Poradnik "Od zera do mistrza"

Dział teoretyczny, dyskusje o teorii muzyki oraz o ćwiczeniach.
Sarmata

Re: Poradnik "Od zera do mistrza"

Post autor: Sarmata » 13 kwie 2016, 14:19

Sarmato a jak masz opanowane akordy. Jak dla mnie to podstawa gry na gitarze w ogóle.
To widzę mamy podobne zdanie na temat nauki gry na gitarze, durowe i mollowe już umiem, teraz uczę się pozostałych, na podstawie tej ryciny, swoją drogą nie wiedziałem, że jest ich tak dużo, chyba wszystkie chwyty są tu ujęte ?:
http://prestissimo.blog.onet.pl/wp-cont ... grafik.jpg
Sarmato, wpisałem ,,skala jońska'' ale dalej nie wiem o co może chodzić.
Już tłumaczę, po wpisaniu w moją wyszukiwarkę "skala jońska" wyskakują następujące wyniki, podaję trzy pierwsze z brzegu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dla mnie, jak nie mam zielonego o skalach, każda z grafik pokazuje co innego, dla Ciebie, osoby która już teorii liznęła, są to tylko inne pozycje skali, teraz rozumiesz o co mi chodzi ?!?
To są takie właśnie takie rozterki początkujących gitarzystów, strach się zapytać starych wymiataczy, a samemu tylko się nadenerwujesz niepotrzebnie zanim dowiesz się co i jak.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 13 kwie 2016, 20:46

Ad1; mamy tu następujące dżwięki; B,C,D,E,F,G,A,B,C itd. a kończy się na10-tym progu struny E1 czyli na dżwięku D.Jak dla mnie jest to gama C-dur ale grana od dżwięku B (H) czyli jest to siódmy modus gamy C-dur o nazwie; skala lokrycka (no właśnie gama czy skala, może jednak gama skoro zaczyna się od konkretnego dżwięku czyli gama H lokrycka?). Granie danej gamy od kolejnych jej dżwięków zmienia charakter tego co słyszymy chociaż są to te same dżwięki. Gama C-na tyle odmian (modusów) ile ma stopni. Czyli siedem.
Ad.2; wszystkie dżwieki na gryfie pochodzą z gamy E-dur.
Ad.3; mamy tu; A,B,C,D,E,F,G i A. Czyli znowu gama C-dur ale tym razem grana od szóstego stopnia czyli a-moll naturalna czy też eolska.
Tabela akordów; dobrze by było żeby tylko ich tyle było :wink: . http://www.all-guitar-chords.com , tu zobacz :facepalm: .
Jak coś niejasne, pytaj nawet i głupio :wink: .

Marta56

Post autor: Marta56 » 28 kwie 2016, 13:10

Cześć widzę ze wszyscy są zachwyceni a dla mnie nadal to czarna magia ja się chyba do tego nie nadaje?

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 28 kwie 2016, 19:43

Tak, to możliwe :wink: . A konkretnie jaki masz problem?

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 12 maja 2016, 15:35

imo to taki troche "polski problem" gitarzystów - wstyd się przyznać że czegośtam się nie wie, choć dla innych (często bardzo zaawansowanych kolesi) to zwykła rzecz.

Odwagi koleżanki/ledzy. Czytam to forum z 10 lat(albo i więcej) i dalej nie jestem Vaiem, Malmsteenem i Methenym :D
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

wraq66

Post autor: wraq66 » 01 sty 2018, 21:48

Jeśli można prosić o poradnik na lewand@autograf.pl , z góry dziękuje

Rop3k

Post autor: Rop3k » 09 sty 2018, 9:57

Witam

Czy nadal wysyłacie poradnik?
Robkarp312@gmail.com

Z góry dziękuje

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 13 sty 2018, 18:35

A kto ma wysłać takowy ?
Należy sobie zdać sprawę , że sama technika i wiedza bez duuużej dozy talentu to co najwyżej (i to ciężkiej pracy) doprowadzi nas do poprawnego grania z nut . Też dobrze jak będzie poprawne .
Tak , na taki poradnik aby sensowny też czekam . I myślę , że trochę to jeszcze potrwa :wink: .
No , a Mayall nie zna nut i skal a gra , Vangelis i B.B.King też . No talent jak się też starczy , niestety czasami tylko :facepalm: .

ODPOWIEDZ