Gitara do 3300 UŻYWANA (pomoc zaawansowanych gitarzystów)

ODPOWIEDZ
Qees

Gitara do 3300 UŻYWANA (pomoc zaawansowanych gitarzystów)

Post autor: Qees » 07 lut 2016, 21:49

Budżet: 3300
Jak długo gram: 3 lata
Co chcę grać: Od blues`a po death metal
Czy gitara ma być nowa: Nie
Chcę kupować przez Internet: Tak
Posiadany wzmacniacz: Marshall 30w (po gitarze kupuje lepszy wzmacniacz)
Dodatkowe preferencje: Koniecznie 24 progi oraz floyd rose

Szukam gitary dzięki której będę mógł zagrać: ogólnie mówiąc metalu wszelkiego rodzaju, rocka a nawet czasem bluesa. Nie ograłem na tylu gitar co niektórzy tutaj więc zwracam się do was. Z góry dzięki za pomoc. :grin: :grin:

CollectorPoland

Re: Gitara do 3300 UŻYWANA (pomoc zaawansowanych gitarzystów

Post autor: CollectorPoland » 09 lut 2016, 16:19

Przekrój muzyki jaką chcesz grać jest bardzo szeroki, więc musiszz pamiętać, że jak gitara ma być do wszystkiego to bardzo często będzie do niczego, więc w żadnym stylu muzycznym nie będzie miała tego, co mają gitary dedykowane czy to do bluesa, czy do ciężkiej muzyki. Dodatkowo ma być floyd i 24 progi, więc z Esp w tej cenie będzie ciężkawo, żeby było innnej produkcji niż koreańska. Zostają 2 marki, Jackson i Ibanez. Obie japońskie, mają to co chcesz, używkę spokojnie dostaniesz w tej cenie. Teraz bodajże jest na allegro Ibanez rg3120, ta gitara spełni Twoje oczekiwania i mieści się w cenie, więc myślę, że to dobra opcja.

-- 09 lut 2016 17:21 --

A i jeszcze sprawa pieca. To jeśli chcesz dobrze zabrzmieć też tak samo ważna sprawa jak gitara, więc w zależności od tego jaki to model tego Marshalla, którego posiadasz, domyślam się, że jakiś słaby, bo chcesz zmieniać, więc zastanów się nad jakimś lampowym combo.

Qees

Post autor: Qees » 09 lut 2016, 16:54

Faktycznie trochę przesadziłem z tymi stylami muzycznymi, znalazłem takie gitary na olx: http://olx.pl/oferta/jackson-soloist-sl ... 7764b1e88a , http://olx.pl/oferta/prs-se-torero-CID7 ... d4af6fa388 oraz http://allegro.pl/jackson-rr5-fr-ivory-i5954468988.html
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy warto kupować gitarę z ruchomym mostkiem do 3 tysięcy?

SebastianNowak

Post autor: SebastianNowak » 09 lut 2016, 17:47

Kwota trochę mała na dobry markowy sprzęt.

Natomiast może warto się zastanowić nad czymś niefirmowym, tj. gitara tzw. lutnicza. Plusy są takie, że w tych pieniądzach kupisz dobry sprzęt, nierzadko z porządnym osprzętem, z bardzo dobrej jakości materiałów i wykonaniu o którym mógłbyś pomarzyć przy firmowych gitarach w tych pieniądzach. Minus taki, że problem z odsprzedażą, bo niestety gawiedź nie chce nawet patrzeć na gitarę jak nie ma znaczka i nie chcą płacić dobrych pieniędzy.

Qees

Post autor: Qees » 09 lut 2016, 19:42

Sebastian masz rację ale jest jeden zasadniczy problem, mianowicie nie ograłem tylu gitar by stwierdzić, że wiosełko lutnicze będzie trzymało jakiś poziom.

SebastianNowak

Post autor: SebastianNowak » 09 lut 2016, 19:56

Moje doświadczenia z gitarami lutniczymi jest takie, że 99% z nich, oczywiście mowa o sprawdzonych lutnikach, trzyma poziom jeżeli gitara kosztuje powyżej 2500. To jest robota ręczna, każda gitara powstaje jakiś czas i jest w nią włożone mnóstwo pracy a konkurencja nie śpi i każdy chce zrobić jak najlepszy sprzęt. Markowe gitary to niestety totalna masówka, tam powstanie instrumentu od wejścia drewna na wycinarkę po kontrolę jakości przed zapakowaniem w pudło jest liczona w godzinach. Wystarczy zobaczyć proces produkcyjny Gibsona, Fendera czy MusicMana - bardzo nowoczesne fabryki, wszędzie CNC, fachowcy jako pracownicy, ale ich rola to już tylko zdejmowanie gotowych gryfów z maszyny i ładowane nowych kawałków drewna.

Mówiąc krótko - o jakość gitar "robionych" bym się nie martwił. Przede wszystkim patrzyłbym czy gitara mi się podoba wizualnie, z jakiego drewna jest zrobiona i jaki ma osprzęt.

Qees

Post autor: Qees » 09 lut 2016, 19:59

Teraz tylko znaleźć dobrego lutnika :) Ile trwa stworzenie takiej gitary?

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 09 lut 2016, 20:08

Zakup nówki u lutnika mija się z celem jeśli nie jesteś muzykiem, który kupuje wiosło na lata i ma bardzo precyzyjnie zdefiniowane potrzeby co do gitary. Taka gitara po wyjściu od lutnika nie będzie warta więcej niż połowę tego co zapłaciłeś. Lepiej kupić lutnicze wiosło ale używane, wtedy za 2-3 tysiące można kupić wiosło, które kosztowało 2x więcej. Jeśli nie to lepiej kupić japońską używkę(ibanez, jackson RR3 czy coś innego), potem bezstratnie sprzedać i kupić profesjonalne wiosło po czasie.

http://allegro.pl/gitara-elektryczna-lu ... ml#thumb/1
http://allegro.pl/jackson-kv5fr-japan-k ... 99201.html
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

SebastianNowak

Post autor: SebastianNowak » 09 lut 2016, 20:14

szpenio11 pisze:Lepiej kupić lutnicze wiosło ale używane, wtedy za 2-3 tysiące można kupić wiosło, które kosztowało 2x więcej.
Dokładnie tak. Właśnie zapomniałem napisać, że chodzi mi o używki. Z 2500 zł to raczej nie zawojuje się u lutnika za nowy sprzęt.
Minus jeszcze taki, że często gitary lutnicze są robione "pod rękę" według czyiś wskazówek kiedy ją zamawiał. Czasami dotyczy to osprzętu a czasami ingerencji w konstrukcję np. profilu gryfu.

CollectorPoland

Post autor: CollectorPoland » 09 lut 2016, 20:23

Pomysł z lutnikami od razu odrzuć, bo to jest dla ludzi, którzy ograli tony sprzętu, wiedzą co jest dla nich, czego chcą i oczekują i to nie w takich pieniądzach . Co do mostów to używaki w tych cenach mają już topowe mosty, więc to nie problem czy floyd czy stały. Niestety widzę, że tego ibka, o którym wspomniałem już nie ma, oferty, które przesłałeś są drogie, tym bardziej rr5, które można dostać już średnio za 2400 zł. Także szukaj w ibkach i jacksonach, ale te podane aukcje nie są w żadnej mierze okazyjne, chyba , że zbijesz cene. Co do torero, miałem, gra fajnie jak na produkcję Korea, jednak PRS , pomimo, że koreański to daję rade, ale ma aktywną elektronikę, nie każdy to lubi, jest sterylna i średnio uniwersalna. Także ja bym go odrzucił, chyba, że potrzebujesz potężnego przesteru i siary to będzie ok. W tym torero most też jest zawodowy, także o to się nie martw. Średnia cena torero to 2700-3000 używki.

Qees

Post autor: Qees » 09 lut 2016, 20:27

No to już wszystko mi wiadomo, dzięki za dobre rady ;)

ODPOWIEDZ