Flażolety

Dział teoretyczny, dyskusje o teorii muzyki oraz o ćwiczeniach.
ODPOWIEDZ
Jeżozwierz

Re: Flażolety

Post autor: Jeżozwierz » 18 maja 2013, 20:20

Jak nauczysz się
na przesterze, to i na sucho wyjdzie, a na przesterze jest bardziej słyszalne, no i koledze chodzi o to co robi Gruby, a on na cleanie flażoletów nie gra :)

adi717

Post autor: adi717 » 18 maja 2013, 21:40

W co uwierzy? Ludzie mają różne wzmacniacze, różne przetworniki, i nie zawsze pinch to pinch, często przetwornik im sprzęgnie na za dużym przesterze i myślą że potrafią. Akurat ćwiczenie wymuszonych flażoletów, będąc wpiętym we wzmacniacz z wysokim gainem nie jest przyjemne, ani dla ćwiczącego, ani dla otoczenia, a ćwicząc na sucho, na kanapie z gitarą można imo wiele efektywniej, bo jak coś wyjdzie z deski, to i na wzmacniaczu usłyszysz ( oczywiście pomijając sytuacje gdy kabel, linia tnie pasmo). ;)
[url=http://imageshack.us/photo/my-images/812/pobranez.jpg/][img]http://img812.imageshack.us/img812/3711/pobranez.jpg[/img][/url]
Ibanez S670 -> Line6 Pod XT -> TDK ST-550

igorro

Post autor: igorro » 18 maja 2013, 22:29

przecież żartuję :) .. flażolety to kwestia techniki gry , a nie ilości gainu. To oczywiste.
Nawiasem mówiąc , sam chętnie używam ich na cleanie , bo "ubarwiają" grę.
Warunek .. piec musi dobrze "czytać" wiosło , by taki flażolet był dobrze słyszalny.

Jeżozwierz

Post autor: Jeżozwierz » 19 maja 2013, 10:11

Macie racje chociaż ja pozostaje przy tym aby na początku uczyc sie ich na przesterze. Poprostu wiesz jaki dzwiek chcesz osiągnąć.
Oczywiście na sucho tez się powinno ćwiczyć, ale kiedyś jak się uczyłem flażoletów na sucho ( bo miałem zepsuty kabel:) ) to myślałem ze mi wszystko ładnie wychodzi, a po podłączeniu się okazało się ze jednak jest całkiem odwrotnie (chociaż na clenie brzmiało to dosc przyzwoicie)

ODPOWIEDZ