Dobra ósemka do domowego studio.

ODPOWIEDZ
obZen

Dobra ósemka do domowego studio.

Post autor: obZen » 01 sty 2016, 23:35

Budżet: 3500zł maks
Jak długo gram: 6 lat?
Co chcę grać: Metal, Drop A i niżej...
Czy gitara ma być nowa: Może...
Chcę kupić jakąś dobrą ósemkę, bo mój aktualny Ibanez RG8 już mi nie wystarcza. Poluję na coś w stylu Schectera ATX/Hellraiser albo LTD 417/407. Na thomannie wypatrzyłem fajnego Ibaneza ARZIR28-BK, za 3400. Ktoś coś może powiedzieć o tym wiośle? Na necie praktycznie brak recenzji na temat tego modelu... Ewentualnie mogę mieć Schectera ATX C-8 za 3500 z futerałem. Grubszy gryf mi także nie przeszkadza, bardzo mnie ciekawi ten Ibanez, tym bardziej, że na thomannie można go dostać nawet o 1000zł taniej niż w polskich sklepach. Co o nim sądzicie, na co się skusić?

kedar

Re: Dobra ósemka do domowego studio.

Post autor: kedar » 02 sty 2016, 9:50

Dlaczego nie uzywka? Uzywane wioslo do 3.5 kola to juz naprawde mozna za...bisty instrument kupic

obZen

Post autor: obZen » 02 sty 2016, 14:45

Czy gitara ma być nowa: Może...
Gitara MOŻE BYĆ NOWA JAK I UŻYWANA, to dla tych słabo widzących, na problemy z czytaniem ze zrozumieniem już nic nie poradzę... Może, nie znaczy musi, a co do tego Schectera, to już nieaktualne... Jakies opinie o tym Ibku mnie interesują.

tank

Post autor: tank » 02 sty 2016, 20:08

Dobrze by było żebyś ograł tą gitarę zanim kupisz, nie chodzi mi o konkretny model, ale żeby nie było niemiłego zdziwienia po przejściu z superstrata na LP.

kedar

Post autor: kedar » 03 sty 2016, 1:16

:prey:

obZen

Post autor: obZen » 04 sty 2016, 15:45

Dobrze by było żebyś ograł tą gitarę zanim kupisz, nie chodzi mi o konkretny model, ale żeby nie było niemiłego zdziwienia po przejściu z superstrata na LP.
Na LP grałem z 2 lata, więc poradzę sobie, na dzień dzisiejszy mogę dostać następujące wiosełka:
- Ibanez ARZIR28 - nic o nim nie wiadomo, 0 recenzji/opinii, kształt LP to nie problem.
- Schecter Hellraiser C-8 BCH - raczej solidna i dobra ósemka made in Korea, grałem niedawno na tym samym modelu 7- strunowym i nie miałem mu nic do zarzucenia. (póki co mój faworyt)
- ESP LTD TE-407 - dziwnie tańszy od innych modeli 417,407 itp. bolt-on, Indonesia, niewiele mi o nim wiadomo.
-Ibanez SIX27FDBG - Chociaż z Ibanezami mam złe wspomnienia, nie wykluczam tego modelu.
Tak, wiem jestem jak baba, nie mogę się zdecydować... Chciałbym poznać opinie kogoś w miarę obeznanego w tych tematach na co się ostatecznie zdecydować.

AJ

Post autor: AJ » 03 lut 2016, 15:05

Z czystym sumieniem mogę polecić Ci Schectera Hellraiser C-8. Sam takiego mam i jestem bardzo zadowolony. Dobrze brzmi i jest wygodna. Budowa set-in neck, struny przewijane przez korpus, no i jest mahoniowa :smile: Z minusów mogę zaliczyć to, że ma trochę krótką menzurę (26,5") i w niskich strojach (sam używam z reguły drop E) 8. struna miewa czasem trochę problemy z intonacją, musisz być ostrożnym z ustawieniem menzury w mostku i doborem grubości strun. Kolejnym minusem jest to, że klucze są niestety w przekładni 15:1 (droższy Schecter C-8 ma już 19:1), co nie jest najwygodniejsze. Poza powyższymi jestem naprawdę zadowolony, to solidne i niezawodne wiosło :smile: Jakbyś chciał zobaczyć to na moim profilu na YT jest kilka filmików gdzie używam tej gitary w połączeniu z PODem HD 500: https://www.youtube.com/user/adamjed07

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to dawaj, jako użytkownik postaram się odpowiedzieć z pierwszej ręki :smile:
Furch S42-CR (+ BBand)

ODPOWIEDZ