Gitarowe Wyzwania - szkoła DVD Krzysztofa Błasia

Dział teoretyczny, dyskusje o teorii muzyki oraz o ćwiczeniach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
milka93

Re: Gitarowe Wyzwania - szkoła DVD Krzysztofa Błasia

Post autor: milka93 » 31 paź 2009, 23:47

mam juz ta płytę
i mam pytanie: jezeli chodzi o hammer on to mi to bardzo cicho wychodzi, czy mam tak mało siły w palcach czy to tak ma być, dzwieki sią słyszalne ale na plycie jest głośniej

Awatar użytkownika
Bloodsucker69
Administrator forum
Administrator forum

Post autor: Bloodsucker69 » 01 lis 2009, 16:45

Pewnie za słabo to robisz.

Awatar użytkownika
milka93

Post autor: milka93 » 01 lis 2009, 18:01

a czy to moze byc wina gitary, bo jest to gitara marki gitara pisane rosyjskimi literami jest zeschnieta i ma metalowe struny a to klasyk i ma ok 20 lat?

zxcvbnmasdqwe

Post autor: zxcvbnmasdqwe » 01 lis 2009, 20:45

po prostu nie jesteś tak boski jak Malmsteen :D

zmień struny, uderzaj mocniej - powinno być lepiej ;)
teksty pisane przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color] są tekstami pisanymi przez [color=#00BF00]zxcvbnmasdqwe[/color]

Awatar użytkownika
milka93

Post autor: milka93 » 01 lis 2009, 21:09

dzięki:D

Awatar użytkownika
maciekfingerstyle

Post autor: maciekfingerstyle » 01 lis 2009, 22:00

albo po prostu taka konstrukcja gitary ze nie wyda tak głośnego dźwięku i tyle, tym bardziej jeśli to jakiś wiekowy (na bank rozeschnięty) ruski wyrób gitaropodobny o konstrukcji klasyka z elementami gitary akustycznej
[b]Music Man Steve Morse Y2D [color=#404080]PU[/color][color=#800080]RP[/color][color=#FF8000]LE SU[/color][color=#800080]NS[/color][color=#404080]ET[/color] - 6/13/07[/b]

dlubson

Post autor: dlubson » 04 lis 2009, 17:22

Panie Krzysztofie.
Jestem zadowolony z Pana "Gitarowych Wyzwań". Ta krótka, multimedialna szkoła jest zrobiona rewelacyjnie. Wszystko zostało wytłumaczone bardzo przejrzyście. Szkoda, że dysponuję tak małą ilością czasu :(

PawelKKK

Post autor: PawelKKK » 27 sie 2010, 20:46

Witam

Tutaj moj post bedzie negatywny, dlaczego? Dostalem gitare 2 dni temu bylem zielony nie widzialem jak sie dociska struny lewa reka doslownie nic Na poczatku Panska szkola mi sie spodobala jak trzymac reke kostke jak grac prawa reka super start ale lekcja lewej reki totalne dno jak ktos taki jak ja ma wiedziec gdzie sie naciska na strune w srodku teraz to wiem a w materialne nic takiego nie bylo jeszcze na poczatek cwiczenie w ktorem trzeba bylo cos grac. Ktos kto nie mial nigdy stycznosci z gitara to nie zrozumie zapewniam Pana, znowu spotkalem sie z jakimis grisami po co to komu? W dodatku jakies nuty co Pan gra i to ma byc cwiczenie zapewniam ze zadna "zielona" osoba nie zrobi cw.1 z lekcji lewej reki w dodatku jakies nuty... Tez minus zauwazylem ze Pan siedzi 0 kontaktu z kamera siedzi Pan odstawia formulke i dowidzenia. Na koniec powiem ze wydalem pieniadze w bloto. Przykro mi chyba ze to byl kurs dla osob ktorzy mieli cos wspolnego z gitarami. Na pewno nie chce Pana obrazic czy cos w tym stylu zna sie Pan na grze to widze ale musi Pan dotrzec do tych co sie nie znaja.

Pozdrawiam Paweł
[img]http://gitarzysci.pl/_pliki/gitary/washburnx10fm5.png[/img]
Washburn x10b -> Line 6 pocket POD -> Technics SU-7300K

Awatar użytkownika
Cumboy

Post autor: Cumboy » 27 sie 2010, 22:22

lol, chłopcze, po to ta szkoła jest w formie dvd, żebyś mógł zobaczyć, jak się powinno grać. Z tego co pamiętam, na ergonomie gry jest położony duży nacisk, wszystko jest wyjaśnione dokładnie, a w razie czego wystarczy się przyjrzeć poszczególnym zagrywką, które celowo są ukazane tak, żeby każdy mógł ogarnąć podstawowy. Nie nuty, ale również tabulatura, czyli dwie podstawowe formy zapisu dla gitary, jak tego nie potrafisz ogarnąć to poczytaj w necie co i jak, chociaż osoba o przeciętnej inteligencji po dziesięciu minutach oglądania filmu może się zorientować ocb, bez wielkiej filozofii. Szkoła nie jest idealna, wiadomo, ale akurat w tych punktach, które wymieniłeś nie można mieć zastrzeżeń.Zero kontaktu-chcesz mieć kontakt, załatw sobie lekcje z nauczycielem, a nie płaczesz.
I weź się naucz pisać, bo czytanie Twojego postu dosłownie boli.
życzę miłego wieczoru

Oczy bolały od patrzenia...
P.

edyta; zrobiłem się bardziej czerwony niż Twoja czcionka -.-
Ostatnio zmieniony 31 sie 2010, 1:35 przez Cumboy, łącznie zmieniany 1 raz.
Pod konarami kasztana
Pan sprzedał mnie, a ja pana;
Ich pogrzebano, a my od rana
Pod konarami kasztana

Awatar użytkownika
Nightwalker

Post autor: Nightwalker » 27 sie 2010, 22:55

Zgadzam się z wypowiedzią poprzednika.
Co jak co, ale podstawy (czyli także ułożenie i praca lewej ręki) w tej szkółce dobrze zostały omówione i pokazane. Jak to już Cumboy wspomniał, wszystko też jest ukazane przez kamerę, więc po przeanalizowaniu obrazu większość, jeśli nie wszystkie, wątpliwości powinna być rozwiana. I tak np. sam, mimo że od kilku lat gram już na gitarze elektrycznej, analizowałem pracę prawej ręki, a szczególnie sposób trzymania kostki, właśnie obserwując obraz wideo.
Na sam koniec, co by nie było, że post był bez jakiejkolwiek treści, interpunkcja nie gryzie. Jak ktoś pisze, ignorując reguły gramatyczne, to się strasznie źle to czyta, możesz mi wierzyć.
Pozdrawiam.
[url=http://ubanimator.com][img]http://img76.imageshack.us/img76/9054/userbar414465wt8.gif[/img][/url]
My dream?
To play on a stage together with David Gilmour. :)

Awatar użytkownika
woj74
Zasłużony

Post autor: woj74 » 27 sie 2010, 23:11

Jaki pisarz taki muzyk. Jak g.... pływać nie umie to mówi, że woda za rzadka, no offence - taki żarcik na piątkowy wieczór ;)
[img]http://img708.imageshack.us/img708/4026/noslash.jpg[/img]

PawelKKK

Post autor: PawelKKK » 28 sie 2010, 0:10

Usunąłem tekst bo był nieczytelny stylistycznie. Poniższy komentarz zostawiam - niech se będzie.
Jeszcze jedna sprawa: Czy nick forPoland to nie przypadkiem dubel nowego konta? woj74

ps: woj74 nie spamuj tak :?

PawelKKK

Post autor: PawelKKK » 30 sie 2010, 22:56

mojego a co?

Nie, nic takiego...http://forum.magazyngitarzysta.pl/viewt ... 57#p321057 woj74

Awatar użytkownika
Krzysztof Błaś
Kontakt:

Post autor: Krzysztof Błaś » 08 wrz 2010, 0:40

PawelKKK pisze:Witam

Tutaj moj post bedzie negatywny, dlaczego? Dostalem gitare 2 dni temu bylem zielony nie widzialem jak sie dociska struny lewa reka doslownie nic Na poczatku Panska szkola mi sie spodobala jak trzymac reke kostke jak grac prawa reka super start ale lekcja lewej reki totalne dno jak ktos taki jak ja ma wiedziec gdzie sie naciska na strune w srodku teraz to wiem a w materialne nic takiego nie bylo jeszcze na poczatek cwiczenie w ktorem trzeba bylo cos grac. Ktos kto nie mial nigdy stycznosci z gitara to nie zrozumie zapewniam Pana, znowu spotkalem sie z jakimis grisami po co to komu? W dodatku jakies nuty co Pan gra i to ma byc cwiczenie zapewniam ze zadna "zielona" osoba nie zrobi cw.1 z lekcji lewej reki w dodatku jakies nuty... Tez minus zauwazylem ze Pan siedzi 0 kontaktu z kamera siedzi Pan odstawia formulke i dowidzenia. Na koniec powiem ze wydalem pieniadze w bloto. Przykro mi chyba ze to byl kurs dla osob ktorzy mieli cos wspolnego z gitarami. Na pewno nie chce Pana obrazic czy cos w tym stylu zna sie Pan na grze to widze ale musi Pan dotrzec do tych co sie nie znaja.

Pozdrawiam Paweł
Witam,
przykro mi, że kurs nie spełnił Twoich oczekiwań, ale widzę, że sam masz lepszą wizję jak i czego należy "poprawnie" uczyć, mimo, że sam nie umiesz jeszcze grać... Zapewniam Cię też, że "zielone"osoby bez problemu po pewnym czasie przechodzą i wykonują ćwiczenie 1 z lekcji lewej ręki - czyli to co twierdzisz, że jest niemożliwe, jest dla innych normą...może czas więc poszukać problemu niepowodzeń w sobie?
Życzę dużo wytrwałości i przede wszystkim chęci do ćwiczenia.
Pozdrawiam
Krzysztof Błaś

Przy okazji informacja dla tych, którzy już poradzili sobie z Gitarowymi Wyzwaniami - lada chwila pojawi się kontynuacja - Gitarowe Wyzwania II - Nowe Horyzonty ! W środku, jak zwykle masa teorii, ćwiczeń, demonstracji, wyjaśnień oraz... gościnne lekcje prowadzone wspólnie z czołówką polskiej gitary! Całość na 3 płytach DVD... Za kilka dni wszystko stanie się jasne, a ja jak zwykle czekam na pytania i służę wyjaśnieniami :)
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2010, 1:32 przez Krzysztof Błaś, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof Błaś

http://www.krzysztofblas.com

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 08 wrz 2010, 1:25

Po co wogóle PawelKKK się za to bierze. Jest tyle innych pożytecznych rzeczy do wykonania na tym świecie. Siekiery nie nauczysz pływać , choćby miała trzonek z najszlachetniejszego drewna. A panienki można zarywać na wiele innych sposobów, od których palce nie bolą...

ODPOWIEDZ