Telecaster, czy warto?

ODPOWIEDZ
Jan Astral

Telecaster, czy warto?

Post autor: Jan Astral » 12 kwie 2018, 1:23

Cześć gitarowcy,

Moim marzeniem stało się jakiś czas temu kupno telecastera. Potrzebne pieniądze pojawiły się teraz i jestem w stanie wydać max 3500zł. Na Allegro jest obecnie kilka aukcji, nie jestem jednak zbyt doświadczony w kwestii sprzętu i chciałbym się was poradzić:
1. Czy kupując gitarę marki Fender nie przepłacam? Tzn, mam na myśli - czy lepszą opcją jest np. kupienie dajmy na to gitary marki Schecter, która ma w swoim asortymencie replikę telecastera?
2. Którą z gitar które zaraz wymienię byście wybrali i dlaczego? Czy ich ceny są odpowiednie, nie zawyżone?

NR1

NR2

NR3

Z tego co widzę mamy tu dwie serie tej gitary. Być może któraś ma lepszy osprzęt? Oczywiście zamierzam pograć na gitarze przed kupnem, posłuchać nagrań na YT. Ale chciałem jednak zasięgnąć porady kogoś doświadczonego kto może udzielić mi dobrej rady w kwestii kupna, w końcu to kupa pieniędzy.

Jeśli chodzi o mnie: Jestem średnio zaawansowany, interesuje mnie gra bluesa i lżejszych odmian rocka. Do metalu mam już inną gitarę.

Pozdro!

Edit: Oczywiście w grę wchodzą tylko używki, a wzmacniacz który posiadam to Marshall Valvestate 8240.

michel51
Doradca
Doradca

Re: Telecaster, czy warto?

Post autor: michel51 » 12 kwie 2018, 21:38

Stary Japończyk z 22 progami z body z jesionu . Po ograniu oczywiście .

ODPOWIEDZ