Nauka gry na gitarze?

Dział teoretyczny, dyskusje o teorii muzyki oraz o ćwiczeniach.
kabanos112

Re: Nauka gry na gitarze?

Post autor: kabanos112 » 21 mar 2020, 8:21

Hejo witam!
Mam wlasnie pytanie odnosnie nauki gry. Pare miesiecy temu otworzyla sie u mnie szkola muzyczna wiec postanowilem spelnic chlopiece marzenia i nauczyc sie grac na elektryku 😁 z tym ze docelowo chodzi mi o granie wylacznie dla siebie w domu utworow, riffow czy solowek ktore mi sie podobaja. Nie mam ambicji aby samemu cos tworzyc itp. W tej szkole to ucze sie skal, jakies chwyty i riffy ale raczej nie takie ktore bede jeszcze kiedys w zyciu gral. Stad moje pytanie czy jakies pentatoniki czy inne skale miksolidyjskie plus inne wynalazki sa mi potrzebne? Ja rozumiem ze to do ogolnego rozwoju muzycznego pewnie potrzebne ale z drugiej strony po co wydawac pieniadze na nauczycieli skoro nie bede na co dzien uzywal tego czego sie ucze? Mnostwo filmikow czy tabow jest w sieci i moge sie tak uczyc moich wymarzonych utworow 😉

MłodyGitarzysta

Post autor: MłodyGitarzysta » 08 kwie 2020, 9:46

Kupiliśmy córce gitarę z salonu Riff, jest zadowolona. Ja sam dzięki temu wróciłem do gry ;)

kemi

Post autor: kemi » 10 cze 2020, 12:43

czy ktoś z was może zna jakieś konkretne tytuły książek i poradników dotyczących nauki gry na gitarze? Ja dopiero zaczynam, będę próbował zupełnie sam bo nie mam od kogo się uczyć. Polecano mi taką stronę https://ksiegarniamuzyczna.pl/ i właśnie żeby tam sobie kupić kilka. Może macie swoje sprawdzone tytuły, które koniecznie warto mieć?

ODPOWIEDZ