Wiosło do trochę cięższego rocka! [3000zł]

ODPOWIEDZ
Dyego

Wiosło do trochę cięższego rocka! [3000zł]

Post autor: Dyego » 28 mar 2015, 22:11

Hej,

Gram już od dobrych paru lat i niestety mimo ogromnych chęci nigdy nie miałem okazji uzbierać na dobry sprzęt. Gram na LTD EC-10 i Laney LX-35 i od dłuższego czasu przymierzam się do wyrzucenia tego duetu za okno. Postanowiłem odłożyć i zagospodarować 5000 zł na kupno wiosła i wzmacniacza.

Budżet: max. 3000zł
Jak długo gram: 10 lat
Co chcę grać: Aerosmith, The White Stripes, Orianthi, Alice in Chains, Tool, The Black Keys
Czy gitara ma być nowa: nie wymagam
Chcę kupować przez Internet: mogę
Posiadany wzmacniacz: straszny rzęch, przymierzam się do Fendera Mustanga IV v.2 lub jakiejś paczki Bugery.

Dodatkowe preferencje:
I. Chodzi mi o wiosło z wyrazistym brzmieniem, takie które na cleanie będzie brzmiało dość naturalnie.
II. Chcę (w miarę możliwości) mieć w nim przystawki aktywne.
III. Chodzi o wiosło, które nie będzie bać się trochę cięższego przesteru gdy zajdzie taka potrzeba! ;)

Póki co trafiłem na dwa wiosła (niekoniecznie spełniające wszystkie wyżej wymienione punkty), które brzmieniem trafiają w to o czym myślę:
- DBZ Brarchetta Eminent
- Fender JA-90

Z góry dziękuję za odpowiedzi! :)
Obrazek

And if you listen very hard, the tune will come to you at last
When all are one and one is all, to be a rock and not to roll...

szpenio11
Zasłużony

Re: Wiosło do trochę cięższego rocka! [3000zł]

Post autor: szpenio11 » 28 mar 2015, 23:02

Nie podałeś żadnych konkretnych preferencji dotyczących gitary ale na pewno odradzam Ci za te pieniądze wiosła Koreańskie. 3000 zł to kwota za którą na prawdę można kupić porządne Japońskie/Amerykańskie wiosło. Celuj w Gibsona LP Studio/SG Standard jeśli odpowiadają Ci gitary tego typu, w tej kasie jest też mnóstwo japońskich Ibanezów, jacksonów itd. Wybór jest przeogromny ale fajnie jakbyś bardziej sprecyzował swoje wymagania.

Ja za nie całe 2000 zł Kupiłem hybrydę Marshalla 8240 stereochorus a do tego POD HD500. Podpięte na 4 kable uciągnie wszystko, można grać na słuchawkach, na próbach i w klubie. Zestaw w pełni uniwersalny, do tego gitarka za 3 tysie i nic więcej nie trzeba do szczęścia.

Ps. Odradzam zakup tranzystorowego Fendera za 2 koła. Lepiej Lampka albo hybryda angielskiej produkcji :)
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Dyego

Post autor: Dyego » 29 mar 2015, 13:14

Dzięki za odpowiedź! :)

DBZ Barchetta jest "made in USA" dlatego się nad nią zastanawiam. Brzmi całkiem miło, zarówno na czysto jak i z przesterem. Niestety jakoś mi Gibsony nie leżą, nie wiedzieć czemu. Ibanezy nieraz miałem w ręku i rzeczywiście się nad nimi zastanowię jeszcze.

Jak tu doprecyzować... zależałoby mi na układzie HSH lub HH, na pewno nie HSS. Całkiem przyjemnie byłoby gdyby miały P-90 (tak wiem, że Gibson się tu kłania) albo aktywne SD. Jeżeli chodzi o mostek to raczej stały niż ruchomy. Co do tego czy gryf ma być wklejany czy wkręcany - nie ma to dla mnie znaczenia.

Trudno będzie dorwać POD'a + Marshalla za niecałe 2000 zł. Jak sprawdzałem to wydatek co najmniej 2,3 koła. Valvstate'y chodzą od 1 100 zł w górę a POD, nawet używany to 1 200 zł. Biorąc pod uwagę, że muszę jeszcze trochę pierdół dokupić może to wyjść poza budżet.

Zastanwiałem się nad Bugerą 333XL 212, która brzmi zaskakująco dobrze za taką cenę.

[EDIT] Przypomniało mi się jeszcze coś. Niestety nie mam uziemienia w instalacji (znaczy... jest ale to raczej podłączenie do zera niż czyste uziemienie) więc często wzmacniacze brumią trochę bardziej.
Obrazek

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 29 mar 2015, 14:21

Nie spotkałem się z Barchettą made in USA a na pewno nie taką do 3 tysięcy złotych.

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... r-bk-black

Jeśli o to Ci chodzi.
Tanglewood TW45 Sundance
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Dyego

Post autor: Dyego » 29 mar 2015, 18:18

Yup. To jest to, tyle że myślałem raczej o wersji bez floyda.
Obrazek

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 29 mar 2015, 18:49

W takim razie to nie jest gitara Made in USA tylko made in Korea :).
Tanglewood TW45 Sundance
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Dyego

Post autor: Dyego » 29 mar 2015, 22:46

To mnie zaskoczyłeś! Sprawdzałem na ich stronie i jest notka "made in USA" :D Ale teraz trochę zmieniają i może namieszali przypadkiem.

Wracając do propozycji ten Fedner JA-90 kusi P-90 i całkiem przyjemnym brzmieniem, ale wertując dzisiaj Internet natknąłem się jeszcze na jedno fajne wiosełko, które udało mi się przesłuchać na żywo.
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... int-lowery

i zastanawiałem się jeszcze nad:
1. http://guitarcenter.pl/catalog/esp/gita ... 0t-ctm-blk
2. http://riff.net.pl/bazowa/29479-hagstro ... e-blk.html
Obrazek

Krishna

Post autor: Krishna » 30 mar 2015, 9:09

Fender bardzo fajny. Grałem kilka razy na nim. Wygodna gitara. Doradziłbym jednak przyjrzeć się produktom Gibsona, bo w mojej opinii zostawiają konkurencję daleko w tyle.

Za 2k możesz kupić porządny wzmacniacz lampowy np. Fender Hot Rod lub Marshall Haze. Valvestatey robią swoją robotę i świetnie brzmią, ale za 2k można już lepiej.

Nie zapomnij kupić Big Muffa ;)

Dyego

Post autor: Dyego » 30 mar 2015, 11:08

Jakbyś mi w głowie czytał! :D Big Muff Pi to obowiązek!

[EDIT] Haze brzmi mega fajnie, jednak potrzebowałbym coś o większej mocy. Dlatego zastanawiałem się nad tą Bugerą 222-313. Mimo swojej niskiej ceny fajnie gada, prawdopodobnie będzie to tylko kwestia wymiany lamp ;)

Co do wioseł, ten Fender zaskoczył mnie P-90 które mega fajnie brzmią. Brakuje mi tam jednak wyrównania clean'u. Nawet jak ustawisz neck'a to brzmi "tak-se". ESP LTD (@up) kusi, zwłaszcza że jest uniwersalne.
Obrazek

Krishna

Post autor: Krishna » 30 mar 2015, 11:47

Polecam Big Muff Tone Wicker. Posiadam i bardzo sobie cenię.

40w to całkiem sporo. Ja w moim Fenderze Hot Rod ba koncert rozkręcam na max 1/3. Rzecz jasna to zależy co się gra.

Zawsze jest Vox AC30.

Dyego

Post autor: Dyego » 30 mar 2015, 17:25

Tez fajny ;)

A propos mocy. Ja mogę to porównać głównie do 35 na której gram. Niestety ma problemy by się przebić. A co myślicie o tej Bugerze? Doczytałem się, że to Behringer made in China. A same Bugery pomimo fajnego brzmienia szybko ulegają usterkom.
Obrazek

Krishna

Post autor: Krishna » 30 mar 2015, 17:40

Nie ma porównania w głośności między 30W lampy, a 35W tranzystora.

Lampa może być kilka razy glosniejsza przy tej samej mocy.

michel51
Doradca
Doradca

Post autor: michel51 » 30 mar 2015, 19:50

Tak dobra lampa z dobrymi głośnikami przy bardzo marnym tranzystorze z marnymi głośnikami to tak może być. O ile te wzmacniacze mają taką samą moc na wyjściu (powiedzmy że zmierzoną a nie deklarowaną) to nie. Dlaczego wzmacniacze lampowe określa się (przeważnie) jako głośniejsze od SS, przy tej samej mocy wyjściowej to tu jest dość jasno i obszernie; http://www.award-session.com/pdfs/GEAR_TALK_1.pdf .
Moc wzmaka, głośność a ,,przebicie się'' to jednak nie to samo.
Uprzejmie informuję że mam sprzęt jednego i drugiego rodzaju (oba USA), gra równie głośno, jak kto nie wierzy zapraszam.

Dyego

Post autor: Dyego » 31 mar 2015, 20:53

Wzmaki wzmakami do nich się jeszcze dobiorę! ;)

Co możecie doradzić w sprawie wiosła? ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ