Dylemat leworęcznego

ODPOWIEDZ
rhodo

Dylemat leworęcznego

Post autor: rhodo » 26 lis 2017, 18:55

Po pierwsze witam Wszystkich (jestem forumowym świeżakiem).

Proszę o pomoc w wyborze gitary. Od jakiegoś czasu chodzi za mną chęć zakupu nowego wiosełka. Wybór w moim przypadku jest dość ograniczony tzn.

Sterling JP60 LH
PRS SE Custom 24 2018
Jackson Soloist SL2 LH
Mensinger Joker

Ta ostatnia opcja pociąga mnie swoim customowym charakterem jednak nie znam wielu opinii o tych gitarach.

Serdecznie proszę o wypowiadanie się wyłącznie osób, które z w.w. gitarami miały jakąś styczność (w idealnym przypadku przynajmniej 2 z zasugerowanych :))

Trochę o tym co chciałbym grać - jestem gitarzystą domowym tzn. gram wyłącznie dla swojej przyjemności w zaciszu gabinetu. Gram z przerwami 20 lat, wybitnie uzdolniony nie jestem. Lubie klimaty hard rockowe, lekko metalowe, bluesowe i odrobinę klasyki. W swoich obecnych gitarach lubię ostry przetwornik przy mostku i miękki przy gryfie, rozłączane cewki i ogólną uniwersalność. Od nowego wiosełka chciałbym oczekiwać tego samego (nie koniecznie w standardzie, przy zakupie gitary masowej liczę się z wizytą u lutnika, wymianą przetworników, układu elektrycznego itd.).

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.

rhodo

Re: Dylemat leworęcznego

Post autor: rhodo » 27 lis 2017, 18:17

No dobra - z zestawu wypada Sterling, jednak nie jest dostępny w ofercie.

Najbardziej interesują mnie opinie posiadaczy Mensingerów (o ile oczywiście ktoś taki się znajdzie) - trzeba wspierać polskie manufaktury.

michel51
Doradca
Doradca

Re: Dylemat leworęcznego

Post autor: michel51 » 27 lis 2017, 20:34

Największy wybór lewych jest w adirondackguitar.com . Warto chociaż popatrzeć np. na Minariki . Sam jestem leworęczny . Mam dwa wiesła co po modernizacji wydaje mi się , że są ok. Nawet dzwoniłem kiedyś do Marathone-Mensinger no i zrobią co zechcesz . Zbyszek Żak (zawodowy gitarzysta) już dobre kilka lat temu chwalił te gitary a teraz je sprzedaje w swoim sklepie .
Co kupić ? Zapytałem dwóch zawodowych muzyków o dziwo nie Fender czy Gibson był doradzany ale albo PRS albo Parker . Osoba doradzająca Parkera była jeszcze bardziej dosadna , jak elektryk to tylko Parker . Zapewne inni zawodowcy mają inne zdanie , widać zresztą kto na czym gra . Przekrój marek i modeli kompletny . Każda marka ma , jak widać , swojego amatora .
Co teraz masz ?
Szczerze mówiąc jak nie mamy jakiś mocno sprecyzowanych wymagań to duet strat i LP , niekoniecznie USA może być i Mensinger powinien być ok.

ODPOWIEDZ