Jaka gitara? 5000-8000zł

ODPOWIEDZ
yeahbunny

Jaka gitara? 5000-8000zł

Post autor: yeahbunny » 24 cze 2018, 23:11

Witam,

Budżet: jak w temacie - 5000-8000zł
Jak długo gram: 12lat
Co chcę grać: Raczej muzyka z wykorzystaniem czystego dźwięku, choć i stary dobry rock się znajdzie. Raczej nie będzie to łojenie death metalowe.
Czy gitara ma być nowa: Tylko i wyłącznie nówka, ewentualnie używka w naprawdę idealnym stanie. Nie dla mnie gitara z zadrapaniami itp. Zbyt dbam o sprzęt, by mnie to nie raziło.
Chcę kupować przez Internet: Nie wykluczam.
Posiadany wzmacniacz: Line 6 Helix lub wymiennie MG AMP ( Marek Gierszewski ) lampa 120W. W zależności od typu grania.
Dodatkowe preferencje: lubię gryf fenderowski, gibsonowe toporki mi nie podchodzą.

Witam jeszcze raz. Bardzo proszę o pomoc. Z uwagi na fakt, że dużo pracuje, nie mam czasu poszwędać się po sklepach i brać w ciemno ileś dziesiąt gitar do ogrania. Raczej muszę się nastawić na kilka/kilkanaście modeli i tychże szukać. Dlatego też proszę gawiedź z forum o poradę, jakich gitar szukać. Lubię fenderowski gryf, aczkolwiek nie jestem jakoś przywiązany do tej marki. Owszem, lubię również szklankę jeśli chodzi o brzmienie, jak i ogólnie "jasne" gitarki.
Szukam czegoś wygodnego do gry tak, by również od czasu zagrać całonocną chałkę i co by łapy nie bolały bardziej niż muszą. Dlatego też chętnie i zahaczyłbym o ibanezowy gryf. Myślę, że wiecie, o co mi chodzi.

Póki co, na sucho co znalazłem w necie, to zastanawiam się nad PRS CE/CU. Co sądzicie o tych modelach? Co byście mi polecili, aby przy takim opisie rozejrzeć się po rynku?

Jeśli chodzi o wygląd, to kształt gitary pasuje mi najbardziej stratocoaster, a jeśli chodzi o kolor, to coś w stylu sunburst.

Dziękuję z góry za rzetelne wypowiedzi.

Derayes

Re: Jaka gitara? 5000-8000zł

Post autor: Derayes » 25 cze 2018, 8:57

Człeku drogi, nie obejdzie się bez manualnego wypróbowania wiosełek w sklepach, niestety.
Co z tego że ktoś Ci poleci np PRS bo akurat jemu czy jej pasuje?

Nie wiem co masz na myśli pisząc o gibsonowych toporkach, ja mam Gibola LP i fajnie się na tym gra.
Fendera oczywiście polecam, posiadam także, tym bardziej że lubisz.
Sprawdź kolor dojrzewająca wiśnia, podoba mi się też jabłkowa czerwień.
PRSy uważam za najładniejsze gitary ale brzmienie mi nie pasowało i jakoś dziwnie leżą w ręku.

axeman363

Re: Jaka gitara? 5000-8000zł

Post autor: axeman363 » 26 gru 2018, 14:56

Skoro Ci pasują gryfy Fendera, to wiedz, że Fender się do właśnie klasycznego rocka nadaje idealnie.

ODPOWIEDZ