Strona 1 z 1

Gitara typu Les Paul w granicach 3000

: 08 lip 2012, 23:27
autor: Kapciowaty
- Ile możesz przeznaczyć na kupno gitary.
Powiedzmy, że chciałbym wpakować w to jak najmniej, ale coś koło 3000 (+/- 300/500).
- Czyś nowy/a w tym sporcie, czy biegasz po gryfie wyczynowo (ile grasz).
Z gitarą przyjaźnię się dwa, może dwa i pół roku.
- Chcesz używaną gitarę czy nową.
Obojętnie, byleby się przyjemniej grało.
- Co chcesz grać.
Standardowo, Rock i Metal, chociaż poza Trash Metal/Heavy Metal nie wyskakuję.
- Czy masz jakieś dodatkowe preferencje.
Tak. Chcę, żeby gitara, w razie gdyby kiedyś przyszła mi chęć na zmianę, dała się łatwo sprzedać, żebym nie musiał się nie wiadomo ile czasu z nią bujać i spuszczać na wartości kroci.
- Czy masz zamiar kupować przez internet.
Również jest mi to obojętne.

+ Piece - Marshall Valvestate VS35R w domu, a na próbach Marshall JCM900
+ Mahoń, chociaż w Les Paulach rzadko spotykałem inne drewno.

Myślałem nad tą zabawką - http://allegro.pl/okazja-gibson-usa-les ... 49394.html

Re: Gitara typu Les Paul w granicach 3000

: 09 lip 2012, 0:13
autor: Buszu
Interesowałeś się może ofertami HR guitars (http://hrguitars.pl/) lub Tomo (http://www.tomoguitars.pl/)? Gdybym ja mial w tym momencie ok. 3 koła na les paula rozglądałbym się właśnie za jakimś starym Japończykiem. Nie wiem tylko jak by to było z dźwiganiem takich klimatów jak te, które podałeś, jednak wydaję mi się że nie gorzej niż w tym Gibsonie który podałeś. Niech się lepiej na ten temat wypowie ktoś bardziej ogarnięty.

Re: Gitara typu Les Paul w granicach 3000

: 09 lip 2012, 5:23
autor: bejton
A ja Ci powiem, że poszukaj tego co mają na HR Guitars i TOmo, ale od ludzi, którzy sprzedają 'detalicznie' (w sensie pozbywają się sprzętu). Bo te 2 sklepy czasem lubią mieć nieźle zawyżone ceny. Ostatnio były 2 Burny LP na allegro za 2700 i 2900 bodaj.

Re: Gitara typu Les Paul w granicach 3000

: 10 lip 2012, 17:16
autor: Angelrat
Mając 3 tyś jedyna słuszna opcja to kupno Gibsona LP studio Faded lub Tribute, w Thomann.de dostaniesz w tej cenie z futerałem.

Re: Gitara typu Les Paul w granicach 3000

: 10 lip 2012, 18:20
autor: szpenio11
Nie ma czegoś takiego jak jedyna słuszna opcja. Według mnie, rzeczywiście japońska używka z lat 80 jest o wiele lepsza niż stockowy Gibson LP. Zresztą to nie problem ograć jedno i drugie, chociażby w Warszawie i samemu zdecydować.

Re: Gitara typu Les Paul w granicach 3000

: 11 lip 2012, 17:19
autor: Angelrat
Może i nie ma jedynej słusznej opcji, dla mnie to była jedyna słuszna opcja, rozsądny i trafiony wybór. Powtarzanie obiegowych opinii że japońska używka jest lepsza niż stockowy Gibson to też jakaś opcja. Na pewno nie watro płacić ponad 2 tyś za gitary typu Cheri, Asco, Luxor, itp, robione dawno temu tanie budżetówki i sprzedawane w Tesco. Teraz na fali niezrozumiałej dla mnie mody ten szit sie sprzedaje pod hasłem- zjada Gibsona studio na śniadanie. Gitary takie jak Orville, Burny, Tokai- kosztują ok 3,5 tyś, wymagają szlifu lub są po trzech szlifach i z progów niewiele zostało. Nie mówię że są złe, ale nie grają jak Gibson. Jak ktoś chce taką, to sobie kupi. Ale jak ktoś chce porządnego LP, i nie zależy mu na bindingach, to polecam Gibsona. Po ogrywaniu wielu LP, wybrałem 50 Tribute, w pełni świadomie. Brzmienia nie sposób opisać w poście, opinie na temat brzmienia kształtuje sie latami, grając na wielu gitarach i wzmacniaczach, a nie przez 5 min w sklepie, czy na podstawie mody na Made in Japan. . Dlatego Japończyk musiałby mnie wyrwać z butów, żeby dać za niego 3,5 tyś i mieć dalsze inwestycje o których wcześniej pisałem w perspektywie. Gibson LP Studio spełnia wszelkie oczekiwania na temat brzmienia LP, teraz można go mieć za 2,5 tyś, dobra gitara, w dobrej cenie. I nie traci na wartości, a LP'ki z HR kupione za 3,4 koła, walają się czasem po Allegro za 2,8 koła. To taka moja rada, a autor zrobi jak zechce.

Re: Gitara typu Les Paul w granicach 3000

: 22 lip 2012, 19:45
autor: sebe1996
Dokładnie, Gibson LP FTW. Mam Studio i nie zamieniłbym go na nic innego. Zdecydowanie polecam.