Flying V / Japońskie Les Paule - pytanie do posiadaczy

ODPOWIEDZ
zwolinux

Flying V / Japońskie Les Paule - pytanie do posiadaczy

Post autor: zwolinux » 24 sty 2016, 22:58

Jak długo gram: 6 lat na klasycznej, 4 lata z miesiącami na elektrycznej. Nie będę ściemniał, kiedyś grałem lepiej.
Co chcę grać: od Judas Priest do Overkilla. I Led Zeppelin, jak się nauczę.
Czy gitara ma być nowa: w życiu
Chcę kupować przez Internet: pod warunkiem, że będę mógł ją wcześniej wymacać
Posiadany wzmacniacz: Boogie Studio Preamp + Fifty/Fifty (IIC+ w racku). W planach Marshall 2203 zamiast Mesidła

Hej.

Dawno mnie nie było na forum, sprowadza mnie tu taki problem. Ponieważ nie szczególnie GASuję za gitarami (wolę wzmacniacze), a moja gitara (LTD M350), póki nie zaczęła wołać o pomstę do lutnika, jakoś mi szczególnie nie przeszkadzała, nie ogrywałem wszystkiego co się dało i generalnie jeśli chodzi o gitary mam potężne tyły. Teraz LTD musi przejść remont generalny, ale jako że nie jest to gitara, która szczególnie mnie pociąga, udzielił mi się klimat Dobrej Zmiany i postanowiłem poszukać gitary, która rzeczywiście powali mnie na kolana. Prawdopodobnie byłby to jakiś Flying V bądź Les Paul. Lubię starocie, klimat lat 80, więc celowałbym w coś japońskiego. Chciałbym kupić po prostu solidny instrument, przy którym będę mógł się skupić na graniu a nie na problemach z gitarą.

Czy jest tu jakaś dobra istota, najlepiej z Górnego Śląska która tego typu gitarę na swoim stanie posiada i za dobre piwo lub dwa, dałaby mi taki instrument ograć. Fajnie by było, jakby ta osoba odznaczała się dużym doświadczeniem i być może miała w swojej kolekcji więcej gitar z górnej półki. Tak dla porównania, chciałbym wiedzieć co tracę, a czego nie. Inna sprawa jest taka, że chciałbym przesiąść się na skalę 24 3/4, a całe życie grałem na gitarach ze skalą 25 1/2 i to przy secie 10-52, 11-56 przy podwyższonej akcji strun w standardowym stroju, lubię czuć struny pod prawą ręką, więc chciałbym zobaczyć "z czym to się je".

Będę wdzięczny za każdą pomoc!

Pozdrawiam,
Kuba
[size=85]"Off through the new day's mist I run
Out from the new day's mist I have come"[/size]

ODPOWIEDZ