Zakup topowej gitary

kabaczek88

Zakup topowej gitary

Post autor: kabaczek88 » 21 sie 2015, 8:59

Budżet:10000 pln
Jak długo gram: od 2005
Co chcę grać:rock/metal progresywny
Czy gitara ma być nowa:raczej nie
Chcę kupować przez Internet:t

szukam topowej gitary, ma wyglądać jak gitara a nie jak x czy v czy inne coś, najlepiej mi pasuje wygląd strata czy ibków rg, ma mieć mega riff, piękny clean, i być wygodna do szybkich solo - serio - już zgłupiałem, mam kasę bo mieszkam w uk i kminie i ogrywam, ostatnio miałem przyjemność ogrywać jemy, i te nowe ite japońskie sprzed lat, wszystko ekstra tylko słaby riff, a chce brzmieć ciężko, więc co ? w tym momencie myślę o prs custom 24, o ibanezie rg 2550, i o mm petrucci 12, ale może wy coś podpowiecie ?
No to gramy... :)

Awatar użytkownika
vinta9e

Re: Zakup topowej gitary

Post autor: vinta9e » 21 sie 2015, 14:46

Ibanezy to okrutny plastik, a już jemy w szczególności daremne i niewspółmiernie drogie. Charvel/Jackson i BC Rich są dla metalu tym, czym dla blues rocka Fender i Gibson. Warte wspomnienia ESP, jak wiadomo, kopiuje wszystko co się dobrze sprzedaje, ale robi to całkiem zgrabnie.

Jak chcesz kupić gitarę która rzuca na kolana, to nie wystarczy rzucić kwit na ladę, trzeba jeszcze umieć kupić.
gg: 7450270

kabaczek88

Post autor: kabaczek88 » 21 sie 2015, 20:22

Vinta9e - skoro ibanezy są takie okrutne to czemu większość cenionych przeze mnie gitarzystów ma ibanezy ? Vai, Satriani? Chłopaki z Korn? Mick Thomson czy Dino Cazares?

CollectorPoland

Post autor: CollectorPoland » 21 sie 2015, 22:08

Prs Custom jakikolwiek raczej odpada, jeśli chcesz grać ciężko i mieć magiczne riffy, musiałbyś w tym prs wymienić pickupy, ibanez rg2550 to raczej podstawowy model do wszystkiego i niczego, na kolana nie powali. Mając 10 tys. do wydania jest kilka opcji. Zainteresuje się Esp Horizon, Music Man BFR petrucci albo Steve Lukather na EMG, Music Man Majesty albo genialne gitary do cięższej muzyki, produkcja topowa, czyli Caparison. Horizona nowego kupisz spokojnie w tej cenie, używkę nawet za 4300-4500zł, Music Manów BFR nowych za 10 tys nie kupisz, ale używki za około 8-9 tys spokojnie, Caparisona chociażby Dellingera za 10 tys. nowego dostaniesz, używki pojawiają się bardzo rzadko, średnia cena to 7-8,5 tys. . Albo warto pomyśleć o Mayonesach lub wyższa półka czyli Skerveseny. Obie gitary z Trójmiasta, w tej cenie za nówki się zmieścisz, Skervesen będzie droższy.Mam nadzieję, że pomogłem

Awatar użytkownika
vinta9e

Post autor: vinta9e » 22 sie 2015, 12:44

kabaczek88 pisze:Vinta9e - skoro ibanezy są takie okrutne to czemu większość cenionych przeze mnie gitarzystów ma ibanezy ? Vai, Satriani? Chłopaki z Korn? Mick Thomson czy Dino Cazares?
Bo im za to płacą...

W tym biznesie każdy jest czyjąś dziwką, więc każdy stara się być tą droższą. Dałeś się nabrać na reklamowo-wizerunkowe sztuczki. Nie ty pierwszy i nie ostatni. Jest rzeczą powszechnie wiadomą, że Ibanezy endorserów powstają w zamkniętych dla publiki warsztatach lutniczych; te sklepowe tworzą księgowi. Co więcej, jest to właściwa strategia ponieważ na ogół klienci sklepów mają dużo pieniędzy, mało wiedzy i umiejętności, a szczytem ich ambicji jest skąpać się w blasku gwiazdy kupując gitarkę z podpisem idola. Płytkie to i głupie, niestety prawdziwe. 90% Polek nie widzi różnicy - znasz ten slogan?

Lepiej zapytaj Pana Kolekcjonera powyżej, co sądzi o Fenderze Select, którego osobiście wybierałem.

Może przestań się ze mną wykłócać o ibanezy i zrozum zupełnie podstawową kwestię. To nie jest tak, że za tyle pieniędzy nie ma słabych gitar. Tyle, że w tym przypadku słabość z reguły nie polega na nieobrobionych, ostrych końcach progów, jak to bywa w przypadku tańszych badyli, które zauważa od razu każdy ćwok. Typową wadą gitar z wyższej półki są niedostatki brzmienia wynikających z błędów lutniczych. Większość ludzi w ogóle tego nie ogarnia i tylko potem wywalają gały jak pięciozłotówki, gdy przynoszę obdartusa, który pierwszą kwintą totalnie zagłusza wypicowanego JEMa czy BFRa za dziesięć kawałków. To nie jest tak, że rzucisz dwa tysiące funtów na ladę, wyjdziesz z pierwszą lepszą gitarą ze sklepu i już będziesz brzmiał. To samo wzmacniacz. Nierzadko amatorzy lansują się gibolem i mesą a brzmienie coś gdzieś nie nadąża, buczy muli pierdzi i wogle hovno słychać.

Brzmienie trzeba sobie wypracować. Jak już znajdziesz bardzo dobrą gitarę, trzeba pod nią dobrać wzmacniacz. Albo odwrotnie, jak już zdobędziesz bardzo dobry wzmacniacz, należy tak dobierać gitarę, by jak najlepiej współpracowały.
To samo z kolumną, lampami, efektami a nawet kablami, a jeszcze trzeba to wszystko optymalnie ustawić. Nie ma letko.

CollectorPoland

Post autor: CollectorPoland » 22 sie 2015, 15:40

VIntage my się znamy?

kabaczek88

Post autor: kabaczek88 » 22 sie 2015, 19:43

vinta9e
dziękuje za rady a teraz
mam kiepskawą gitarę, ścierwo piec i porządny tuner - co dalej ?
na tej gitarze dużo bardziej już się nie rozwinę, powoli się kończy bo ma sporo lat już za sobą, progi się kończą, no i to jest słaba jakość, bo to tylko pacyfica i się mocno sypie. Za wcześnie jeszcze na w pełni lutniczą konstrukcje, nie chce kupować dwóch gitar by mieć jedną do cleana a drugą do szatana, pytanie - co dalej ?

CollectorPoland

Post autor: CollectorPoland » 23 sie 2015, 12:20

Chłopie napisalem Ci co dalej, zainteresuj się tymi gitarami o jakich wspomniałem. Widzę, jednak, że potrzebujesz też pieca, więc i tak drogich gitar nie kupisz, jeśli masz 10 tys na wszystko. W takim razie dobrą opcją byłby Esp Horizon + mesa rictifier, engl, blackstar. Wtedy zmieściłbyś się w limicie i nawet jeszcze trochę by Ci zostało.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 23 sie 2015, 17:52

Zamów ,,Kozakiewicz Custom Made'' , chyba że założysz że i ON jest w tym światowym spisku gitarowym (czyli i Gibson i Fender Custom Shop to taki pic zapewne , no i jak mu?..a no i ten Ibek też oczywiście a może i bynajmniej :facepalm: ) :surp: ?
Osobiście wierzę ,,Krokodylowi'' , aczkolwiek pewien zawodowy (i to po studiach muzycznych) muzyk powiedział mi że z gitar to tylko warto kupić Parker i nic więcej. No i kup coś teraz :wink: .
No bez ,,jaj''. Jak dla mnie Gibson SG USA oraz ,,ciężkie'' przetworniki i styknie. Jak nie , to znaczy że jedno ,,wiesło'' to za mało. I to też prawda.
Zresztą Collector ma sporo gitar , może warto pojechać i ograć? Ale jak i ON jest opłacony :shcock: ?

Awatar użytkownika
vinta9e

Post autor: vinta9e » 24 sie 2015, 12:02

CollectorPoland pisze:VIntage my się znamy?
Wódki razem nie piliśmy ale rok temu kupiłeś Telecastera Select, którego zakup wcześniej ze mną konsultował poprzedni właściciel.

Rectifier? Możesz wydać na niego i 15 tysięcy a i tak pozostanie tylko zamuloną wodotryskami karykaturą Soldano. Będziesz miał dwa razy tyle gałek, którymi będziesz godzinami kręcić brzmienie zamiast grać. W reakcji na kostkowanie zachowuje się jak niewyspany wieloryb, przewalone dołem pasmo zlewa się z basem w jedno wielkie buczenie, górę trzeba dozować minimalnie bo inaczej zgrzypi jakby gwoździe fleksem piłował. Gainu dwa wagony ale od połowy zakresu jest sam muł a i tak lepiej gra z dopałką, w przeciwnym wypadku nie nadąża za szybkimi zagrywkami.
Cóż więcej mogę rzec o recto - metalowy klasyk, radiowe brzmienie lat 90tych, i front z ryflowanej blachy na widok którego kindermetale szczają w gacie ze szczęścia - to na pewno. Spełnienie marzeń o najdłuższym fjut-słiczu na dzielni? Oczywiście! Ale czy najwyższa półka? Pod względem wrażliwości na artykulację grającego i niuanse podpiętej gitary, czytelności poszczególnych harmonicznych, co ma bezpośrednie przełożenie na szlachetność brzmienia, niestety nie dorasta pierwowzorowi do pasa. Moim zdaniem nie warto.

Specyficznie zestrojony gain Engla też mi specjalnie nie odpowiada. Zgoda, łapy nie spina tak jak "mieszanie w kiślu" pod rekto, ale za to do wrażenia jakbym poduszkę boksował też nie mogę się przekonać. Gejnu nie brakuje, przester co prawda jest szybki ale i tak warto dopalić, bo środek cienki jak sikanie na blachę, przez co gitara lubi znikać w miksie.

Z Blackstarem nie miałem dotąd do czynienia. Z drugiej strony, nie słyszałem też ani jednego nagrania, które zachęciłoby mnie do bliższego kontaktu z tymi piecami. Pracownicy Blackstara usiłują sprawiać wrażenie sprytnej ferajny ale tutaj trudne i niewygodne pytanie brzmi: czy ich piece mają to swoje charakterystyczne, rozpoznawalne brzmienie?

Reasumując, 10 tysięcy budżetu na sprzęt to niby dużo ale jednak wcale nieprzesadnie. Można za to kupić jeden nowy amerykański instrument dobrej klasy. Można, tyle, że zazwyczaj nie warto, a zwłaszcza w sytuacji braku odpowiedniego wzmacniacza.
Polecam patrzenie do przodu i myślenie perspektywiczne, więc pora zadać sobie trudne i niewygodne pytanie: czy to ma być sprzęt do postawienia pod plakatem metaliki i cichego poplumkania raz na ruski rok dopóki sąsiad nie zadzwoni na psy, czy też zamierzasz kompletować klamoty do gry w prawdziwej kapeli?

giter

Post autor: giter » 24 sie 2015, 15:52

Cześć, jeżeli interesuje Cię lub kogoś w wątku to ten sklep ma bardzo fajną wyprzedaż wysokiego modelu ESP Eclipse II - http://bratpol.com.pl/?prod=11029&cat=2644 . Przepiękna, zawodowa gitara, miałem kiedyś okazję taką ograć.

kabaczek88

Post autor: kabaczek88 » 24 sie 2015, 20:51

vinta9e pisze: Polecam patrzenie do przodu i myślenie perspektywiczne, więc pora zadać sobie trudne i niewygodne pytanie: czy to ma być sprzęt do postawienia pod plakatem metaliki i cichego poplumkania raz na ruski rok dopóki sąsiad nie zadzwoni na psy, czy też zamierzasz kompletować klamoty do gry w prawdziwej kapeli?
mam zamiar grać w prawdziwej kapeli z czasem zarabiać na tym kasę. Dostałem propozycje zakupu RG2550 za 2200 pln, nówka, praktycznie kilka razu użyta, drugą opcją jest Sterling jp100d (koa) za podobną kasę, gitary o dużo wyższych półek niż posiadam obecnie, a fakt, że wypieprzyć tyle kasy w błoto na daremne może być strzałem w kolano.
Do tego hmm... Randall RG80 ?

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 24 sie 2015, 21:09

O rany przed chwilą chciałeś wydać 10k.? A teraz Randall , czyli razem 3k.? Skąd taka drastyczna zmiana z topu na budżetówkę :facepalm: ? A obejrzyj co tam w Guitar- Max mają , są i Ibki .

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 24 sie 2015, 21:10

Masz 10 tysięcy, szukasz sprzętu z wyższej półki. Wymieniasz modele MM'a, PRS'a itd. Teraz z kolei wrzucasz zestaw za 3 kafle.. Może zacznijmy od sprecyzowania ile tak na prawdę chcesz wydać i czego tak na prawdę szukasz. Chyba, że nie wiesz no to wtedy mamy problem. Może po prostu pojedź do sklepu i sobie pograj bo rzucanie różnymi nazwami nie skompletuje Ci zestawu. Tym bardziej kupowanie w ciemno bo nie wydajesz mi się być osobą, która przerzuciła w życiu wiele gitar.
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

kabaczek88

Post autor: kabaczek88 » 25 sie 2015, 7:48

czemu ? bo wszyscy tutaj mówią że to zuo, tamto zuo, więc może na spokojnie etapami zrobić to tak by nie wyp****lić kasy w błoto ?

ODPOWIEDZ