Wiosło na wymianę za LP Traditional

Gibolę?

Wiosło na wymianę za LP Traditional

Post autor: Gibolę? » 17 cze 2014, 20:30

Witam.
Przyszedł najwyższy czas , na rzucenie Gibsona w kąt. Bardzo się na niego dziś obraziłem kiedy po zagraniu kilku fragmentów musiałem stroić wiosło dłuższy czas , stroików nie używam bo nie stroją dokładnie , więc trochę zabawy... Wiadomo że instrument czasem się rozstraja , ale nie tego oczekiwałem kupując nowiutkiego Traditionala za poważnie wygórowaną kwotę w sklepie RNR. Za te pieniążki wiosło powinno grać , stroić i nie sprawiać problemów.
Postanowiłem sprzedać instrument , lub wymienić z posiadaczem innego wiosła. Na wymianę kluczy trochę szkoda mi gotówki bo to 500zł w plecy , a kupując instrument zakładałem , że nie będę do niego dokładał i tego się trzymam.

Nie chcę męczyć forumowiczów o szukanie wiosła dla mnie , bo to trochę nie te lata , żeby zadawać takie pytania , ale liczę , że komuś przyjdzie do głowy coś ciekawego co warto byłoby przedyskutować.

Budżet: Bliżej nieokreślony. Za ile sprzedam Gibola , za tyle kupie nowe wiosło. Liczę na 6500 , bo z casem Hiscoxa... ale jak jakaś perełka się trafi to tak do 8k można się pokusić , kradnąc babci rentę :lol:
Jak długo gram: Oj już trochę.
Co chcę grać: Wszystko co miłe dla mojego ucha. Jeśli wiosło gra dobrze to gra i już , czy to blues czy rock , czy heavy metal. Ale z grubsza blues/rock/psychodela lat 50-70.
Czy gitara ma być nowa: Niekoniecznie , chociaż wolę sam rozegrać instrument i sam go eksploatować od początku.
Chcę kupować przez Internet: Czemu nie , w końcu wiosło i tak można na spokojnie ograć w domu i zwrócić więc nie widzę problemu.
Posiadany wzmacniacz: Marshall JTM45
Dodatkowe preferencje: *Mahoniowy korpus i gryf
*Solid body , żadne chambered/weight relief etc.
*neck thru body , ale tak racjonalnie to set in też starczy :wink:
*22 progi , max medium jumbo
*najlepiej blokowane klucze , ale bez blokad też się obejdzie na krótszą metę
*tylko stały most , nie tykam się ruchomych , jakoś im nie ufam :wink: fajnie jakby struny przebiegały przez korpus , jak już rezygnuję z chambered , to niech dechy będzie ciut więcej choćby przez ten patencik
*pickupy to raczej lotto bo wymiana to nie miliony , ale humb pod mostem musi być , raczej bez rozłączanych cewek , jakoś nie przepadam...
*potki mogą być dwa , może być dziesięć , a może być jeden...
*profil gryfu a'la 50/50rounded , c/u shape
*najlepiej single cut , ale nie będę sie upierał
*jaja (więc wykluczamy straty)
*Wypasiony napis metallica na pół korpusu i sygnatura slasha z przodu główki
Najważniejsze , żeby wiosło pięknie stroiło , trzymało strój i grało ślicznym równym pasmem.
A tak z kaprysów to nie wciskać wyścigowych ibanezów , espów bo to nie rzeźnia i music manów bo to nie hałtura. Wiem że to fajne wiosła , ale granie na czymś , co widzę na każdym weselu sprawiałoby mi ból.

Na szybkości wyhaczyłem Duesenberga D49 . Niemiecka produkcja , we wsi gadają , że pewniak.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2014, 20:56 przez Gibolę?, łącznie zmieniany 3 razy.

giovan

Re: Wiosło na wymianę za LP Traditional

Post autor: giovan » 17 cze 2014, 20:40

Hagstrom Northren Swede lub Super Swede? Moze jestem nudny ale naprawde lubie Hagstromy a Northren Swede w przeciwienstwie do Chinskich sa robione bodajze na terenie Czech? Jesli nie u Pepików to na pewno gdzies w Europie. Dla mnie ładnie wyglądają no i dosyć tradycyjne więc pasują do twojego opisu. Cholera tylko gryf moze Ci nie pasowac, ale "stare" Hagstromy z Szwecji też takie były. Tak czy inaczej są dostepne u "tumana" wiec spokojnie mozesz sprawdzic.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2014, 21:08 przez giovan, łącznie zmieniany 1 raz.

gor

Post autor: gor » 17 cze 2014, 20:50

Tak, są robione w Czechach.

"Pepik" to obelżywe określenie Prażaka, a nie Czechów w ogóle. Pepik znaczy tyle co "Piotruś".

Gibolę?

Post autor: Gibolę? » 17 cze 2014, 20:54

Hagstromy to zacne wiosełka , rozglądałem się już na Northernami , ale stwierdziłem że stać mnie na coś z wyższej póły. Do innego gryfu mógłbym się przyzwyczaić , na pewno nie przekreślę instrumentu kierując się profilem gryfu. Na instrument zawsze wydawałem wszystko co miałem , że portfel pusty później przez pół roku i opłaciło się. Sprzedawać gibsona za którego dałem 8k i kupować hagstroma za 4,5k ? to jeszcze na wzmacniacz zostanie , a ja oczekuje że kolejny instrument będzie robił mi lepiej niż wspomniany Gibson. Nie mniej dzięki za propozycję , sam Hagstrom bajka w tej cenie i poleciłbym każdemu.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2014, 20:59 przez Gibolę?, łącznie zmieniany 1 raz.

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 17 cze 2014, 20:57

W takim razie polecam PRS'y serii custom oraz Music Many, np John Petrucci signature. Grałem i na PRS'ie i na MM i oba to już w pełni profesjonalne wiosła. Jeśli nie zraża Cię mniej znana marka to może Carvin z wysokiej półki albo Suhr ? Skoro spodobał Ci się Dusenberg to może jakiś Gretsch ?

Nie zauważyłem, że MM nie wchodzi w grę :P.
Gibson Les Paul Standard 1989 Vintage Sunburst
Tanglewood TW45 Sundance
Marshall 8240 Stereochorus
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Gibolę?

Post autor: Gibolę? » 17 cze 2014, 21:11

Za PRSami na pewno będę się rozglądał , widziałem kilka używek customów na allegro więc będę proponował wymianę ew. ogranie bo słabo znam te wiosła i nie wiem czego się spodziewać , Suhr mi się marzy , ale chyba cena mnie zabije :wink:

Co do samego Music Mana to JP na pewno gra zawodowo i wygląda fajnie , ale dla mnie chyba zbyt "modern" wiosło , ruchomy most odpada , EMG nie ma opcji a i drewno potrzebuję mahoń+mahoń . Oprócz tego choćby ten MM robił laskę to nie mogę go postawić koło łóżka , bo od razu mam w oczach tych wszystkich weselnych zepier****czy od axisa. Trochę przy drewnie się będę upierał bo miałem już lipę , olchę , jesion i cosik tam jeszcze , finalnie mahoń+mahoń fajnie mi siedzi.

Gretsch? Nie wiem co można dostać w tej cenie , akurat taki budżet że albo daleko w tyle za budżetówką , albo za mało na prawdziwka :smile: Zostając przy tych większych manufakturach , chciałbym wyzbyć się poczucia , że połowę wyłożonej kwoty poświęciłem na piękny napis , więc małe manufaktury jak najmilej widziane (oczywiście większych też nie wykluczam broń boże)

Szpenio a co z twoim LP? Zmieniłeś Gibsona na Vintage? :smile:
Ostatnio zmieniony 30 cze 2014, 0:45 przez Gibolę?, łącznie zmieniany 1 raz.

giovan

Post autor: giovan » 17 cze 2014, 21:36

Akurat Music Man zrobil ostatnio Armadę czyli bardziej klasyczne wiosło. Nie jest to klon LP jednak mamy typowego single cuta z stałym mostkiem.
http://www.music-man.com/instruments/gu ... rmada.html

Eh w sumie w tej cenie a dlugo mnie nie bedzie stac na taki sprzet nawet nie przegladalem gitar typowo z jednym wcieciem, bardziej bym sie rozgladal wlasnie za jakims PRSem z dwoma wcieciami albo jakims Music Manem. Gitary DBZ wygladaja dosyc nietypowo, wiekszosc z nich to jakies metalowe maszyny ale maja tradycyjne modele, nie wiem jak z przystawkami z nich. Moze sa jakies customy, jak przegladam ceny zwyklych wersji to za mało jak na twój budżet. Ogólnie dziwna sprawa, Dean odszedł z Dean, potem odszedł od DBZ(Dean Bean Zielinsky) a teraz założył Dean Zielinsky Private Label, wtf?

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 17 cze 2014, 21:36

Gibson to (wulg.), mięknie przy rasowym chińskim Vintage'u :D. Tak na prawdę to kupiłem Gibsona Standarda z 1988 ale przyleci mi we wrześniu dopiero, może w sierpniu pod koniec jak dobrze pójdzie ;). Póki co jestem wiernym fanem Giba, nie zniechęcił mnie jak Ciebie, więc pozostanę przy klasyku ;). A gdybym był zmuszony zmienić wiosło, to chyba bym poszedł właśnie w PRS'a pre factory albo jakiegoś suhr'a.

@giovan, jak dla mnie ta Armada jest paskudna...
Tanglewood TW45 Sundance
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

giovan

Post autor: giovan » 17 cze 2014, 21:43

Dla mnie tez wyglada troche dziwacznie, ten mieszany top to podobny motyw jak na nowej sygnaturze Petrucciego. Tak czy inaczej to chyba jedyny Music Man spelniajacy wymagania. Narazie sobie przegladam sklepy, musze powywalac te masy Gibsonow podczas wyswietlania ofert.

Gibolę?

Post autor: Gibolę? » 17 cze 2014, 21:53

Właśnie takie maszynki średnio mnie interesują jak ta Armanda . Ma być prosto , klasycznie i z jajami . Mahoń , stały most , dwa humby i tyle , bez żadnych wygibasów , bindingów , kolorów jak dla transwestytów , rozłączanych cewek , floydów , akrylowych napisów na łonie etc.

Szpenio , sam Gibson będzie mi się śnił nocami , a za swoim będę długo tęsknił i sprzedam ze łzami w oczach. Jednak postanowiłem , że nie ma co trzymać niesprawnego instrumentu (bo taki wdłg mnie jest) z sentymentu. Jak mnie będzie stać (hehe) to sobie sprawię strojącego Gibsona , o ile takowy istnieje :lol:
Standarda gratuluję , cudnie tak przyłoić na Standardzie z lat świetności marki. Jak dostaniesz to się pochwal na forum.
giovan pisze:Tak czy inaczej to chyba jedyny Music Man spelniajacy wymagania.
Tak w sumie to sam MM mnie średnio jara (wspomniałem przy temacie) .Jak jest mahoń+mahoń , solid body , jest set-in i przynajmniej jeden pasywny humb to wymagania spełnione , reszta w tym wypadku to preferencje.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2014, 22:01 przez Gibolę?, łącznie zmieniany 1 raz.

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 17 cze 2014, 22:00

Już się chwaliłem, ale widocznie nie zaglądasz do działu "Jaki macie sprzęt" :(. Wierzę, że plotki, jakoby gibsony z przełomu 80/90 są solidnymi wiosłami z dobrą dechą, są prawdziwe.

Z takich marek które mogłyby Cię zainteresować to przypomniałem sobie jeszcze :

Guild - min. Soundgarden
Framus (warwick)
Może nasz rodzimy Mayones ? Na prawdę fajne gitary.
Hofner - niemieckie, więc dobre ;)
Może jakiś Ibanez Artist ? Klasyczne wiosło, ofc MIJ.

Nic więcej niestety nie przychodzi mi do głowy.
Tanglewood TW45 Sundance
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Gibolę?

Post autor: Gibolę? » 17 cze 2014, 22:10

A to jest taki dział? :wink: na forum siedzę raczej "z wierzchu" więc niewykluczone , że przeoczyłem . Plotki plotkami , ale jak wszyscy tak mówią , to coś musi w tym być , zawsze to na + , choćby plotki były wyolbrzymione.

Guildy to same semi hollow albo solid body do plumkania , a ja czasem zarzynam wiosło :wink:
Framusa nie znam , ale oferta raczej niewielka...
Rodzimy Mayones vs butikowy niemiec ? niemiec płakał jak sprzedawał...
Hofnera chętnie przejrzę , może coś ciekawego się znajdzie to dam znać.
Ibanez Artist oczywiście jest w mojej liście zainteresowań , najchętniej kupiłbym o Styczyńskiego , kto wie , może weźmie mojego LPka w zamianę :lol:

szpenio11
Zasłużony

Post autor: szpenio11 » 17 cze 2014, 22:19

Warto napisać zbiorowego maila do wszystkich super znanych artystów którzy mają fajne wiosła. A nóż ktoś właśnie poluje na fajnego Gibsona Traditional ? Sprzedasz mu a potem będziesz za nim gonił do granicy bo szkoda :D.

Pokuszę się o stwierdzenie i myślę, że sporo osób to potwierdzi, Mayones'y można nazwać butikowymi gitarkami, ofc w odpowiednich przedziałach cenowych.
Tanglewood TW45 Sundance
Line 6 Pod HD500
Monster Rock Cables

Gibolę?

Post autor: Gibolę? » 17 cze 2014, 22:23

Jak sprzedam , to sam się zmyje za granicę , bo będą ścigać , że wiosło nie stroi hehe :smile:

Mayonesa kiepsko znam , nigdy nie miałem przyjemności więc raczej się nie wypowiem :wink:

Oooostra jest :shcock:

Uczmy się marzyć :wink:

giovan

Post autor: giovan » 18 cze 2014, 17:36

Eh szczerze mówiąc nie moge niczego ciekawe znaleźć a nie chce podać niczego oczywistego. Przypomniał mi sie Maton, oprócz akustyk z ktorych korzysta miedzy innymi Tommy Emmanuel robia elektryki tylko, ze sa dosyc ciezko dostepne poza Australia przez co nie mam za bardzo jak porownac cen. Budżetem własnie nie wiem czy ich cena jest w okolicach Hagstroma Northren Series czy coś bliżej kwoty która dostaniesz za Gibsona. Mi sie te gitary podobaja tylko, moze za duzo nasluchalem sie Queens Of The Stone Age ale i tak poza moim budżetem.

http://maton.com.au/product/ms-503-classic

ODPOWIEDZ