, 20:28
autor: kedar
Oké.. Pomyłka.. Nie doczytałem. Kupiłeś gitarę za tyle. Myślałem że jakiś kurs gitary..
No 3 godz. Stream ale w temacie.
Co do grania to tak jak kolega parę pięter wyżej.. Podstawy ogarnij.. Reszta sama przyjdzie jak cie to będzie interesowało.. Techniki itp. Najpierw akordy. I dlaczego to akord.. To odpowiedź też na pytanie co to skala.. Reszta cie juz sama wciągnie. Jeżeli chodzi o teorie.. Zresztą ona jest po to by później ja zapomniec:)
Reszta to już twoja wyobraźnia...

Re: Źródła niezbędnej wiedzy.

: 26 gru 2016, 20:47
autor: Demonologyy
Za tyle sprzedałem Soundera Stratocastera + wzmacniacz Sounder GX-20R. Epi kupiłem za 645.

Chyba się skupię głównie na tych lekcjach Justina. Książkę będę poza domem czytał. A z polskich coś? Gitarowo, e-gitarzysta TV, Rockday?

Re: Źródła niezbędnej wiedzy.

: 29 gru 2016, 23:52
autor: Demonologyy

Re: Źródła niezbędnej wiedzy.

: 25 sty 2022, 16:24
autor: ikornel275
Chciałabym wam polecić kurs pośrednika nieruchomości to fajna opcja by stać się sprawdzonym i skutecznym agentem nieruchomości. Myślę, że was taki kurs zainteresuje. Polecam poczytać.