fender american standard vs special

ODPOWIEDZ
KONE

fender american standard vs special

Post autor: KONE » 24 lut 2016, 10:20

Budżet: 4000 - 7000
Jak długo gram: 4 lata z przerwą 2 letnią
Co chcę grać: blues, rock, hardrock, czasem coś szatańskiego (ogólnie uniwersalnie)
Czy gitara ma być nowa: niestety tak (cześciowo kredyt)
Chcę kupować przez Internet: raczej dogadam się w sklepie fizycznym
Posiadany wzmacniacz: na ten moment brak (w planach jakaś małe lampowe combo do gry w domu + POD HD500X)
Dodatkowe preferencje: j/n

Cześć

Jestem nowy na forum także witam wszystkich serdecznie !
Grałem wcześniej na Gibsonie SG Standard, niestety z przyczyn losowych musiałem sprzedać cały sprzęt. Teraz po dwóch latach przerwy chcę wrócić do gry i przymierzam się do kupna niezbędnych gadżetów. Potrzebuję gitary uniwersalnej, przeglądam od paru dni internet i zastanawiam się nad Fenderem Stratem albo Tele.

Tutaj pytanie jak bardzo różnią się brzmieniem/jakością straty jak i tele w wersji american standard a american special.
Czy na prawdę jest kolosalna różnica i warto dopłacić prawie 2 koła za gitarę?
Jeśli chodzi o Tele to zastanawiałem się nad wsadzeniem pod most humba w obudowie singla (i w tym przypadku chyba skłoniłbym się po speciala). Strata brałbym w układzie raczej H-S-S. Jak uda mi się odnaleźć takie gitary w moich okolicach to na pewno je ogram ale z powodu długiej abstynencji nie będę w stanie wyczuć niuansów, dlatego pytam Was.

Wiem, że strat i tele to dwie różne gitary i jeszcze nie zdecydowałem się na 1 ale w obie występuję w wersjach std i special.

Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi!

kedar

Re: fender american standard vs special

Post autor: kedar » 24 lut 2016, 15:51

Jak grales na SG i bylo mega to bierz z powrotem sg.. albo jakiegos les paula. a roznica w brzmieniu.. telekaster ma tylko jedna pozycje ciekawa mianowicie przy mostku.. reszta nic specjalnego.
co do tych dwoch stratow...
https://www.youtube.com/watch?v=qNGNHwufjN0

KONE

Post autor: KONE » 24 lut 2016, 17:35

SG był kozak ale chyba chce coś nowego. Dzięki za odpowiedz. Czyli jakbym pakował sie w tele to bez żalu pod gryfem wsadzać humba w obudowie singla?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kedar

Post autor: kedar » 24 lut 2016, 19:51

Z relacji kolegow gitarzystow wynika ze tele ma tylko przy mostku cos w sobie.. a pod gryfem nic specjalnego.
Opcja ktora podajesz brzmi ciekawie.. ale przeciez sa tele orginalne z humbukiem pod gryfem

KONE

Post autor: KONE » 24 lut 2016, 20:16

W układzie SH to chyba tylko vintage '72 custom. Amerykaniec strasznie drogi jest.

@edit

Nie słysząłem ani nie grałem nigdy na tele H-H. Filmy na youtubie można sobie wsadzić, dlatego pytam:

Jak to jest z tym H-H brzmi to jakoś? To jeszcze tele czy nie ?

http://intl.fender.com/en-PL/guitars/te ... pic-white/

Fajną edycje mają na ich stronie tego Fendera.

KONE

Post autor: KONE » 29 lut 2016, 10:55

Przepraszam za double posta.

Mianowicie - http://allegro.pl/fender-stratocaster-d ... 73966.html

Co możecie mi powiedzieć o tym Stracie? W sieci za dużo nie znalazłem. Są po 4000 zł nowe deluxe powery (wydaje mi się, że mexy).

Wiosło warte swojej ceny? Jest to pełnowartościowy USA Deluxe? Rozumiem, że power oznacza mocniejszy humb pod mostem?

Czy jest ktoś w stanie ograć go (zwrócę koszt transportu i dorzucę na dobrą flaszkę :smile: )

@edit https://muzyczny.pl/141421_Fender-Delux ... drowa.html

Znalazłem takie coś ale widać, że to mex jakiś. Zresztą siodełko nie jest takie samo jak w deluxe.

kedar

Post autor: kedar » 29 lut 2016, 11:55

Gosc pisze ze u lutnika bywal wiec napewno dbal o ta gitare.. brzmiec bedzie:) lepiej powiedz jaki wzmaczniacz masz. bo to wplywa na brzmienie. bo jak masz jakas pierdziawe to nawet roznicy nie uslyszysz. choc bys mial najlepsze na swiecie przetworniki.
najlepiej jak sam sobie ja ograsz!! bo ty na niej bedziesz gral nie ten ktos co ja bedzie ogrywal. jemu sie spodoba a tobie po tygodniu nie! Napewno wala nie ma na niej. dont worry. jak juz grasz troche to zagraj sobie cos na niej i bedziesz wiedzial co i jak. zwroc uwage na progi czy nie zjechane lub czy nie beda wymagaly szlifu lub wymiany.. bo to dodatkowy koszt.
Powiem ci tak.. ogrywalem raz strata Davida Gilmoura custom schop.. niby mega nie? cena 4000 euro... no i tyle..
brzmi tak samo jak jakis strat z pickupami seymour dunkan.. wlozonymi do wiosla za 5-6 tys zl. nic specjalnego oprocz wiernego odtworzenia uszkodzen i zarysowan bla bla bla bla.. do czego zmierzam..
Ta gitara na pewno dobrze brzmi.. zawsze mozesz przetworniki zmienic w przyszlosci na inne a te odsprzedac.. decha jest ok
napewno ma sustain.. co do reszty.. dzwiek bedzie wyplywal z pod twojej reki w wiekszosci..
:guitar: Dla lola powiem ci ze Chris Rea gra na gitarze za 400 dolarow . a jak brzmi to sam posluchaj :guitar:

KONE

Post autor: KONE » 29 lut 2016, 12:09

Dzięki za odpowiedź.

Wcześniej opisywałem swoją sytuację. Wracam do gry po dwuletniej przerwie.
W planach jest zakup H&K Tube Meister 18, urzeka mnie redukcja mocy, no i całkiem fajnie to gada.

Paczka będzie handmade, prawdopodobnie na V30. Wiem, że to dyskusja na oddzielny temat ale zastawiam się nad zrobieniem dwóch paczek 112. Przemawia za tym mobilność. Jedna w domu, jedna na salce. Jak jest potrzeba to można drugą łatwo donieść. No i łatwy transport. Nie wiem tylko jak brzmieniowo to wychodzi. Czy lepiej będzie gada 212 czy 2x 112

Awatar użytkownika
LewY

Post autor: LewY » 29 lut 2016, 22:41

A ja tak trochę z innej beczki:
KONE pisze:Budżet: 4000 - 7000
Czy gitara ma być nowa: niestety tak (cześciowo kredyt)

Jak ostatnio robiłem rozeznanie to bardziej opłaca się wziąć kredyt w banku na dowolny cel niż rozkładać coś na raty w sklepie. Jak już będziesz miał kasę na koncie to szukaj używańców- lepiej na tym wyjdziesz.
Jak będziesz chciał przeznaczyć np. 6k to kupisz lepszą używaną niż nową, jak będziesz chciał kupić konkretny model to taniej znajdziesz używany niż nowy- bo domyślam się, że pisząc kredyt miałeś na myśli raty w sklepie.
[img]http://www.gitaraelektryczna.pl/szukammuzyka/styles/prosilver/imageset/site_logo.gif[/img]
"With my feet upon the ground I move myself between the sounds and open wide to suck it in.
I feel it move across my skin"- Tool Lateralus

KONE

Post autor: KONE » 01 mar 2016, 8:06

Właśnie to przemyślałem. Mam zamiar kupić używaną gitarę za gotówkę (jakieś zaskórniaki wynajdę), a w kredyt ewentualnie wezmę lampę H&K (nie jest droga, mam nadzieję, że będę z niej zadowolony). Wstępnie rozmawiałem już z właścicielem tego strata deluxe. Szlif robił pod koniec zeszłego roku. Czyli nie tak dawno. Zastanawiam się tylko czy lecieć do W-wy z Olsztyna po nią.

Awatar użytkownika
LewY

Post autor: LewY » 01 mar 2016, 8:44

KONE pisze:Zastanawiam się tylko czy lecieć do W-wy z Olsztyna po nią.
Większość Ci powie- jasne, nie kupuj przed ograniem.
A ja Ci powiem, że jak sprzedający nie ma innych gitar na stanie (nie doczytałem, czy to sklep czy osoba prywatna) to nie będziesz miał porównania.
Prawie każda droga gitara zabrzmi Ci dobrze. Wykonanie jest w pełni zadowalające, akcja strun z pewnością niska, wszystko będzie stroiło. Podłączy Ci to jeszcze do jakiegoś drogiego pieca i i tak zmiecie Cię z nóg.
Niuansów brzmienia nie wychwycisz bez większego porównania.

Jedyne co przemawia za pojechaniem po nią to transport. Nigdy nie wiesz, czy nawet ubezpieczona przesyłka kurierska nie zostanie w drodze uszkodzona.
[img]http://www.gitaraelektryczna.pl/szukammuzyka/styles/prosilver/imageset/site_logo.gif[/img]
"With my feet upon the ground I move myself between the sounds and open wide to suck it in.
I feel it move across my skin"- Tool Lateralus

KONE

Post autor: KONE » 01 mar 2016, 9:04

Muszę to przemyśleć na spokojnie, bo powoli napalam się na tą gitarę jak szczerbaty na suchary.

KONE

Post autor: KONE » 22 mar 2016, 9:46

Strat deluxe z linku kupiony :)

Oddany do lutnika na przegląd elektroniki, ustawienie menzury itd.
Wydaje się fajnym wiosłem już raczej na całe życie. Za jakiś rok czeka go wymiana progów. Pod mostem siedzi podobno dragon z PRSa (do sprawdzenia) i lutnik stwierdził, że tremolo na pewno jest z PRSa. Oczywiście klucze blokowane, siodełko rolkowe. Zapowiada się ciekawie.

Dzięki za odpowiedzi w temacie! :)

kedar

Post autor: kedar » 22 mar 2016, 11:29

Nagraj jakas próbke dzwieku!

ODPOWIEDZ