Dla początkujących. Odnajdywanie dźwięków na gitarze.

Dział teoretyczny, dyskusje o teorii muzyki oraz o ćwiczeniach.
mika_i_tomek

Re:

Post autor: mika_i_tomek » 10 mar 2012, 23:41

----

No to już każdy musi indywidualnie rozpatrzyć. Mi się przydaje kojarzenie z ruchami/przedmiotami ;)

Kolejny spam. Tracę cierpliwość. Unguis

Anubis

Re: Dla początkujących. Odnajdywanie dźwięków na gitarze.

Post autor: Anubis » 02 kwie 2012, 14:21

ja mam swoj sposob na odnajdywanie dzwiekow :) wezmy za przyklad dzwiek F na strunie E6, ten sam dzwiek na strunie A jest przesuniety o 7 progów do przodu z kolei na strunie D jest przesuniety 5 progów do do tyłu wzdledem struny A i tak az do struny E1.

regulus

Post autor: regulus » 07 maja 2012, 1:53

Ja od siebie mogę dorzucić artykuł, który napisałem na dniach. Przedstawia jak można szybko i sprawnie znaleźć odpowiedni interwał od danego dźwięku.

http://powsciagliwy-blog-muzyczny.blogs ... ryfie.html

Sprawdźcie i dajcie znać, co o tym sądzicie ;)

Shadykiller
Kontakt:

Post autor: Shadykiller » 05 sty 2013, 13:58

Bardzo pozytywne ćwiczenie, pomaga! :) jednak jeszcze bardziej widzi mi się ćwiczenie podesłane przez Jazzyego, przyspiesza o wiele progres jeśli chodzi o spamiętanie dźwięków i odnalezienie się w nich.
Schecter Demon + POD Studio GX

jamabtup

Post autor: jamabtup » 13 sie 2013, 13:49

Dla mnie najlepszą nauką odnajdywania dźwięków było po prostu granie. A raczej granie, granie i jeszcze raz granie. Granie swoich ulubionych utworów, podpatrywanie nagrań ulubionych gitarzystów, potem trochę naśladowanie ich improwizacji a w końcu własna improwizacja. Najlepiej jest to robić odważnie. Nie ważne, że się mylisz. Pewien gitarzysta powiedział kiedyś, że nie sztuką jest zagrać idealnie pasujące do siebie dźwięki bez błędów. Sztuką zagrać jest tak, że nawet jeśli zagrasz 'błędny' dźwięk, to gdy zagrasz kolejny, wszystko okaże się idealną harmonią :)

Dla mnie w odnajdywaniu tych dźwięków zawsze najważniejsze były uczucia. Odnajdywałem dźwięki instynktownie, nie myśląc świadomie na ten temat. Wynika to z tego, że kiedy grasz odpowiednio długo, w mózgu tworzą się nowe połączenia, które sprawią, że będziesz sprawniejszym gitarzystą. Podświadomie będą zachodzić procesy, które umożliwią Ci genialną grę. Dlatego nie jestem zwolennikiem 'logicznego' myślenia w trakcie gry. Logiczne myślenie wolę w matematyce. W muzyce chcę czuć.

Lusjusz

Post autor: Lusjusz » 20 sty 2014, 14:47

Łatwa zeby grac lecz trudna żeby dobrze grac :) Zacznij od akordów jak prawnie każdy lub od razu pajączki i inne ćwiczenie synchronizacyjne itp. + jakie proste riffiki na bazie powerchordów.

joonecky

Post autor: joonecky » 20 sty 2014, 14:48

Nie jest trudna, jeśli się to kocha. Początki mogą być bolesne, jeśli grasz na metalowych strunach. Najlepiej zacząć z nauczycielem, a jeśli nie to zacznij od nauki akordów.
Tak BTW, to chyba trochę nie ten temat.
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 20 sty 2014, 22:56

Przykro mi panowie, ale adammak był botem.

ODPOWIEDZ