gitara do 3500

neofelis666

gitara do 3500

Post autor: neofelis666 » 01 kwie 2014, 19:48

witam,

gram już od pewnego czasu z dłuższymi przerwami szukam jakieś fajnej gitary która by nie zniechęcała mnie do dalszej gry jak moja obecna podruba strata made in china,

szukam gitary do 3500 (może być tańsza),

chciałbym grać
behemoth,
john 5,
ZZ top,
arch enemy,
slayer, ,
megadeth,
m manson,
guns n roses,

chciałbym żeby miała
3-pozycyjny przełącznik,
24 progi,
floyd rose,
2 potencjometry volume

proszę o pomoc w wyborze
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 18:24 przez neofelis666, łącznie zmieniany 1 raz.
neofelis666

Gibolę?

Re: gitara do 3500

Post autor: Gibolę? » 01 kwie 2014, 22:47

Strasznie nieskładnie piszesz , przy zakładaniu tematu automatycznie wskakuje ankietka do zrealizowania , może pisać punkt pod punktem , a nie wszystko w jednym zdaniu...

Twoje preferencje zawężają wybór instrumentu do określonego grona producentów...
Kilku znajomków chwali instrumenty DBZ , wiem że w tej cenie można dostać już solidny produkt tej marki , sam jednak nie miałem przyjemności obcować z DBZ , więc tyle w tym temacie.

Od siebie bardzo polecę Schectera , do łojenia jak znalazł , świetny stosunek jakości do ceny , fachowy osprzęt , wiosło nie do zajechania przez kilka lat , no i jeszcze nie spotkałem się ze złą opinią użytkownika...
Scheter do ZZtop czy gnr jednak wypada słabo ...

Ustal na czym bardziej Ci zależy , bo ZZtop a behemoth , to spora rozpiętość i nie znajdziesz wiosła , które zabrzmi super zarówno w blues rocku , jak i w ultraszatan metalu...

Oczywiście trzeba przejrzeć oferty firm typu Ibanez , ESP/LTD , Carvin , Jackson etc. , sam nie jestem fanem tego typu instrumentów , więc pomoc zostawiam innym forumowiczom.

Trochę poza tematem , ale jestem zdania , że za podaną kwotę , lepiej kupić prosty instrument z przyzwoitego drewna , ze stałym mostem , najlepiej sprawdzonego producenta , a nie , japońską/koreańską produkcje rzutem z dalekowschodniej taśmy z udogodnieniami typu floyd , ale tylko moje zdanie , nie jest jednak ono wynikiem wieloletniego obcowania z tego typu , w pewnej mierze azjatyckimi , wiosłami więc należy podejść sceptycznie do mojego zdania :wink: szukać , chodzić po sklepach i męczyć sprzedawców , ogrywać dziesiątki instrumentów , to jedyny sposób znalezienia tego czego oczekujemy , jeśli komuś na tym zależy rzecz jasna...

neofelis666

Post autor: neofelis666 » 02 kwie 2014, 21:04

raczej na ciężkim brzmieniu
neofelis666

Gibolę?

Post autor: Gibolę? » 02 kwie 2014, 23:56

No to klasycznie mahoniowy korpus , lub też jesionek , bo składnie radzi sobie z szybkimi partiami w niskich rejestrach.
Szyja mahoń/klon , chociaż stawiałbym na "pełniejszy" mahoń. Podstrunnica to lotto , bo i tak różnicy Ci to nie zrobi :smile:
Pickupy brałby EMG(lub inne aktywne np.Merlin) do takich klimatów , trochę sterylnie , ale nie oczekujesz przecież ślicznej szklącej górki , więc to mały problem. Oczywiście jest masę pickupów pasywnych , które grają kapitalnie , więc wybór już jest kwestią gustu.
Nad osprzętem też warto się zastanowić , renomowanych marek osprzętu jest multum , więc ograniczają w zasadzie tylko preferencje. Jak już jesteśmy przy osprzęcie , to kupować wiosło raczej z oryginalnym floydem...
Co do łączenia gryfu z korpusem , to musisz ograć kilka konstrukcji i zdecydować , czy bolt on , czy set in , różnice wynikające z łączenia gryfu z korpusem poznasz na forum , było o tym wiele razy.

Co do wymagań typu "dwa potencjometry volume" , to warto zastanowić się , czy jest sens odrzucać dobrej klasy instrumenty , z powodu braku , drugiego potencjometr (lutnik wywierci otwór i włoży dodatkowy potencjometr za przysłowiową flaszkę wódki). Otóż nie warto
Przy tak krwistej muzyce nie potrzeba siódemki? :wink:

Z pewniaków Jeff Loomis , ale to siódemka , albo mahoniowy Viper na pasywach... Opcji jest sporo , bo i grono odbiorców jest spore. Chodzić , ogrywać i decydować co jest ble , a co nie jest , bo to trochę takie wróżenie z fusów.

Hajtosek

Post autor: Hajtosek » 03 kwie 2014, 13:34

Pierwsze primo, Schecter Loomis jest w wersji sześciostrunwej.
Secundo mahoniowy korpus nie musi być idealny do rzeźni.. Niektórzy gitarzyści (w tym między innymi ja) preferują raczej jaśniejsze brzmienie np. jesionu bagiennego (pensylwańskiego), lipy, olchy lub nawet dębu. (Dębowe gitary są bardzo rzadkie, ale według mnie niczym nie ustępują swoim bardziej popularnym odpowiednikom)
Terzio pickupy, z niewiadomego powodu ostatnio zaczęła się szerzyć opinia, mówiąca o tym że aktywne pickupy psują naturalność brzmienia. Radziłbym więc nie ograniczać się tylko do nich. Przystawki pasywne także mogą siać zamęt i zniszczenie na scenie. Rozglądnij się za Symourami (Sh2, Sh4, Sh6, Nazgul, Slug), DiMarzio (tych akurat osobiście nie lubie), BKP.
Bejsbol, podzik, lampka czego chcieć więcej.

Gibolę?

Post autor: Gibolę? » 03 kwie 2014, 17:15

Primo , no to nic , tylko się cieszyć :wink:
Secundo , wspomniałem zarówno o mahoniu , jak i o jesionie , za olchą bym tak murem nie stał , ale co się komu podobie...
Terzio , nikt nie mówił , że aktywne pickupy psują brzmienie , ale set typu EMG 81 , na pewno zabrzmi mniej naturalnie (czyt. inaczej) niż set sh2/sh4 , który , jak mówisz , także sieje zamęt na scenie (z czym się absolutnie zgodzę).

Kolega tutaj pisze o budżecie 3500 , a w równoległym pyta o wiosła za 2000 , więc nie wiem o co tu chodzi. Poza tym fajnie byłoby się dowiedzieć coś o wzmacniaczu.

Awatar użytkownika
vinta9e

Post autor: vinta9e » 03 kwie 2014, 17:32

Co ty wiesz o wiosłach do mocnego grania... skoro jak sam przyznałeś, są nie w twoim typie, no to wychodzi na to, że w tym momencie uprawiasz gawędziarstwo, chyba niepotrzebnie - zgodzisz się?
gg: 7450270

gor

Post autor: gor » 03 kwie 2014, 17:55

Hajtosek pisze:Dębowe gitary są bardzo rzadkie, ale według mnie niczym nie ustępują swoim bardziej popularnym odpowiednikom)
Właśnie znasz jakieś seryjnie produkowane gitary z dębu?
Sam mam wiosło z dębową podstrunnicą i średnio mi ona się spisuje szczerze mówiąc, dlatego chętnie bym obmacał cokolwiek innego dębowego, coby wiedzieć jak to gada.

Hajtosek

Post autor: Hajtosek » 03 kwie 2014, 20:31

Ta dębowa gitara to był wyrób lutniczy ziomka, który teraz pracuje Skervesen... Nie przypominam sobie, żeby były jakieś seryjne modele gitar z dębowym body...
Bejsbol, podzik, lampka czego chcieć więcej.

pietrek2004
Doradca
Doradca

Post autor: pietrek2004 » 03 kwie 2014, 22:02

No i mamy w końcu dębową gitarę! Yes, yes, yes!!! :grin: Z niecierpliwością oczekuję relacji z absolutnie niepowtarzalnego brzmienia drewna miłorzębu dwuklapowego, zwanego również (niewiadomo dlaczego) japońskim, bo chińskiego pochodzenia ( Ginkgo bilboa). Podobno owo wybrzmiewanie, zwłaszcza w górnych rejestrach, wspomaga również pamięć i koncentrację, oraz likwiduje szumy uszne... :wink:

rusi
Zasłużony

Post autor: rusi » 03 kwie 2014, 22:08

Pietrek, pieniek z wisienki mi się suszy w komórce, może coś wystrugam? :wink:
http://www.facebook.com/Wparkustraszy?fref=ts
http://soundcloud.com/wparkustraszy/

Gibolę?

Post autor: Gibolę? » 03 kwie 2014, 22:56

vinta9e pisze:Co ty wiesz o wiosłach do mocnego grania... skoro jak sam przyznałeś, są nie w twoim typie, no to wychodzi na to, że w tym momencie uprawiasz gawędziarstwo, chyba niepotrzebnie - zgodzisz się?
Nie zgodzę się. Otóż wiem trochę o wiosłach , dlatego piszę , co moim zdaniem fajnie siądzie w takiej muzie. Czy jazzman , musi zostać bluesmanem , żeby udzielać rad , typu "mahoniowe klocki brzmią ciepło" , bluesmanowi? Moim zdaniem nie musi , ale zdanie najwyraźniej mamy różne. W ciężkiej muzie słabo siedzę ,ale mam swoje zdanie na ten temat , a przecież po to forumowicz zakłada temat , żeby bardziej doświadczeni koledzy wyrazili swoje zdanie. Tak , czy nie?

Więc może skończmy z tym gawędziarstwem (bo przecież twój post nic nie wniósł do tematu , tym samym zarzucając mi gawędziarstwo skazujesz się na hipokryzję) i pozwólmy autorowi tematu , poznać nasze opinie :cheers:
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2014, 0:53 przez Gibolę?, łącznie zmieniany 1 raz.

neofelis666

Post autor: neofelis666 » 04 kwie 2014, 0:44

może jakiś ktoś poda jeszcze jakiś konkretny model,interesują mnie raczej nowe bo słyszałem tu i ówdzie że używek nie warto kupować jak się nie orientujesz w temacie

-- 04 kwie 2014 00:54 --

Kolega tutaj pisze o budżecie 3500 , a w równoległym pyta o wiosła za 2000 , więc nie wiem o co tu chodzi. Poza tym fajnie byłoby się dowiedzieć coś o wzmacniaczu.[/quote]

pisze o budżecie 3500 ale może być coś tańszego (nie śpię na kasie), jeśli chodzi o wzmacniacz to dałem się namówić sprzedawcy na rolanda cube 40xl więc kolejny zakup wolał bym z kimś skonsultować
neofelis666

neofelis666

Post autor: neofelis666 » 27 kwie 2014, 15:19

Ostatnio zmieniony 30 kwie 2014, 1:14 przez neofelis666, łącznie zmieniany 2 razy.
neofelis666

joonecky

Post autor: joonecky » 27 kwie 2014, 19:52

Popraw linki.
Vintage V100 CS
Laney CUB 12

ODPOWIEDZ