Dla początkujących nauczycieli

Dział teoretyczny, dyskusje o teorii muzyki oraz o ćwiczeniach.
kedar

Re: Dla początkujących nauczycieli

Post autor: kedar » 29 paź 2016, 11:20

Gor
To jest rada dla początkujących gitarzystow. Odrazu wziąłeś gitarę i nie musiałeś patrzeć na podstrunice ?

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 29 paź 2016, 17:15

O to prawda . I tak jak widzę wielu znanych gitarzystów ma gitarę ,,pod szyją'' i non-stop patrzy na podstrunnicę . I tak bywa :wink: .

Mir_budiet

Post autor: Mir_budiet » 31 paź 2016, 20:31

trzeba patrzeć na podstrunnicę aby grać dźwięki Z tonacji.
[url]https://www.reverbnation.com/Benedykt[/url]

pod tym adresem są moje piosenki, mogę Ci je sprzedać na płycie, stop piractwu.

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 31 paź 2016, 22:58

Czyli drogie dziatki, chcące grać na gitarze - najpierw wizyta u okulisty, dopiero potem u laryngologa... :wink:

Rlyeh
Zasłużony

Post autor: Rlyeh » 01 lis 2016, 13:54

Mir_budiet pisze:trzeba patrzeć na podstrunnicę aby grać dźwięki Z tonacji.
Włączam forum po jakimś czasie i nie wiem,

Obrazek

Granie na gitarze, jak i na dowolnym innym instrumencie, to w dużym stopniu kwestia sprawności fizycznej. Albo może - mikrosprawności. Ćwiczy sobie ktośtam skale, ale robi dwie rzeczy jednocześnie: osłuchuje się z chromatyką, i zapamiętuje opalcowanie, rozciągnięcie i położenie palców na gryfie. Gitarzyści mają łatwiej, są progi (o ile są).

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 01 lis 2016, 16:32

Rlyeh, larum grają! Forum w niebezpieczeństwie! Głupoty opowiadają, a jak uwagę ci zwrócisz, od chama wyzwą. Żadnej nijak pokory, harmoniję ci łamią, plumkając, jakoby mucha tłukła się po zawartej komorze, opustoszałej od jadła wszelakiego, przeczuwając śmierc rychłą, głodową. Woj dzielny, murów już nie pilnuje, konstruując tam-tamy, jako odstraszacze wroga, strażnik krwiopijca z rzadka tylko palcem nieśmiało pokiwa. Po dziedzińcu wiatr hula, łamiąc ostatnie zasady regulaminu, smutek z kątów spoziera, gdzież te czasy, w których brak przecinka w zdaniu groził banem, teraz to i określenie dolnej części pleców można pisać przez dowolne "u"... :wink:

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 01 lis 2016, 17:25

No było nie było , granie na gitarze bez patrzenia na podstrunnicę (inaczej - z zamkniętymi oczami) to nie takie łatwe . Ważne żeby dżwięki były ,,trafione'' . Jak ktoś to osiąga to jego sprawa . Jednej drogi nie ma . A granie zębami i to z gitarą na plecach o to jest dopiero coś :wink: . Żeby grać bez patrzenia , hm... no naprawdę parę lat wprawy trzeba mieć , a i tak czasem się zerka .
Oczywiście jako nauczyciel nigdy bym nie podpowiadał ,,podpisywania'' progów , nauczyć się trzeba i tyle .

Mir_budiet

Post autor: Mir_budiet » 08 sty 2017, 17:14

wiesz co ja też wolę nie podpowiadać takich "malarstw" , szkoda po prostu piękna gryfu.

ClothedInDespair

Post autor: ClothedInDespair » 30 mar 2017, 14:07

Szczerze powiedziawszy to pierwsze słyszę, żeby podpisywać dźwięki na podstrunnicy, toż to świętokradztwo. Przecież jak grasz solo to nie myślisz "a teraz gram dźwięk a, a teraz dis", tylko musisz się nauczyć dostosowywać dane skale muzyczne pod aktualnie grany podkład. Poza tym to niszczy gitarę i do niczego nie prowadzi. Kupisz nową i też podpiszesz?
"Sleepless, clothed in despair, I'm behind you..."

Mir_budiet

Post autor: Mir_budiet » 31 mar 2017, 21:33

Ja sobie podpisałem i pomogło. Zawsze można wziąć zmywacz do paznokci i zetrzeć.
Po co ta histeria? Gitara nie jest kobietą.
Dla pewnych muzyków gitara staje się bożkiem. Tracą oni poczucie nad tym jak powinny wyglądać relacje między twórcą a instrumentem.

rideofyourlife

Post autor: rideofyourlife » 09 maja 2017, 20:21

Mir_budiet pisze:Ja sobie podpisałem i pomogło. Zawsze można wziąć zmywacz do paznokci i zetrzeć.
Po co ta histeria? Gitara nie jest kobietą.
Dla pewnych muzyków gitara staje się bożkiem. Tracą oni poczucie nad tym jak powinny wyglądać relacje między twórcą a instrumentem.
Myślę, że większości chodzi o to, że gra się nie nazwami dźwięków tylko ich funkcją w tonacji. Każdy normalny uczy się, że teraz gra kwintę w dominancie w tonacji X, a nie dźwięk np. Dis na 4 progu.
A poza tym.... Serio pomalowałeś gitarę? A pedały w samochodzie też podpisałeś który jest lewy, a który prawy?

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 09 maja 2017, 22:50

Obrazek

Mir_budiet

Post autor: Mir_budiet » 10 maja 2017, 0:56

Samochodu nigdy nie prowadziłem bo na starość, a mam zaledwie 32 lat - grozi mi ślepota.
Po co ta aluzja? Seksistowska... Kup sobie może bemekę i nie wiem... skórę morrisona...

-- 10 maja 2017 00:58 --
ClothedInDespair pisze:Szczerze powiedziawszy to pierwsze słyszę, żeby podpisywać dźwięki na podstrunnicy, toż to świętokradztwo. Przecież jak grasz solo to nie myślisz "a teraz gram dźwięk a, a teraz dis", tylko musisz się nauczyć dostosowywać dane skale muzyczne pod aktualnie grany podkład. Poza tym to niszczy gitarę i do niczego nie prowadzi. Kupisz nową i też podpiszesz?

Tylko że ja tak właśnie myślę. Że najpierw gram dźwięk a1 a potem jak kolega przytoczył d2

-- 10 maja 2017 01:06 --
pietrek2004 pisze:Obrazek

:gitara:

pieknyolek

Post autor: pieknyolek » 16 lip 2019, 13:16

Serdecznie polecam http://okulista-szczecin.com/ Bardzo znany okulista w Szczecinie

ODPOWIEDZ