Gitarowe Wyzwania - szkoła DVD Krzysztofa Błasia

Dział teoretyczny, dyskusje o teorii muzyki oraz o ćwiczeniach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nightwalker

Re: Gitarowe Wyzwania - szkoła DVD Krzysztofa Błasia

Post autor: Nightwalker » 09 wrz 2010, 14:41

Krzysztof Błaś pisze: Przy okazji informacja dla tych, którzy już poradzili sobie z Gitarowymi Wyzwaniami - lada chwila pojawi się kontynuacja - Gitarowe Wyzwania II - Nowe Horyzonty ! W środku, jak zwykle masa teorii, ćwiczeń, demonstracji, wyjaśnień oraz... gościnne lekcje prowadzone wspólnie z czołówką polskiej gitary! Całość na 3 płytach DVD... Za kilka dni wszystko stanie się jasne, a ja jak zwykle czekam na pytania i służę wyjaśnieniami :)
Witam.
Czy ta nowa szkółka będzie dostępna w przedsprzedaży? :)
[url=http://ubanimator.com][img]http://img76.imageshack.us/img76/9054/userbar414465wt8.gif[/img][/url]
My dream?
To play on a stage together with David Gilmour. :)

Awatar użytkownika
Krzysztof Błaś
Kontakt:

Post autor: Krzysztof Błaś » 09 wrz 2010, 22:01

Na chwilę obecną jeszcze nie jestem w stanie na 100% tego potwierdzić - póki co zapraszam na Targi Music Media do Krakowa 23-25 września, gdzie odbędzie się premiera szkoły i z pewnością będzie też można kupić premierowe egzemplarze. Zapraszam także tam na 2 godzinne warsztaty, które poprowadzę wraz z prezentacją szkoły - piątek, 24 września, godz. 13.00, sala seminaryjna. :) Dzień wcześniej 23.09 polecam także koncert na scenie Targów chłopaków z nowej edycji Wojen Gitarowych o godz.13.00, oraz na koncert Krzysztof Błaś TRIO o godz. 14.00.
Krzysztof Błaś

http://www.krzysztofblas.com

Awatar użytkownika
anikton

Post autor: anikton » 10 wrz 2010, 10:18

Witam
Byc moze powinienem sie wstrzymac do czasu obejrzenia materialu, niemniej jednak nie moge bo jest to dla mnie bardzo drazliwa sprawa. Pomijajac pozostala zawartosc szkolki...Co mialo na celu pokazanie jak skakac po gitarze? Wstrzymam sie na razie z ocena ocena, niemniej jednak pytanie musialem zadac. Pozdrawiam
[color=#004000]Hamer Californian[/color]/[color=#404000]Fender Koa/[/color][color=#804000]Fendki MiM/MiJ/Squiery MiJ/MiK[/color]Yamaha 821dx/RGX321/Yamaha Telecaster 302- co nie mam, sprowadze ;)

Awatar użytkownika
Krzysztof Błaś
Kontakt:

Post autor: Krzysztof Błaś » 10 wrz 2010, 10:45

anikton pisze:Witam
Byc moze powinienem sie wstrzymac do czasu obejrzenia materialu, niemniej jednak nie moge bo jest to dla mnie bardzo drazliwa sprawa. Pomijajac pozostala zawartosc szkolki...Co mialo na celu pokazanie jak skakac po gitarze? Wstrzymam sie na razie z ocena ocena, niemniej jednak pytanie musialem zadac. Pozdrawiam
Bardzo słuszne pytanie :)
Zapewniam, że wszystko w celach dydaktycznych i jest to zaledwie niezbędny wstęp do pokazania kilku ważnych spraw związanych z eksploatacją gitary - zapraszam do oglądnięcia całości a wszystko stanie się jasne.
Krzysztof Błaś

Awatar użytkownika
Krzysztof Błaś
Kontakt:

Post autor: Krzysztof Błaś » 18 lis 2010, 19:44

Jest już możliwość zakupu obydwu części Gitarowych Wyzwań w pakiecie, w ekstra cenie! Można to zrobić tutaj: http://www.galeriamuzyka.pl/?167,krzysz ... beebe9cbde
, lub na www.absonic.pl
Krzysztof Błaś

Besto

Post autor: Besto » 21 mar 2012, 0:17

Witam,

Zacznę może od przywitania się ponieważ jestem tu nowy. Witam wszystkich!!!

Chociaż wiek już z "3" z przodu zacząłem uczyć się gry na gitarze. Zakupiłem dwie części kursu "Gitarowe wyzwania" i pilnie ćwiczę. Mam kilka pytań:
Dlaczego nie ma pokazanych bić gitarowych, podstawowych chwytów?
Domyślam się, że kurs jest ambitny i nie chodzi tu o granie do ogniska ale mimo wszystko jako totalnego laika zastanawia mnie dlaczego, szczególnie w początkowej fazie nauki nie są nauczane bicia gitarowe.
Czemu nie ma jakiś prostych utworów do nauki? Powiedzmy po przebrnięciu kilku podstawowych lekcji.
Może jakby tak człowiek zagrał już pierwszy swój kawałek weny do dalszego zagłębiania się w tajniki gitarowe byłoby jeszcze więcej.

Nie wiem nie znam się po prostu są to moja przemyślenia na szybko i mam nadzieję, że nie zostanę zjechany na dzień dobry.

Besto

Post autor: Besto » 23 mar 2012, 8:59

Nikt nic nie podpowie?

Duke48

Post autor: Duke48 » 23 mar 2012, 9:17

Tu ludzie nie lubią odpowiadać.

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 23 mar 2012, 19:48

Tak, szczególnie tacy którzy na forum są raz na rok lub rzadziej (jak autor tego tematu do którego było kierowane pytani i nikt inny raczej na nie nie odpowie, co logiczne) i w dodatku mają więcej zajęć niż tylko odwiedzanie tego forum ;)

Awatar użytkownika
Krzysztof Błaś
Kontakt:

Post autor: Krzysztof Błaś » 17 cze 2012, 0:38

Besto - rzeczywiście wydawnictwa, które przygotowuję nie uczą jak najszybciej zacząć grać cokolwiek i jakkolwiek na gitarze. Nie zawierają uproszczeń w stylu - naucz się trzech chwytów i tzw. bicia, a będziesz mógł zagrać 100 utworów przy ognisku. Od takiego podejścia są inne samouczki, których można po prostu znaleźć wiele. Moim celem było i jest kierunkowanie od początku na sprawy ważne i torowanie drogi do rzeczy trudniejszych. Gra na gitarze często jest kojarzona właśnie z takim "ogniskowym brzdąkaniem" - i nie ma w tym nic złego - jeśli jednak ktoś widzi już powoli drugie dno, to dostrzega, że śpiewniki nie uczą takiej gry, jak słychać w radiu, czy na płytach... W początkowej fazie nauki dobrze jest od razu iść poprawnym torem - po prostu nie tracić czasu na naukę rzeczy, które za chwilę okażą się nieprzydatne, a czasem nawet zawierające pewne błędy których potem trzeba się oduczać... Na gitarze można grać różnie - tzn. na różnym poziomie umiejętności. Jeżeli ktoś chce grać proste utwory do śpiewania w gronie znajomych i chce nauczyć się tego jak najszybciej, to z pewnością znajdzie wiele rzeczy na ten temat - po prostu jest tego wiele, bo i temat nie jest zawiły... Gorzej jednak, jeżeli ktoś stawia sobie trochę wyżej poprzeczkę - tutaj potrzeba pewnego, sprawdzonego toru działań już w początkowym etapie. Oczywiście nie każdy kto zaczyna przygodę z gitarą musi od razu mieć dalekosiężne cele - mimo tego uważam, że lepiej od początku iść pewnym, poprawnym tokiem działań - przynajmniej zdobędzie się odpowiednią bazę na wypadek, gdyby z czasem zachciało się czegoś więcej...
Krzysztof Błaś

Ra

Post autor: Ra » 28 sie 2012, 12:34

Uważam, że Krzysztof Błaś myli się w jednej rzeczy. Że żeby grać muzykę trzeba mieć ją najpierw w głowie, żeby przełożyć ją na gryf gitary. Według mnie to nie prawda. Tak robią tylko ci, co tak myślą. Każdy zostaje niewolnikiem własnych przekonań. A najważniejsze to spotkać w życiu ludzi, którzy myślą inaczej, co wynika z ich własnych doświadczeń. I są tacy ludzie na ziemi, wielcy artyści, którzy nie mają pojęcia co zagrają. Wchodzą na scenę i grają 1,5 godzinny koncert bez zająknięcia i nikt im nigdy nie dorówna. Nikt i nigdy. A ich muzyka jest nie do pojęcia. I dzięki takim ludziom wiem, że ja też nie potrzebuję mieć muzyki w głowie. Nigdy nie potrzebowałem. Chodź nie potrafię grać przez 1,5 godziny, to za każdym razem powstaje coś z niczego. Nigdy nie wiem, co zagram i dlatego dla mnie to, że ktoś twierdzi, że jest tak a tak mylą się.

Awatar użytkownika
Krzysztof Błaś
Kontakt:

Post autor: Krzysztof Błaś » 28 sie 2012, 21:02

Muzyka rodzi się w głowie, a nie w palcach, czy ustach (kiedy np. gramy na dęciaku). Dlatego niektórzy grają na instrumentach, a niektórzy potrafią także komponować pisząc nuty na papierze - czasem nawet ich nie słysząc jak np. Bethoven. Im wcześniej to zrozumiesz - tym lepiej dla Ciebie....
Pozdrawiam
Krzysztof Błaś

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 28 sie 2012, 21:36

Ra pisze: I są tacy ludzie na ziemi, wielcy artyści, którzy nie mają pojęcia co zagrają. Wchodzą na scenę i grają 1,5 godzinny koncert bez zająknięcia i nikt im nigdy nie dorówna. Nikt i nigdy. A ich muzyka jest nie do pojęcia. I dzięki takim ludziom wiem, że ja też nie potrzebuję mieć muzyki w głowie. Nigdy nie potrzebowałem.
No i zostaniesz do końca życia kiepskim rzemieślnikiem, przy takim podejściu do sprawy, bo chyba czegoś nie rozumiesz...

Ra

Post autor: Ra » 28 sie 2012, 23:19

Komentarz do pietrek2004

Człowieku nie przyszło ci do głowy, że mam rację? Nie. Przepraszam. Przecież ty od razu zakładasz, że masz rację. Od razu. Jesteś nieomylny.
Wyjaśnij mi, a raczej udowodnij mi jakim cudem będę do końca życia kiepskim rzemieślnikiem?
Ja czegoś nie rozumiem?

To może mi powiesz co ja takiego nie rozumiem? Oświeć mnie.
Co ma tworzenie muzyki w ten sposób do bycia dobrym albo kiepskim rzemieślnikiem? To chyba odnosi się do techniki? Proszę cię, oświeć mnie, o nieomylny wielki znawco tematu. Bo tego typu komentarze jakie napisałeś są nic nie warte.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2012, 0:40 przez Ra, łącznie zmieniany 3 razy.

Ra

Post autor: Ra » 28 sie 2012, 23:27

Panie Krzysztofie.
Muzyka rodzi się w głowie. :shock: Jedni są tego świadomi. :wink: Inni nie.
Być może muzyka pojawia się nie wiadomo jak w mojej (innych) podświadomości. I jak biorę gitarę do ręki to zaczynam grać coś, czego nie brałem pod uwagę, że zagram. :gitara: 8) Coś z niczego. Z powietrza. Nie wiem co zagram. Nie mam o tym zielonego pojęcia. I powstaje muzyka. Tak po prostu. Ktoś kto tego słucha mógłby mieć wrażenie, że to było przemyślane. :!:
Ale panu chyba chodziło o komponowanie, celowe, świadome tworzenie muzyki.
Niektórzy potrafią uderzyć przypadkowy dźwięk na gryfie, zagrać kilka przypadkowych dźwięków i już wiedzą, co chcą grać. Oni to po prostu czują. :D Czy pan z pełną świadomością uważa, że to jest niemożliwe? Że tak nie jest? :?:

No to niech pan posłucha. Od 9:10

Ostatnio zmieniony 29 sie 2012, 1:11 przez Ra, łącznie zmieniany 11 razy.

ODPOWIEDZ