Duży problem z graniem solówek.

Dział teoretyczny, dyskusje o teorii muzyki oraz o ćwiczeniach.
Kert1221

Duży problem z graniem solówek.

Post autor: Kert1221 » 08 mar 2018, 0:15

Witam, gram na gitarze 8 lat, każda solówka ktora probuje zagrac brzmi mniej wiecej w ten sposob. Prosze napiszcie mi co jest nie tak, oraz co robic i czy w ogole da sie cos zrobic by zaczac grac normalnie te solowki, nie mam pojecia w czym jest problem, jednak jak slucham mojej "gry" na nagraniach to nie jest to poprawne. Tutaj probowalem zagrac kawalek solowki alive, jednak wszystko co gram wyglada tak samo
https://www.youtube.com/watch?v=392cXdZ ... e=youtu.be

Derayes

Re: Duży problem z graniem solówek.

Post autor: Derayes » 08 mar 2018, 14:20

Brzmi to claptonowsko- hendrixowsko. Lubie tak!;)

Wcale fajnie, jak dla mnie troche brakuje luzu i plynnosci.

Graj do oryginalow i podkladow.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 08 mar 2018, 19:47

Bo grasz w kółko te same dźwięki (nie wiem jest jest tam jeden czy dwa dźwięki spoza pentatoniki molowej) a na dodatek jak zaczynasz górze skali to kończysz a dole . A spróbuj odwrotną kolejność już powinno być inaczej . Zresztą takie solówki to tylko można traktować jako wprawki . Nie gra się solówki w próżni . Solówka na być jakąś melodią graną na tle danego podkładu rytmicznego . Posłuchaj jak gra Clapton w Coccaine i White Room . Są inne te solówki chociaż obie proste . Najpierw trzeba usłyszeć co się chce zagrać , wiem trudne ale jak raz załapiesz będzie łatwiej .

Kert1221

Post autor: Kert1221 » 16 mar 2018, 2:21

https://youtu.be/-3O9thDlUXc?t=46s
Jak robić takie przyspieszenia jak w 0:46, w sensie zeby to brzmialo plynnie i rytmicznie, bo jakos jak probuje to nie moge sie wpasowac i nie wiem jak ulozyc palce zeby partia byla plynnia, zlewala sie w calosc. Macie moze jakies zrodla ktorych mozna zainspirowac sie w celu nauczenia sie takich przyspieszen wlasnie?

Derayes

Post autor: Derayes » 17 mar 2018, 9:56

Zrodlo wlasnie sam pokazales ;)

Graj, cwicz!

ODPOWIEDZ