Kryzys wieku średniego (do 10k zł)

Bartoseyy

Kryzys wieku średniego (do 10k zł)

Post autor: Bartoseyy » 02 lut 2017, 22:35

Budżet: ~10000zł.
Jak długo gram: ~10 lat.
Co chcę grać: Od bluesa, poprzez wszelkie rodzaje rock'a, kończąc na metalu.
Czy gitara ma być nowa: Nie.

Generalnie, na gitarze gram już dość długo. Sporo gitar przeszło przez moje ręce. Jednak męczy mnie ciągle pewien dylemat. Otóż waham się pomiędzy zakupem dwóch, dość różnych gitar:
-Fender Stratocaster American Standard (nie myślałem nad rocznikiem),
-Gibson Les Paul Standard (lata 90).
Do Fendera ciągnie mnie głownie ze względu na Janka Borysewicza/Michała Sitarskiego. Lady Pank ma w sobie to coś. Lubię to brzmienie. Eric Clapton, David Gilmour są kolejnymi atutami Strat'a. Lecz z drugiej strony, Slash.. Joe Bonamassa.. Led Zeppelin.. czy nawet Gary Moore..
A z kolei Mark Knopfler gra na tym i na tym. No cóż brzmienie kocham to i to. I co w takiej sytuacji zrobić? Nie stać mnie na zakup obu sprzętów. Pomóżcie, proszę :guitar:

kedar

Re: Kryzys wieku średniego (do 10k zł)

Post autor: kedar » 03 lut 2017, 0:46

No jak chcesz kopa bonamassy to les Paul.. Z drugiej strony zależy jaki wzmak masz.. Ale z tego co piszesz to powinieneś w strata uderzać... Za 8 koła kupisz starocia. Z pięknym brzmieniem.. I musi być klon... Zresztą idź do lotniska.. Za te kasę powinieneś wyrwać wioslo zrobione pod ciebie..

CollectorPoland

Post autor: CollectorPoland » 13 lut 2017, 15:45

Jeśli szuka Pan coś do takiej sumy to sądzę, że mam coś cenniejszego niż wszelkie Gibsony Standardy, czy Fendery Standardy do zaoferowania, a też o charakterze vintagowym. W razie zainteresowania proszę dać znać

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 13 lut 2017, 20:41

Może jednak oba modele ? W tej kwocie możesz nabyć dobrego japońskiego fendka i także japońskiego gibola . Jak mówią nie są gorsze niż oryginały a czasem nawet lepsze .

maksiu432

Post autor: maksiu432 » 16 lut 2017, 10:29

To na jakiego się zdecydować O.o fend?

NoRoom

Post autor: NoRoom » 16 lut 2017, 13:08

Gdybym miał wolne 10k zainwestowałbym w Gibsona LP Custom, ewentualnie jakiegoś starszego standarda.
Zależy co Ci leży, ja np kocham LP.
A może właśnie tak jak kolega mówi, kup dwa modele.

vermes

Post autor: vermes » 21 kwie 2017, 4:10

To co w końcu kupiłeś? Ja gram ponad 30 lat. Mam stratocastery i Les Paule. Rożnica jest ogromna i to w każdym aspekcie. Inne drewno, inaczej się trzyma, iny komfort gry (to chyba najważniejsze), inne brzmienie. W tych gitarach wszystko jest inne. Sam po latach nie wiem, dlaczego Clapton odszedł od Gibsona na rzecz Stratocastera? Ponoć przez to brzmienie a la banjo. Gdybym dziś wybierał jeszcze raz, to w zasadzie tylko Les Paule. Są tacy, którzy potrafią grać tylko na stratocasterach - ja się na nich strasznie męczę i gra na nich mnie irytuje. Les Paul ma mniejszą menzurę. Jak lubisz dużo drewna, to Les Paul.

ODPOWIEDZ